تاثیر رابطه نامشروع بر مهریه و حضانت

وکالت نامه حق طلاق

فهرست مطالب

متاسفانه در سال های اخیر رابطه ی نامشروع چه در بین مردان و چه در بین زنان ایجاد شده است و یکی از دلایل اصلی طلاق در سال های اخیر را می توان رابطه نامشروع دانست. جدای از تاثیرات محیطی و روانی که رابطه ی نامشروع بر روی زندگی زوج ها به همراه دارد، موارد قانونی دیگری نیز در این زمینه وجود دارند که باید نسبت به آن ها آگاهی داشت. تاثیر رابطه نامشروع بر مهریه و حضانت یکی از این موارد است. با توجه به اهمیت این موضوع در ادامه ی مقاله تاثیر رابطه نامشروع بر مهریه و حضانت و نکات مربوط به آن را بررسی خواهیم کرد.

تاثیر رابطه نامشروع بر مهریه

اثبات رابطه نامشروع زن اعم از اعتراف به آن، یا حکم نهایی که در این زمینه صادر می‌شود مطلقا هیچ ربطی به مهریه ندارد .پس از ازدواج، زن می ‌تواند مهریه کامل را از شوهر تقاضا کند، حتی اگر هنوز دوشیزه باشد .فقط در طول طلاق است که مهریه نصف می ‌شود اگر صمیمیت وجود نداشته باشد. فرض کنید که یک زن به دلیل داشتن چند رابطه ی نامشروع در زندان است. او می ‌تواند درخواستی را از طرف همسرش را ایجاد کند. در صورت وجود چنین شرایطی برای درخواست مهریه وکیل خانواده در مشهد می تواند به برای پیگیری روند درست درخواست به شما کمک کند.

معرفی بهترین وکیل اثبات زوجیت در مشهد
مطالعه بیشتر

پرینت رابطه نامشروع

تاثیر رابطه نامشروع بر حضانت مادر

نمی توان به طور قطع گفت که اثبات رابطه ی نامشروع مادر سبب سلب حضانت کودک از او می شود بلکه در این جا نظر قاضی و مصلحت او اهمیت دارند. اگر رابطه ی نامشروع مادر طوری باشد که او معروف به انجام اعمال فساد شود، حضانت به طور کامل از مادر سلب خواهد شد.

ازدواج بعدی زن سلب حضانت از او

طبق بند 1170 در قانون مدنی، اگر زن با فرد دیگری ازدواج کند در حالی که کودک در حضانت او قرار دارد، حضانت با پدر خواهد بود. با این وجود او مطابق با ماده  40 از قانون حمایت از خانواده، می‌ توان گفت که اگر دادگاه تعیین کند که مصلحت کودک در زندگی با مادر است همچنان حضانت کودک به مادر واگذار خواهد شد. اگر قصد ازدواج مجدد را دارید و می خواهید همچنان حضانت فرزند را در اختیار داشته باشید وکیل خوب در مشهد می تواند در ارائه دادخواست درست به دادگاه و پیگیری روند پرونده به شما کمک کند.

اثبات رابطه ی نامشروع به کمک پیامک، تماس و ایمیل

این سوال فقط برای زن (زنان) درخواست خواهد شد تا به طلاق و سختی متوسل شود. چون در مواردی که حق طلاق با زن نباشد، برای تنظیم دادخواست طلاق باید مدرک و سند موجه داشته باشد. ماده ۱۲۵۷ قانون مدنی تصدیق می‌ کند که هر کسی که ادعا می‌ کند حق دارد آن را در دادگاه ثابت کند و مدعی، هر وقت که در موضع دفاعی است ادعا می‌کند که به یک دلیل نیاز دارد، او مسئول اثبات این مساله است. سند ادعا عبارتند از: اعتراف، اسناد نوشتاری، شهادت، امارات متحده ‌عربی و سوگند.

وکیل ملاقات فرزند و قوانین آن در مشهد
مطالعه بیشتر

روش‌های اثبات یک پرونده جنایی در قانون مجازات اسلامی عبارتند از: اعتراف، شهادت، سوگند و دانش قاضی. ایمیل، SMS و یا گپ را می‌توان برای شباهت با دلایلی مانند یک سند معمولی اندازه‌گیری کرد. با توجه به این حقیقت که امکان دخالت در این اسناد از طریق شنود و مواردی اینچنین بسیار بالا است تضمین صحت و درستی و تخصیص آن در مقایسه با سایر اسناد مکتوب کاهش می‌یابد.

وکیل رابطه نامشروع

همچنین با استناد به فصل سوم جرایم کامپیوتری، ماده ۵۰ این قانون اعلام می دارد که اگر داده اي به شکل رايانه اي توسط طرف دعوا يا شخص ثالثي که از دعوا آگاهي نداشته، ايجاد، پردازش، ذخيره و يا منتقل شده باشد‌ و سيستم‎ رايانه اي يا مخابراتي مربوط به نحوي درست عمل کند که به صحت، اعتبار و انکار ناپذيري داده ها خدشه وارد نشده باشد، قابل استناد خواهند بود. تاثیر رابطه نامشروع بر مهریه و حضانت و استناد به مدارک رایانه ای در این امر کار آسانی نیستند لذا وکیل در مشهد می تواند در نحوه ی ارائه درست مدارک و بررسی صحت مدارک پیش از دادگاه به شما کمک کند.

نتیجه گیری

تاثیر رابطه نامشروع بر مهریه و حضانت به طور کلی با توجه به قانون مدنی جمهوری اسلامی ایران، تنها بر روی حضانت اثرگذار است و رابطه ی نامشروع و اثبات آن تاثیری بر روی مهریه نخواهد شد، چرا که مهریه در هر زمان عند المطالبه است و حقی است از زن بر گردن مرد است.

پرداخت نفقه اقارب
مطالعه بیشتر

فهرست مطالب

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس و دریافت مشاوره

تماس با شعبه مرکزی

تماس با شعبه مشهد