دستورالعمل بررسی و رسیدگی به تراکنش‌ های مشکوک

وکیل جرایم نظامی در مشهد

فهرست مطالب

بدون شک امروزه بررسی و رسیدگی به تراکنش های مشکوک بانکی یکی از فعالیت ها در زمینه نظارت سیستم بانکی است که باید آن را به خوبی انجام داد و برای همه مردم مهم است که بررسی و رسیدگی به تراکنش های مشکوک به درستی انجام شود تا در حق کسی اجحاف نشود. در بعضی از موارد تراکنش های مشکوک یا جعلی باعث ایجاد اختلاف بین دو شخص یا دو شرکت و غیره می شود.

برای بررسی دستورالعمل بررسی و رسیدگی به تراکنش های مشکوک می توانید با وکیل حقوقی در مشهد تماس بگیرید پاسخ سوال های خود را از آن دریافت کنید. تراکنش های بانکی یکی از دغدغه های مردم است. حتی افرادی که دارای کسب و کار کوچک هستند یا فارغ از این که اصلا شخصی کسب و کار دارد یا ندارد تراکنش های بانکی می تواند یکی از مهم ترین دغدغه های مردم باشد.

دلالی و نکات حقوقی آن

چرا باید به تراکنش های مشکوک رسیدگی شود؟

به جهت هدایت، هماهنگی و نظارت بر حسن اجرای تراکنش های بانکی کمیته های ویژه ای تشکیل شده است که متشکل از مدیر امور مالیاتی و معاون حسابرسی و سایر مسئولین مربوطه می باشد. امروزه متاسفانه بعضی از صاحبان کسب و کار و شرکت ها فرار مالیاتی دارند و لازم است این کمیته طبق قانون و دستورالعمل بررسی و رسیدگی به تراکنش های مشکوک تراکنش های این اشخاص و شرکت‌ ها را بررسی کند و صورت حساب ها و تراکنش ها را به صورت شفاف اعلام کند.

مشورت و مشاوره با یک وکیل خوب در مشهد می تواند به شما در این زمینه کمک کند. بررسی و رسیدگی به تراکنش های مشکوک بانکی بسیار مهم است که هر دولتی برای جلب اعتماد مردم این کار را به خوبی انجام دهد. چون که عدم امکان دریافت یا جمع‌ آوری و طبقه‌ بندی اسناد و مدارک قابل اتکا در زمان معاملات تجاری باعث شده است تا امروز نگران سوء ظن سازمان امور مالیاتی و دریافت ابلاغیه به منظور مراجعه برای بررسی تراکنش های بانکی نزد ممیز مالیاتی باشید.

مرور زمان جرایم در قانون جدید
مطالعه بیشتر

رفع نگرانی شما در زمینه رسیدگی به تراکنش‌ های مشکوک

به طور حتم این موضوع دغدغه‌ ای جدی برای شما است که چطور ثابت کنید گردش بانکی شما اصلا درآمد یا در راستای روابط تجاری نبوده است و در قبال آن متحمل هزینه‌ های تجاری و تبلیغاتی شده‌ اید. اما شما برای ادعای خود اسناد و مدارک مدون و قابل اتکایی برای ارائه به سازمان امور مالیاتی در دست ندارید و در نتیجه ادعای شما مردود شمرده خواهد شد و سازمان امور مالیاتی، مالیات بر درآمد شما را بر مبنای مجموع گردش بستانکاری حساب‌ های بانکی لحاظ می‌ فرماید.

امروزه بهترین راه‌حل برای شما آگاهی از آخرین دستورالعمل رسیدگی به تراکنش های بانکی است که ما در این مقاله به تشریح دستورالعمل بررسی و رسیدگی تراکنش های مشکوک بانکی و بررسی موجه بودن یا نبودن نگرانی‌ های شما می‌پردازیم. همچین شما می توانید با استفاده از وکیل در مشهد نگرانی های خود را برطرف کنید.

وکیل جعل رایانه‌­ای در مشهد

زمان بررسی و رسیدگی به تراکنش های مشکوک

اطلاعات تمام تراکنش‌های بانکی مشکوک توسط دفتر مبارزه با فرار مالیاتی و پولشویی باید حداقل یک ماه قبل از پایان انقضای مهلت رسیدگی زمان در اختیار ادارات کل امور مالیاتی قرار بگیرد تا این اداره بتواند نظارت و بررسی های لازم را انجام دهد. در صورت دریافت اطلاعات تراکنش‌ های بانکی از سایر مراجع، مراتب را برای ثبت و نگهداری سوابق به دفتر مذکور اعلام نمایند.

وکیل فک پلمپ در مشهد؛ بررسی قوانین فک پلمپ
مطالعه بیشتر

بدیهی می باشد که این حکم مانع رسیدگی و حسابرسی مالیاتی اطلاعات واصله پس از مهلت مقرر توسط ادارات کل امور مالیاتی حسب دستورالعمل بررسی و رسیدگی‌ به تراکنش‌ های مشکوک و ادارات کل امور مالیاتی صرفاً باید تأخیر در ارسال را به معاونت حقوقی و فنی مالیاتی گزارش کند.

تراکنش بانکی مشکوک چیست؟

اگر بخواهیم به زبان ساده و عامیانه تراکنش بانکی مشکوک را توضیح دهیم تعریف این گونه است که اگر پولی در حساب یک شخص حقیقی یا حقوقی بوده اما اطلاعات مربوط به آن در دسترس نباشد یا به عبارت دیگر اداره مالیات نداند که این وجه از کجا آمده است مبلغ مورد نظر نتیجه یک تراکنش بانکی مشکوک می باشد. تراکنش بانکی باید مبدا و مقصد و هدف آن مشخص باشد و اطلاعات مربوط به آن در دسترس اداره مالیات و مراجع ذیصلاح باشد.

در بعضی از تراکنش های مشکوک ممکن است مبلغ به صورت قانونی کسب شده باشد اما سندی برای اثبات آن ارائه نشده باشد. اگر یک تراکنش به صورت غیر قانونی که تمام شده باشد یا به صورت کلی اعلام نشده باشد که منبع که کسب آن چیست باید این تراکنش مورد بررسی قرار بگیرد.

وکیل صلح نامه در مشهد

آیا می توان مالیات یک تراکنش مشکوک را کاهش داد؟

بله به صورت کلی می‌ توان مالیات‌ های یک تراکنش مشکوک را کاهش داد اما دقت کنید که با رعایت یکسری از نکات حقوقی این کار قابل انجام است. در زمینه تعدیل یا از بین بردن مالیات یک تراکنش مشکوک بانکی در وهله اول شما به یک وکیل مجرب و متخصص در این حوزه نیاز دارید. شما به یک وکیل نیاز دارید تا بتواند مدارک و اسناد مورد نیاز را پیدا و ثبت کند.

بازداشت غیر قانونی و پیگیری آن
مطالعه بیشتر

اگر یک تراکنش بانکی مشکوک باشد شما می توانید با تنظیم دفاعیه مناسب و ارائه مستندات صحیح این مشکل را از بین ببرید. نیاز است تا شما این را بدانید که وجود شک و ابهام در تراکنش ها به معنای اعلام جرم و مقصر بودن نیست. در نتیجه با تشریح و توضیح مسیر کسب این پول میتوان آن را از هر ادعا و جرمی مبرا کنید.

حداقل میزان یک تراکنش مشکوک چقدر است؟

بررسی و رسیدگی به تراکنش های مشکوک از سوی سازمان بین المللی مبارزه با پولشویی یا FATF اجباری می باشد و تمام کشورها باید از این دستورالعمل پیروی کنند. توجه کنید که اگر شما نتوانید منبع کسب پول و سرمایه خود را به کمک یک وکیل متخصص مشخص کنید، پول شما به عنوان تراکنش مشکوک بانکی نزد اداره مالیات با وزارت دارایی بلوکه می شود و قانون برای همه یکسان است. حداقل مقدار یک تراکنش مشکوک برای بررسی دارای اندازه خاصی نیست اما به عنوان حدی که از سوی وزارت دارایی مشخص شده است مجموع تراکنش ها در یک سال 5 میلیارد تومان می باشد.

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

تماس و دریافت مشاوره

تماس با شعبه مرکزی

تماس با شعبه مشهد