اهمیت استفاده از خدمات بهترین وکیل خانواده

وکیل خانواده در مشهد

فهرست مطالب

بهترین وکیل خانواده می تواند شما را در حل و فصل مشکلات به وجود آمده یاری نماید، چرا که خانواده مهم ‌ترین رکن جامعه است. زن و مرد به وسیله خانواده در کنار هم قرار گرفته و به مدت طولانی در کنار هم زندگی می کنند. گاهی اختلاف سلیقه، فرهنگ، سطح اجتماعی باعث می شود که مرد و زن در طول دوران زندگی مشترکی که دارند به چالش های اساسی و بسیار مهمی برخورد نمایند.

طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران مسائل و مشکلات مربوط به حوزه خانواده در بخش مدنی قوه قضاییه رسیدگی و اجرا می گردد. در همین راستا برای بررسی بهتر مفاد قانونی و رابطه عدالت محور زن و مرد و دیگر اعضای خانواده باعث شده تا دادگاه اجازه پیگیری مسائلی خانوادگی توسط وکیل را صادر نماید.

وکیل خانواده در مشهد

وکیل خانواده چه وظیفه ای دارد؟

وکیل خانواده در معنای کلی به فردی اطلاق می گردد که از سوی اعضای خانواده وکالت دارد تا به اموری رسیدگی کند. این امور شامل مفاد قانونی دادگاه خانواده و مشکلات ارتباطی خانواده و روابط داخلی، دعاوی اعضای خانواده نسبت به هم می باشد.

بهترین وکیل خانواده وظیفه دارد در برخی از مسائل مربوط به حوزه های مدنی رسیدگی کندکه عبارتند از:

 1. طلاق
 2. تقسیم اموال زناشویی
 3. قراردادهای قبل از ازدواج
 4. پرونده های حضانت کودک
 5. حمایت از کودک
 6. حقوق والدین
 7. نفقه یا نفقه همسر
 8. خشونت خانگی
 9. دستورات بازدارنده
 10. برنامه ریزی املاک
 11. فرزندخواندگی

بهترین وکیل خانواده ممکن است به عنوان وکیل خصوصی در یک شرکت حقوقی خانواده کوچک خود مشغول به فعالیت باشد و یا در یک شرکت بزرگ، سازمان های دولتی شهرستان ها و سازمان های غیرانتفاعی کار کند. وکیل خانواده به عنوان وکیل مدافع ممکن است حتی از منافع یک کودک خردسال در دادگاه کودک آزاری دفاع کند.

شماره تماس وکیل طلاق در مشهد
مطالعه بیشتر

آیا بهترین وکیل خانواده به طلاق رسیدگی می کند؟

بخش بزرگی از قانون خانواده مربوط به طلاق زوجین است که از آن می توان به عنوان پیچیده ترین فرآیند قانونی یاد کرد. به خصوص زمانی که دو طرف (زن و مرد) در مورد نحوه رسیدگی به مبحث طلاق و جدایی اختلاف نظر دارند.

طلاق مشاجره آمیز می ‌تواند زمانی پیچیده گردد که احساسات در میان بوده یا زوجین درگیر مشکلات مالی یا خیانت ‌شوند. طلاق یک رویداد بزرگ است که زندگی افراد جامعه را تغییر می‌دهد بنابراین تنهایی طی کردن مسیر آن، کار بسیار دشواری می باشد.

بهترین وکیل خانواده در مسائل مربوط به طلاق به طور کلی می تواند تنها وکالت یکی از زوجین در طلاق را داشته باشد. تلاش برای کسب نمایندگی حقوقی هر دو طرف بر اساس قوانین مدنی جمهوری اسلامی ایران خلاف قانون است.

هنگامی که به بهترین وکیل خانواده مراجعه می کنید، در حقیقت شخص حقوقی به عنوان وکیل مدافع شما عمل می نماید. وکیل سعی خواهد نمود تا با بهره گیری از مفاد قانونی شما را در راستای نیل منافعتان در مورد مسائل حقوقی یاری دهد.

بهترین وکیل خانواده در طی مراحل قانونی طلاق می تواند به موکل خود در تهیه حکم طلاق و سرعت انجام آن کمک کند. یک وکیل خانوادگی با حل و فصل همه مسائل بین زوجین، از جمله نحوه پرداخت مهریه، حضانت فرزند و استرداد جهیزیه می تواند نقش بزرگی را ایفا کند.

شرایط و قوانین دریافت مهریه از کارمند
مطالعه بیشتر

در این هنگام دادگاه می تواند پس از اطمینان از رعایت تمام شرایط قانونی برای پایان قانونی ازدواج، حکم طلاق قطعی را صادر کند.

در طی پروسه طلاق ممکن است، زوجین بر سر بسیاری از مسائل مالی، نفقه و حضانت فرزند دچار اختلاف نظر شوند. اگر زوجین نتوانند این مسائل را از طریق مذاکره یا میانجیگری حل و فصل کنند، در این صورت تصمیم گیری در مورد نحوه حل و فصل اختلافات به عهده قاضی دادگاه خانواده خواهد بود.

وکیل خانواده در مشهد

آیا به وکیل خوب نیاز دارید؟

همیشه نیازی به حضور وکیل خانواده نیست، چرا که برخی از مسائل مربوط به قانون خانواده را می توان بدون وکیل رسیدگی کرد. از جمله این امور می توان به پرونده های ساده دادگاه مانند تغییر نام، انتقال سند به اسم یکی از اعضای خانواده اشاره نمود. هنگامی که شما حس می کنید در این مسائل مهم، خطری در کمین است، بهترین کار مراجعه به برترین وکلای خانوادگی می باشد.

طلاق ممکن است شامل تقسیم مقدار زیادی پول، دارایی و دارایی بوده فقدان وکالت ممکن است شما را در معرض چالش های جدی قرار دهد. در این راستا حتی ممکن است شما سرمایه و دستاوردهای خود را در کسری از ثانیه از دست بدهید.

حضانت کودک مهم ترین مسئله در تصغیر وکیل خانوادگی

مهم ترین مسئله برای بسیاری از زوج هایی که به تازگی از هم جدا شده اند، ملاقات و مسائل مربوط به حضانت فرزند است. اگر در مورد حضانت کودک اختلافاتی وجود دارد، وکیل خانواده می تواند به شما کمک کند تا بتوانید به صورت قانونی حق حضانت را به دست آورید. در غیر این صورت بتوانید به طور قانونی زمانی را برای ملاقات کودک تعیین کنید.

وکیل طلاق غیابی در مشهد | بررسی شرایط و هزینه‌های طلاق غیابی
مطالعه بیشتر

یک وکیل در مشهد می تواند مراحل قانونی اعطای حضانت به والدین، تنظیم یک برنامه ملاقات که به نفع فرزند شما و دریافت حمایت مالی لازم برای مراقبت از فرزندتان به طور قانونی از مراجع ذی صلاح پیگیری نماید

چند نکته که باید در مورد وکیل خانواده بدانید

مهم ترین رکن برخورداری از بهترین وکیل خانواده این است که شما هر زمان که نیاز به مبادله اسناد مهم دارید می توانید از او مشاوره بخواهید. یا هر زمان که در مورد پرونده خود، نیاز به ملاقات با یک وکیل دارید، وکیل خانواده به راحتی در دسترس است.

وکیل خانواده در مشهد کسی است که تجربه لازم را برای رسیدگی به پرونده هایی مانند پرونده شما داشته باشد. به یاد داشته باشید که یک وکیل خوب هزینه معقول و مناسبی را برای پیگیری پروند دریافت خواهد کرد.

هزینه یک وکیل خوب در مشهد به مولفه های مختلفی بستگی دارد، نوع پرونده، درک وکیل، تجربه، سابقه کار و حوزه فعالیت وکیل تنها بخشی از موارد مهم و تاثیر گذار در این زمینه هستند.

در اغلب موارد، وکیل خانواده به خصوص در فرآیند اولیه پرونده با برگزاری جلسات حضوری با موکل خود ارتباط برقرار می کند.

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

تماس و دریافت مشاوره

تماس با شعبه مرکزی

تماس با شعبه مشهد