خدمات دفاتر حقوقی در مشهد را بیشتر بشناسید

وکیل ربا در مشهد

فهرست مطالب

آیا با خدمات دفتر حقوقی در مشهد و نقش مهم وکلای حقوقی آشنا هستید؟ آیا شرایط عمومی مدیر دفتر حقوقی و سایر کارمندان جهت ثبت دفتر وکالت را می‎دانید؟ ما در این مقاله از تیم یسنا وکیل در مشهد، شما را با هدف بنیان دفاتر وکالت و همچنین با تمامی موارد، شرایط و خدمات دفتر حقوقی در مشهد آشنا خواهیم نمود. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

دفتر حقوقی در مشهد

هدف اصلی بنیان کردن دفتر وکالت و همچنین وظایف یک وکیل در مقابل موکل بی شک،کمک به اجرای صحیح عدالت خواهد بود. منظور از عدالت هم به نوبه خود پاسخگویی به یک نیاز فطری و اجتماعی انسان‎ها در جهت تامین منفعت عامه نیز می‎باشد. تامین این مصلحت هم، با توجه به طبع جامع آن، به صورت فردی و انتزاعی نیز ممکن نخواهد بود. بنابراین از همین رو نقش دفتر وکالت را در این میان باید در یک نگاه جمعی به عملکرد دستگاه قضایی در سایه واقعیات حاکم بر تشخیص حق و باطل در نظر داشت.

وکیل درخواست اجرای رای

دفتر حقوقی در مشهد نیز شخصیتی حقوقی و غیرتجاری می‌باشد که توسط دو یا چند وکیل دادگستری برای انجام امور مشاوره، وکالت، تنظیم امور قراردادها، امور حقوقی، با توجه به مقررات قانونی آئین نامه مربوط به تشکیل دفاتر حقوقی، به ثبت رسیده و اداره می‎شود. مطابق با آئین نامه مربوطه، وکلای دادگستری خواهند توانست یک موسسه حقوقی را ثبت و بنیان نمایند.

قوانین و مجازات‌های تعیین شده برای انتشار حکم محکومیت
مطالعه بیشتر

در دفتر حقوقی، حرفه وکلا یکسان می‎باشد. همچنین آنان نیز ابزار قانونی واحدی را هم در دست دارند، اما توجه داشته باشید که شیوه استفاده آنان از این آلات و ادوات ممکن است همانند هم نباشد.

هر وکیل، بر اساس هویت اعتقادی خویش، که تبعیت از آن لازمه نیک زیستی بوده، در شیوه برخورد با قانون به فعالیت خواهند کرد و عملکرد ویژه‎ای را پیش خواهند گرفت. این در حالی می‌‎باشد که تمام وکلا در ظاهر در خصوص ضرورت اجرای قوانین، نظر یکسانی دارند.

موضوع حائز اهمیتی که باید به آن توجه داشت این است که در دفتر حقوقی، وکیل کاسب نبوده و هدف او تنها کسب مال نیست، درست است که از راه وکالت امرار معاش می‎کند، اما در نظر داشته باشید که وی با حق سر و کار دارد که از جمله اسماء پروردگار است. حیثیت ویژه حرفه وکالت این شغل را در شمار حرفه مقدسی قرار خواهد داد که تنها یک معوّض مادی در شأن آن نیز نخواهد بود.

شرایط عمومی مدیر ، کارشناس حقوقی، کارشناس فناوری اطلاعات و کارمندان

هر دفتر حقوقی در مشهد، علاوه بر مدیر دفتر (فردی که پروانه دفتر وکالت به نام او صادر شده است) که می‌‎بایست به صورت تمام‌ وقت در دفتر حقوقی حضور به عمل رساند، حداقل دارای یک کارشناس حقوقی و یک کارشناس فناوری اطلاعات و دو کارمند دفتری نیز می‎باشد که شرایط عمومی آنان به شرح زیر می‎باشد:

 • دارا بودن مدرک کارشناسی یا بالاتر در رشته‌های مرتبط با حقوق، فقه و علوم‌ قضایی از دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی یا مدرک سطح دو یا بالاتر از حوزه‌های علمیه
 • داشتن حداقل بیست ‌و پنج سال سن جهت مدیریت
 • دارا بودن پنج سال سابقه کار مرتبط
 • دارا بودن اطلاعات پایه و مهارت کار با رایانه مورد تایید اداره کل برای این سمت
 • التزام عملی به قانون اساسی و ولایت ‌فقیه
 • عدم سوء پیشینه کیفری
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر
 • دارا بودن کارت پایان خدمت یا معافیت دائم از خدمت نظام وظیفه برای داوطلبان مرد
 • توانایی جسمی و روحی لازم
وکیل دادگستری منصف در مشهد
مطالعه بیشتر

خدمات دفتر حقوقی در مشهد

 • مشاوره حقوقی توسط وکیل پایه یک دادگستری
 • تهیه و تنظیم قراردادهای مشارکت، تجاری، اداره کار
 • تهیه سندهای معتبر مثل وصیت نامه، ترکه نامه ، تقسیم نامه
 • تنظیم و ارسال اظهارنامه جهت وصول مطالبات موکل
 • انجام مشاوره تلفنی کوتاه با شماره تلفن وکیل در مشهد
 • انجام امور ثبتی شرکت‎ها و موسسات تجاری و غیرتجاری
 • گفتگو در جهت سازش با طرف مقابل موکل در دعوا

لازم به ذکر است که تنها وکیل دادگستری که می‎تواند قبول وکالت کند، وکلایی هستند که عضو کانون وکلای دادگستری یا مرکز امور مشاوران قوه قضاییه باشند.

وکیل شخصی است که دارای پروانه وکالت بوده و از طرف شخص حقیقی یا حقوقی امور حقوقی شخص را در دادگاه و دادسرا انجام خواهد داد. وکیل دادگستری در سرزمین‌های صاحب تمدن مانند یونان باستان مظهر شهامت، جسارت، ناطق بر حق و از خودگذشتگی است و رابطه حسنه با استبداد و ناعدالتی نیز دارد.

شما با استفاده از خدمات مشاوره با دفتر حقوقی در مشهد خواهید توانست از نتیجه دلخواهد در پرونده خود اظمینان حاصل کرده و در صورت لزوم اقدامات لازم را انجام دهید.

مراجعه به دفتر حقوقی در مشهد و مشاوره با وکیل حقوقی، خانواده و یا  کیفری می‌تواند از مشکلات احتمالی جلوگیری کرده و مهم‎تر اینکه شما می‎توانید در مواردی با دریافت یک مشاوره اصولی، در صرف هزینه‌های اضافی احتمالی صرفه جویی کنید.پس اهمیت مراجعه به دفاتر حقوقی در مشهد را پیش از هر اقدام قانونی در اولویت امور خود قرار دهید.

 وکیل کلاهبرداری رایانه‎‌ای در مشهد و خدمات آن
مطالعه بیشتر

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

تماس و دریافت مشاوره

تماس با شعبه مرکزی

تماس با شعبه مشهد