سوالات متداول

برای یافتن پاسخ‌ سوالات‌تان کافی‌ست این صفحه را به خوبی مطالعه کنید…
نحوه عقد قرارداد وکالت با وکلای تیم حقوقی یسناوکیل به چه ترتیب است؟
شما می توانید ضمن رزرو وقت قبلی، با مراجعه به دفتر و ارائه مدارک خویش و طرح موضوع پرونده با وکیل متخصص، ضمن مشاوره اقدام به تنظیم وکالت نامه مرتبط و قرارداد کاری وکالت نمایید.
چطور می توانم از خدمات مشاوره حقوقی استفاده نمایم؟
شما می توانید ضمن تماس با شماره های ارائه شده، از خدمات مشاوره تلفنی استفاده نمایید، ولیکن توصیه می شود ضمن رزرو وقت مشاوره حضوری از طریق سایت و یا به صورت تلفنی، با در دست داشتن مدارک مرتبط با پرونده خویش، به محل دفتر مراجعه نموده و با همکار متخصص ما در زمینه موضوع سوال تان مشاوره نمایید.
آیا گروه یسنا در زمینه داوری نیز فعالیتی دارد؟
بله، جهت تعیین گروه یسنا به عنوان داور در قراردادهای شما، می بایست از قبل ضمن تعیین وقت با مراجعه به دفتر و طرح موضوع و ارائه قرارداد داوری خویش به همکار متخصص ما، اقدامات لازم را به انجام برسانید.
کفالت چگونه عقدی است؟
کفالت یک عقد است که بر اساس آن هر کدام از طرفین در مقابل طرف دیگر شخص ثالث (سوم) را تعهد می کند.متعهد را کفیل می گویند. شخص ثالث را مکفول و طرف دیگر را مکفول له می گویند. تعریف دیگر کفالت این است که انسان تعهد می کند که هر وقت طلبکار شخص بدهکار را بخواهد به دست او بدهد و به کسی که تعهد می کند کفیل می گویند. در صورتی کفالت صحیح است که کفیل به هر لفظی که عربی نباشد یا به صورت عملی به طلبکار بفهماند که من تعهد دادم که هر وقت فرد بدهکار را خواستی، به دست تو بدهم و طلبکار هم قبول می کند. کفیل را نباید در کفالت مجبور کرده باشند و همچنین مکلف و عاقل باید باشد و کسی را که کفیل او شده است حاضر کند.
طرح دادخواست اثبات زوجیت به چه صورت است؟
معمولا قاعده و قانون بر این است که در هر دعوایی ارائه ی دلایلی برای اثبات ادعا بر عهده مدعی است. لذا در دعوای زوجیت هر کدام از طرفین که مدعی وجود رابطه زوجیت است باید برای اثبات ادعای خود دلیل بیاورد.
آیا ازدواج با دختر نابالغ مجاز است
قانون ایران معمولا افرادی که سنشان از ۱۸ سال بیشتر است حق انعقاد قرار داد و معامله را دارند.البته قانونگذار برای ازدواج سن بلوغ را ملاک عمل قرار داده و حتی ازدواج کودک و صغیر را با توجه به مصلحت وی و با گرفتن مجوز از دادگاه جایز دانسته که این امر مورد انتقاد فعالین حقوق بشر قرار گرفته چرا که ازدواج غیر از اینکه نیازمند بلوغ جسمی است به بلوغ عقلی و عاطفی هم نیاز دارد قانون‌ گذار برای جلوگیری از بروز برخی مشکلات ازدواج های قبل از بلوغ و به عبارت دیگر ازدواج کودکان را ممنوع نموده و برای ازدواج افراد نابالغ مجازات در نظر گرفته است
من برای انجام یک معامله و یا استخدام افراد، نیاز به تنظیم یک قرارداد دارم، آیا گروه حقوقی یسنا در این زمینه خدماتی ارائه می دهد؟
بله، گروه حقوقی یسنا در تنظیم کلیه قرارداد ها از جمله، تنظیم قرارداد مشارکت در ساخت پیش فروش، مبایعه نامه، هبه و صلح و … خدمات منحصر به فردی را ارائه می دهد، کافی است با شماره تلفن های ارائه شده تماس حاصل فرمایید.
تفاوت رابطه نامشروع و تجاوز در چیست؟
امام صادق علیه السلام در وسایل الشیعه کتاب نکاح فرمودند: خداوند زنا را حرام فرموده برای اینکه سبب فسادهایی مانند قتل نفس و از بین رفتن نسب ها و ترک تربیت فرزندان و به هم خوردن ارث می شود.
چگونه جهیزیه خود را پس بگیریم؟
قبل از هر چیزی احتیاج به اینکه زن ثابت کند که وسائل را برده و به منزل شوهر خود تحویل داده است.
آیا سقط جنین هم مجازات دارد؟
عذر موجهه ای که قانون گذار پیش بینی کرده است ضرورت جان مادر است که اگر جان مادر در خطر باشد پزشک می تواند جنین را ساقط کند و هیچ مجازاتی در بر ندارد. البته مرتکب باید دیه را پرداخت کند چون مجازات شرعی دارد. معاونت به عنوان جرم مستقل و سقط جنین عمدی توسط غیر متخصص می شود. که ۳ ماه تا ۶ ماه مجازات برای معاونت دارد. کسی که زن باردار را راهنمایی می کند چه خانم باردار باشد چه نباشد و چه انجام بدهد و چه انجام ندهد همچنان مرتکب قابل مجازات است.