اعتراض ثالث و شرایط آن

وکیل جعل رایانه‌­ای در مشهد

فهرست مطالب

مشخصا اصل بر آن است که در هنگام طرح دعوا، دادگاه رای نهایی خود را در خصوص دو طرف دعوای حقوقی و کیفری صادر کند، اما گاهی امکان دارد که در هنگام صدور رای در مورد یک پرونده، حقوق و وظایف اشخاص دیگر نیز مورد بررسی قرار دهد که به این اشخاص شخص ثالث می گویند. شخص ثالث می تواند پرونده و رای را تحت تاثیر قرار دهد، طبق قوانین اعتراض ثابت و شرایط آن شخص ثالث حق اعتراض به رای را دارد و به این اعتراض، اعتراض شخص ثالث گفته می شود.

داشتن اطلاعات بیشتر از شرایط دعوای اعتراض شخص ثالث یک موضوع مهم است و نیاز است تا شما با آن آشنا شوید. ما در این مقاله قصد داریم اعتراض ثالث و شرایط آن را برای شما توضیح دهیم و مطالعه کردن این مقاله می تواند برای شما مفید باشد پس با ما همراه باشید. یکی از روش های مهم اعتراض به رای دادگاه اعتراض ثالث است.

وکیل معامله فضولی در مشهد

به سبب این اعتراض، شخصی که در جریان دادرسی دادگاه حضور نداشته است و حکم دادگاه بر علیه حقوق و منافع او بوده باشد می تواند با استفاده از ظرفیت های قانونی و یک وکیل خوب در مشهد به این حکم اعتراض کند. چون از دیگر روش های اعتراض به حکم دادگاه یعنی واخواهی، تجدید نظر خواهی، فرجام خواهی و اعاده دادرسی نمی تواند اعتراض نماید.

اعتراض ثالث و شرایط آن و مهلت اعتراض به حکم

دعوای اعتراض شخص ثالث بر اساس آیین نامه دادرسی مدنی به دو نوع تقسیم می شود، اعترضان ثالث اصلی و اعتراض ثالث طاری، همچنین هر یک از آن ها شرایط و قوانین خاص خود را دارند و کاملاً با یکدیگر متفاوت اند. بنابراین اطلاع از شرایط دعوای این دو نوع اعتراض ثالث برای همه ما ضروری است تا اطلاعات کاملی را درباره آن داشته باشیم.

آشنایی با نحله و اجرت المثل
مطالعه بیشتر

برای کسب اطلاعات بیش تر می توانید به تیم یسنا وکیل مراجعه کنید و از تجربه ها و تخصص وکلای مجموعه بهره ببرید و می‌ توانید دعاوی حقوقی خود را با خیالی آسوده به ما واگذار کنید. وکیل حقوقی در مشهد می تواند به خوبی از حق شما دفاع کند و دفاعیه ای را برای اعتراض به حکم شما در دادگاه ارائه کند

. چون که شخص ثالث در دادگاه حضور ندارد و در جریان رسیدگی به پرونده نیست حکمی که بر علیه او صادر می شود ممکن است تا زمان اجرای حکم او از این حکم خبر نداشته باشد، بنابراین در قانونی دادرسی مدنی برای ارائه اعتراض شخص ثالث مهلتی تعیین نشده است و این اعتراض در هر زمانی امکان پذیر است و قابل قبول است. برای اقامه دعوای اعتراض ثالث ابتدا باید حکم ابلاغ شود.

دعوای اعتراض شخص ثالث و شرایط آن

شکایت تنها روشی است که شخص ثالث می تواند به حکم دادگاه اعتراض خود را نشان دهد، پس شخص ثالث یعنی کسی که جزو طرفین دعوا نیست. شخص ثالث نمی تواند از سایر روش های اعتراض به حکم دادگاه استفاده کند و اعتراض شخص ثالث فقط از طریق شکایت قابل انجام می باشد. برای مثال فرض کنید که شخص A علیه شخص B دعوایی را تنظیم می کند و شخص B محکوم می شود، در این صورت شخص C به عنوان شخص ثالث می تواند با ادعای این که حق او ضایع شده است به رای صادر شده دادگاه اعتراض خود را نشان دهد.

نفقه فرزند چقدر است؟
مطالعه بیشتر

وکیل فرجام خواهی در مشهد

توصیه می شود مراحل قانونی اعتراض به رای دادگاه را از طریق یک وکیل در مشهد پیگری کنید چون یک وکیل متخصص در زمینه دعوا های حقوقی اطلاعات و سابقه زیادی دارد و بر قوانین تسلط کامل دارد. البته باید به این نکته مهم توجه داشت که برای اقامه اعتراض شخص ثالث باید یک سری اصول و قوانین را رعایت کرده و درباره اعتراض شخص ثالث و شرایط آن اطلاعات زیادی داشته باشد.

اگر یک شخص اعتراض شخص ثالث را مطرح می کند باید حتما شخص ثالث باشد و حق و حقوق او ضایع شده باشد و شرایط اعتراض را داشته باشد، دادگاه شرایط اعتراض شخص ثالث را بررسی می کند و با انجام تحقیقات گسترده رای نهایی را صادر می کند.

عدم دخالت شخص ثالث در دادرسی

یکی از مهم ترین قوانین اعتراض ثالث و شرایط آن عدم دخالت شخص ثالث در دادرسی می باشد. در حقیقت این شرط بیانگر این مطلب است که معترض باید حتما ثالث باشد، پس برای این که شما این شرط را بهتر متوجه شوید یک مثال برای شما بیان می کنیم. برای مثال در مواردی که تنها بعضی از وارث ها در دادرسی دخالت داشته‌ اند، وارث ها یا وارث های دیگر که نماینده ای نداشته‌ اند، می‌ توانند برای اعتراض به رای دادگاه اقدام نمایند.

نحله
مطالعه بیشتر

صدور حکم موت فرضی

همچنین در صورتی که قرار رد دادخواست ورود ثالث صادر شده باشد، شخص ثالث می‌ تواند به رأیی که در انتهای دادرسی توسط دادگاه صادر می‌ شود، به عنوان شخص ثالث اعتراض نماید، چون که شخص ثالث در دادرسی منتهی به رأی مورد اعتراض دخالت نداشته است. آگاهی شخص ثالث از دادرسی منتهی به رأی مورد اعتراض و خودداری او از ورود به این دعوا به عنوان ثالث مانع پذیرش اعتراض او نمی باشد. هر چند که قانون‌ گذار از کلمه دخالت به عنوان یکی از شروط اعتراض ثالث نام برده است.

کلام آخر

باید اعتراض ثالث را که از طریق شکایت است، به این منظور دانست که شخص متضرر از حکم یا قرار صادره از جریان دادرسی بی اطلاع بوده و جریان دادرسی موجب ضایع شدن حق او شده است. در این صورت شخص می تواند به رای دادگاه اعتراض کند و از حق قانونی خود دفاع کند. مراحل اعتراض شخص ثالث بسیار سخت و پیچیده می باشد و بهتر است توسط یک وکیل خبره انجام شود تا حق شما ضایع نشود، وکیل می تواند سرعت کارها را افزایش دهد و در کوتاه ترین زمان ممکن اعتراض را به دادگاه ارائه کند.

در طی سال های گذشته با توجه به افزایش دعواهای حقوقی بیشتر مردم ترجیح می دهند که برای این که بهتر از حق و حقوق خود دفاع کنند به وکیل مراجعه کنند. داشتن وکیل فواید زیادی برای شما دارد. از همراهی شما بینهایت ممنونم امیدوارم که با مطالعه کردن این مقاله ابهامات شما برطرف شده باشد.

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

تماس و دریافت مشاوره

تماس با شعبه مرکزی

تماس با شعبه مشهد