سریعترین راه وصول مهریه

کاهش یا افزایش مهریه

فهرست مطالب

در این مقاله ما قصد داریم تا مهریه را به زبان ساده برای شما تعریف کنیم و سریع ترین راه وصول مهریه را به شما آموزش دهیم. مهریه یعنی یک مال معین که دارای ارزش مالی است و در عین حال عقد نکاح از سوی مرد به زن تملیک می‌ شود و ممکن است مهریه گاهی اوقات به جای مال یا پول، انجام کاری به نفع زن باشد مانند تعهد مرد و آموزش قرآن به زن و یا سفر حج.

مهریه یا عندالمطالبه یا عند الاستطاعه است، فرق این دو مهریه این است که در مهریه عندالاستطاعه نه امکان جلب زوج وجود دارد و نه امکان ممنوع الخروج کردن او. فقط در صورتی که مالی از زوج به دادگاه یا اداره اجرای ثبت معرفی شود اموال مربوطه بابت مهریه توقیف می شوند و اگر مالی نباشد، امکان وصول مهریه نیست. همان گونه که می دانید بر اساس قوانین مدنی به محض جاری شدن عقد نکاح زن مالک تمام مهریه می شود، آنچه در کشور برای مهریه رایج می باشد این است که مهریه یا املاک غیر معقول است یا سکه تمام بهار آزادی یا وجه نقد است. برای به اجرا گذاشتن مهریه و وصول سریع آن باید از یک وکیل مهریه در مشهد استفاده کنید.

سریعترین راه وصول مهریه چگونه است؟

امروزه در جامعه ایرانی متاسفانه شاهد رشد روز افزون اختلافات خانوادگی می‌ باشیم و اصولاً خانم ها با توجه به این که مراحل طلاق مقداری سخت می باشد، ترجیح می دهند ابتدا از طریق مطالبه مهریه اقدام نمایند تا از این طریق مرد را تحت فشار قرار دهند و مرد را راضی به طلاق کنند. خانم ها رغبت بیشتری دارند که مطالبه مهریه را از طریق دادگاه انجام دهند چون این امکان وجود دارد که در دادگاه این کار سریع تر انجام شود، سریعترین راه برای وصول مهریه مراجعه به دادگاه می باشد.

با قانون تسهیل ازدواج جوانان آشنا شوید
مطالعه بیشتر

با تصویب قانون برنامه ششم توسعه کشور مقرر شده است که اجرای اسناد رسمی لازم الاجرا مانند مهریه ابتدا باید از طریق اجرای ثبت انجام شود و طبق ماده 113 قانون فوق اگر طی مدت 2 ماه بعد از اجرای ثبت سند، مالی شناسایی و توقیف نشود یا در مدت 6 ماه مفاد سند اجرا نشود زن این امکان را دارد که از ادامه دادن مراحل طلاق در اداره اجرای ثبت انصراف بدهد و به دادگاه و مراجع قضایی مراجعه کند. شما برای این که مهریه را سریع وصول کنید باید به تیم یسنا وکیل مراجعه کنید.

استفاده از سریعترین راه وصول مهریه

بر اساس قانون ششم توسعه در صورتی که مرد دارای اموالی مانند ملک، پول و تجهیزات باشد بهترین و سریعترین راه وصول مهریه مراجعه به اداره ی اجرای ثبت است. برای انجام این کار زن باید به همراه سند ازدواج به دفتر خانه ازدواج در محل زندگی خود مراجعه کند و تقاضای صدور اجراییه مهریه را تکمیل کند. بعد از این کار برای ابلاغ اجراییه و پیگیری اصولی توقیف اموال به اجرای ثبت مراجعه کند.

با توجه به این که پروسه طلاق و وصل مهریه بسیار سخت و طاقت فرسا می باشد توصیه می شود تا شما از بهترین وکیل در مشهد بهره ببرید در مدت زمان طلاق و وصول مهریه وکیل می تواند تکیه گاهی خوبی برای شما باشد و یا استفاده از سریعترین راه وصول مهریه را انجام دهد و از حق قانونی شما به خوبی دفاع کند. شما می توانید با مراجعه به موسسات حقوقی از وکلای مجرب و متخصص استفاده کنید.

قوانین و شرایط طلاق یک طرفه
مطالعه بیشتر

چرا برای وصول مهریه به وکیل احتیاج داریم؟

هرچیزی که ارزش مالی داشته باشد اعم از پول‌ نقد، حواله یا ملک می تواند به عنوان مهریه پرداخت شود، اما یکی از مهریه هایی که در جامعه ایرانی بسیار رایج است مهریه به صورت سکه می باشد. بیشتر خانواده ها ترجیح می دهند تا مهریه را به صورت سکه ای قرار دهند. برای وصول مهریه سکه از طریق دادگاه باید از یک وکیل در مشهد که در زمینه خانواده تخصص داشته باشد استفاده کنید. همچنین می توانید بدون اخذ وکیل از طریق اداره اجرای ثبت برای دریافت مهریه اقدام کنید.

اما توصیه می شود که حتما از یک وکیل دادگستری استفاده کنید چون وکیل بر قوانین حقوقی اشراف کامل دارد و می تواند با استفاده از سریع ترین راه وصول مهریه، مهریه شما را وصول کند و سرعت کار ها را تا حد زیادی افزایش دهد. متاسفانه بعضی از زنان این فکر را دارند که می توانند از طریق مهریه مرد را تحت فشار قرار دهند و مرد را در دست خود بگیرند. مطمئناً درخواست مهریه نمی‌ تواند یک راه مناسب برای حل مشکلات زندگی باشد.

وکیل مهریه در مشهد

در طلاق به صورت توافقی هم امکان دریافت مهریه وجود دارد و زن می تواند مهریه خود را از همسر خود طلب کند. اگر شما هم قصد طلاق توافقی دارید می توانید مهریه خود را به بصورت توافقی به اجرا بگذارید. به اجرا گذاشتن مهریه بعد از طلاق توافقی خیلی راحت تر است و شما با استفاده از یک وکیل این کار خیلی آسان به پایان می رسانید. وقتی که طلاق بدون توافق انجام شود وصول کردن مهریه سخت تر است و می تواند ماه ها و سال ها طول بکشد.

بررسی حقوق زن در دوران عقد
مطالعه بیشتر

اگر مهریه وصول نشد چه باید کرد؟

چنانچه بعد از 10 روز کاری همسر شما مهریه را پرداخت نکند شما می‌ توانید اموال آن را از طریق وکیل به دادگاه معرفی کنید و اقدامات لازم را برای توقیف اموال وی انجام دهید. بعد از مراحل توقیف اموال دادگاه و کارشناسان قضایی اموال را مورد ارزیابی و مزایده قرار می دهند. سریعترین راه وصول مهریه این است که شما بعد از به اجرا گذاشتن مهریه بلافاصله امورات توقیف اموال را توسط یک وکیل متخصص انجام دهید

. اگر مرد املاک خود را به فروش برساند یا به صورت جعلی انتقال دهد اصلا جای نگرانی ندارد شما باید از دادسرا درخواست کنید و قبل از مطالبه کردن مهریه اقدامات لازم را برای توقیف اموال انجام دهید تا مرد امکان فروش آن ها را نداشته باشد. شما برای این که این مراحل را به صورت قانونی جلو ببرید باید از یک وکیل خوب کمک بگیرید و از مهارت های آن استفاده کنید. از این که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید سپاسگزارم.

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

تماس و دریافت مشاوره

تماس با شعبه مرکزی

تماس با شعبه مشهد