خرید وکالتی و نکات آن

وکیل جعل رایانه‌­ای در مشهد

فهرست مطالب

دلایل بسیاری وجود دارد که چرا مالک تمایل دارد که دارایی اش را به صورت وکالتی به فروش برساند. یکی از مواردی که عمدتا سبب می شود تا فرد به صورت وکالتی دارایی اش را به فروش برساند عدم نبود مالک در زمان عقد قراردارد و یا نبود امکان برقراری تماس مستقیم بین مالک و خریدار برای دریافت مقدار معامله و سایر موارد است. خرید ملک از وکلا شرایطی دارد که در ادامه ی مقاله، خرید وکالتی و نکات آن را بررسی خواهیم کرد.

وکالت بلا عزل برای فروش املاک و مستغلات چیست؟

وکالت بلا عزل به نوعی از قرارداد وکالت گفته می شود که در آن وکیل مجاز است هر نوع عملی را از طرف مالک  انجام دهد. این نوع قرارداد تنها در صورتی به پایان می رسد که یکی از طرفین فوت کند و یا اینکه دچار بیماری مانند جنون شود. به عنوان مثال، اگر کسی به وکیل دیگری قدرت خرید یک ماشین را می ‌دهد، کسی که ماشین را می فروشد موکل نامیده می شود و کسی که باید ماشین را بخرد، وکیل نامیده می ‌شود.

اکنون، اگر وکیل دیوانه شود، یا قبل از خرید یک خودرو از دنیا برود، یا از انجام این کار استعفا دهد و یا موکل او را اخراج کند، دیگر حق انجام معامله در هر صورتی را نخواهد داشت. یکی از نکات مهم در ارتباط با خرید وکالتی و نکات آن همین مورد است که باید حتما پیش از انجام قرارداد مد نظر قرار دهید که آیا وکیل همچنان از مالک حق انجام معامله را دارد یا خیر.

وکیل آنلاین در مشهد، پاسخگویی آنلاین
مطالعه بیشتر

وکیل اختلاس در مشهد

وکالت برای فروش املاک و مستغلات چیست؟

سند وکالت یا همان امکان خرید و فروش املاک به صورت وکالتی ریسک بالایی دارد چرا که اگر فردی که وکالت نامه را امضا کرده است فوت کند، سند امضا شده باطل می شود و فرد خریدار ملک دچار مشکلات مختلفی در زمان انتقال سند می شود. در صورتی که دچار چنین مشکلاتی شده اید پیشنهاد می کنیم که برای انجام قراردادهای خرید و فروش املاک وکالتی در اولین زمان به تیم یسنا وکیل مراجعه کنید تا وکلای متخصص در این زمینه  برای انتقال و ثبت سند اقدامات لازم را انجام دهند.

موارد و نکات مهم در ارتباط با فروش و خرید ملک های وکالتی

خرید وکالتی و نکات آن مجموعه ای مختلفی را شامل می شوند که بررسی دقیق همه ی این موارد تنها توسط وکیل در مشهد امکان پذیر است.

وکالت نامه حتما باید توسط دفتر اسناد رسمی یا سفارت خانه ها به ثبت برسند و دارای مهر رسمی باشند. میزان حق دخالت و نظردهی وکیل در معاملات ملکی باید در وکالت نامه توسط مالک به صورت دقیق نگارش و مشخص شوند. در این موارد ممنوع المعامله نبودن مالک و وکیل حتما باید بررسی شوند. وکالت نامه های تنظیم شده اگر به صورت مادام العمر نباشند باید دارای مدت زمان مشخصی باشند و وکیل تنها می تواند در مدت زمان  تعیین شده توسط مالک به انجام معامله های مختلف بپردازد.

خرید ملک یا اموال دیگر می توانند به شکل وکالتی انجام شوند، به این معنی که به جای خریدار، وکیل نماینده ی خریدار می تواند حق خرید ملک را پرداخت کند. هزینه نوشتن و آماده کردن وکالت بر طبق موضوع و زمان قرار داد متفاوت است. در صورتی که در انجام هر کدام از مراحل دچار مشکل شدید وکیل خوب در مشهد می تواند در روند پیگیری و ایجاد پرونده به صورت قانونی به شما کمک کند.

وکیل تفکیک ملک مشاع
مطالعه بیشتر

خرید خانه به صورت وکالتی

خرید وکالتی و نکات آن در حوزه ی مسکن بیشتر از سایر حوزه ها است. برای شناخت نکات مهم در ارتباط با خرید خانه به صورت وکالتی باید در ابتدا بدانید که معامله ملک ها به صورت سند وکالتی به چه دلیلی انجام می شود. مهم ترین دلیلی که برای انجام معاملات خانه به این صورت مطرح می شود این است که فروشنده برای فروش ملک عجله دارد چرا که در این معاملات، کار به صورت سریع تر از حالت عادی انجام می شود.

وکیل معامله فضولی در مشهد

از طرف دیگر باید به این نکته توجه داشته باشید که نقل و انتقال خانه به صورت عادی هزینه های زیادی را به همراه خواهد داشت که در زمان خرید خانه به صورت وکالتی این هزینه ها به مراتب کمتر می شوند. موارد دیگری از جمله فرار مالیاتی، آماده نبودن اسناد به تفکیک، گم شدن اسناد رسمی و سایر موارد دیگر باعث شده تا افراد نسبت به خرید وکالتی تمایل بیشتری داشته باشند

باید بدانید که در زمان خرید خانه یا هر نوع وسیله ی دیگری به صورت وکالتی ممکن است خطراتی برای شما وجود داشته باشد. آگاهی کامل شما نسبت به این موارد می تواند احتمال بروز خطرات احتمالی را بسیار کاهش دهد. در ارتباط با خرید خانه اشتباهی که در زمان خرید وکالتی ممکن است اتفاق بیافتد ندانستن دقیق مفهوم وکالت بلا عزل است که در ادامه مقاله آن را بررسی خواهیم کرد.

وکیل قرارداد اجاره | بررسی ویژگی‌ها
مطالعه بیشتر

بر اساس قانون مدنی جمهوری اسلامی ایران در زمانی که یکی از طرفین معامله در خرید خانه فوت کند یا اینکه دچار جنون و مریض هایی از این دست شود وکالت عزل می شود به هر صورتی که باشد. باید توجه داشته باشید که اگر خانه ای را به شکل وکالتی خریداری کرده اید اما سند خانه هنوز تنظیم و رسمی نشده است، در این حین فرد فروشنده فوت کند به این ترتیب وکالت بلاعزل شما فسخ می شود و شما نمی توانید خانه ای را که خریداری کرده اید به نام خود کنید هر چند که مبلغی هم برای خرید پرداخت کرده باشید. به همین دلیل وکالت بلاعزل مشکلات زیادی با خود به همراه دارد.

نتیجه گیری

در این مقاله خرید وکالتی و نکات آن را به صورت مختصر بررسی کردیم. خرید وکالتی در کنار مزایایی که برای مالک و خریدار دارد معایبی نیز دارد که در زمان خرید وکالتی حتما باید وکالت نامه موکل و اعتبار آن را بررسی کنید. این مورد شاید یکی از مهم ترین موارد است که باید بررسی شود و حتما به آن توجه کنید.

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

تماس و دریافت مشاوره

تماس با شعبه مرکزی

تماس با شعبه مشهد