بهترین وکیل رد مال کلاهبرداری

فهرست مطالب

پیش از پرداختن به وظایف و نحوه عملکرد بهترین وکیل رد مال کلاهبرداری ابتدا باید شما را با مفهوم رد مال کلاهبرداری آشنا سازیم.

رد مال در صورتی اجرا می ‌شود که اموال شما بدون رضایت و اطلاع شما در اختیار شخص یا اشخاص دیگری است. رد مال انواع مختلفی دارد مانند رد مال خیانت در امانت، رد مال در سرقت، رد مال در کلاهبرداری. که ما در این مقاله قصد پرداختن به رد مال در کلاهبرداری را داریم.

حال ابتدا باید بگوییم کلاهبرداری چیست؟

کلاهبرداری یعنی کسب مال افراد توسط فرد یا افرادی دیگر به واسطه تقلب، دروغ یا فریب. در نتیجه رد مال در کلاهبرداری یعنی بازگرداندن اموال شما که از طریق فریب، تقلب یا دروغ از شما ربوده است.

لازم به ذکر است صاحب مال اگر خواهان رد مال باشد نیازی به ارائه دادخواست توسط او نیست؛ زیرا رد مال به صاحب اموال جزو مجازات‌ های کلاهبرداران است که توسط قاضی اجرا می ‌شود.

اگر خواستار بازپس گیری هر چه سریع ‌تر اموال خود هستید می‌ توانید با کمک تیم یسنا وکیل، بهترین وکیل در مشهد را برای بررسی پرونده ی خود داشته باشید و درخواست خود را پیگیری کنید و در اختیار داشتن بهترین وکیل رد مال کلاهبرداری را از ما بخواهید.

وکیل جعل رایانه‌­ای در مشهد

رابطه میان مالکیت و رد مال کلاهبرداری

منظور از مالکیت، حقی است که اشخاص در خصوص تصرف اموال منقول و غیرمنقول خود دارند و به واسطه آن می ‌توانند از اموال خود در برابر دیگران به صورت قانونی محافظت کنند. در پی وجود حق مالکیت است که رد مال کلاهبرداری توسط قاضی صورت می‌گیرد؛ زیرا اموال باید در تصرف مالک باشند نه در تصرف شخص یا اشخاصی که هیچگونه حقی بر آن‌ ها ندارند و به واسطه حیله و نیرنگ و فریب به جمع آوری آن اموال پرداخته ‌اند.

وکیل حقوقی شارژ ساختمان
مطالعه بیشتر

در نتیجه بهتر است اینگونه بیان کنیم که مالکیت به خودی خود به وجود نمی ‌آید و به معنی در تصرف داشتن اموال نیست بلکه مالکیت حقی است که به صورت شرعی و قانونی به افراد تعلق دارد حتی بدون دسترسی به اموال.

مراجعه به بهترین وکیل رد مال کلاهبرداری از طریق تیم حرفه ای ما امکان پذیر است که باعث می ‌شود در کوتاه ‌ترین زمان ممکن کیفیت و سرعت رسیدگی به پرونده‌ تان را مشاهده کنید.

نحوه رسیدگی به دادخواست رد مال کلاهبرداری در دادگاه

در خصوص رسیدگی به برخی از پرونده‌ ها و دعاوی کیفری همزمان با صدور حکم به قضیه رد مال نیز پرداخته می ‌شود. مثلا فردی که اختلاس یا رباخواری و یا کلاهبرداری انجام داده است ضمن محاکمه در دادگاه و تعیین مجازات وی، دادگاه حکم به رد مال نیز می ‌دهد و همانطور که گفتیم در کلاهبرداری و مسائلی از این قبیل  نیازی به درخواست مبنی رد مال نیست.

در صورت مفقود شدن اموال یا معدوم شدن آن ‌ها مجرم موظف است عین همان اموال را به صاحب مال برگرداند یا اینکه مطابق ارزش مادی اموال به صاحب مال غرامت بپردازد.

نحوه ارزش گذاری اموال در رد مال کلاهبرداری

امکان ارزش گذاری اموال مذکور در مرحله اجرای احکام صورت می ‌گیرد اما در اکثر مواقع دادگاه ارزش گذاری صورت گرفته در دادسرا و یا در شکل ‌های دیگر را مدنظر قرار می ‌دهد و به همان تعیین مبلغ اکتفا می ‌کند، در نتیجه مبنای رد مال، مبلغ مذکور خواهد بود و با توجه به همین عدد میزان جریمه نقدی مجرم مشخص می ‌شود.

وکیل جعل رایانه‌ای در مشهد
مطالعه بیشتر

شرایط اثبات جرم رد مال کلاهبرداری

با مراجعه به بهترین وکیل رد مال کلاهبرداری متوجه خواهید شد که آیا ارائه درخواست شما مبنی بر رد مال کلاهبرداری صحیح است یا خیر که این اقدام باعث جلوگیری از هدر رفتن وقت شما و دادگاه و مسئولین مربوطه و همچنین حفظ حرمت و آبروی خوانده خواهد شد؛ زیرا موارد و شرایطی برای اثبات کلاهبرداری لازم است که عبارتند از:

  • متوسل شدن به ترفندهای متقلبانه جهت فریب؛ مثلا اگر شخصی با استفاده از شیوه ‌هایی نظیر ترحم باعث شود طلبکار از دریافت طلب خود منصرف شود کلاهبرداری صورت نگرفته است زیرا فریب و نیرنگی در کار نبوده و تنها دینی بخشیده شده است.
  • متقلبانه بودن ابزار مورد استفاده جهت اغفال: برای مثال دادن وعده ازدواج از آنجایی که بدون استفاده از حیله و تقلب است کلاهبرداری به حساب نمی ‌آید.

به صورت کلی باید گفت شرط اثبات جرم رد مال کلاهبرداری در یک چیز خلاصه می ‌شود که آن به کار بردن حیله و تقلب در جهت کسب مال دیگران است که دارای ارزش مادی باشد.

لازم به ذکر است که اگر فردی از طریق حیله یا فریب بتواند اموال خود را که از طریق کلاهبرداری از او سلب شده پس بگیرد، این عمل وی کلاهبرداری محسوب نمی‌ گردد و فقط بازگشت حق به حقدار است.

نحوه رد مال کلاهبرداری در صورت تعدد شکات

به دلیل پیچیدگی دعاوی و پرونده ‌های حقوقی و کیفری نظیر ارائه درخواست مبنی بر رد مال کلاهبرداری بهتر است اولین اقدامی که انجام می ‌دهید مراجعه به بهترین وکیل رد مال کلاهبرداری باشد.

وکیل آپارتمان‌های مسکونی در مشهد
مطالعه بیشتر

در این بخش به بحث در خصوص رد مال کلاهبرداری در صورت تعدد شکات پرداخته می ‌شود.

اگر فرد کلاهبردار دستگیر شود و اموال ضبط شده از وی به میزانی باشد که کمتر از اموال سلب شده از کلیه شاکیان باشد، قاضی حکم به تقسیم مساوی اموال ضبط شده موجود بین شاکیان می ‌دهد و مابقی طلب شاکیان نیز باید یا به صورت نقدی و یا به شکل اصل مال سلب شده به آنان بازگردانده شود که در این مورد نظر اکثریت مورد قبول است.

وکیل حقوقی در مشهد

از آنجایی که رد مال به روش ‌های مختلفی صورت می ‌گیرد و باز پس گیری اموال کلاهبرداری شده پروسه نسبتا پیچیده و دشواری دارد بهتر است برای موفقیت در این زمینه به تنهایی وارد میدان نشوید و با اطلاع و آگاهی کامل اقدام نمایید به این منظور می ‌توانید به واسطه بهترین وکیل در مشهد این موضوع را پیگیری کنید. شما به راحتی هرچه تمام‌ تر می ‌توانید مشورت با وکیل خوب در مشهد را از دست ندهید و با دست پر از میدان خارج شوید یعنی حقی که به ناحق و با فریب از شما سلب شده باز پس گیرید.

وکلای تیم یسنا وکیل تلفیقی از تجربه، تبحر، مهارت، تیزهوشی، سرعت را به شما ارائه می ‌دهند تا شاید بتوانند کمی از دغدغه ‌های شما بکاهند و آسایش را به ذهن و زندگی شما هدیه دهند. کافی است به ما اعتماد کنید و مشکلتان را با ما در میان بگذارید.

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

تماس و دریافت مشاوره

تماس با شعبه مرکزی

تماس با شعبه مشهد