شرایط انصراف از طلاق توافقی

وکیل طلاق توافقی در مشهد

فهرست مطالب

اگر چه در طلاق توافقی، شوهر و همسر به یک تصمیم نهایی می ‌رسند و طلاق با رضایت دو طرف انجام می شود اما ممکن است قبل از رفتن به دادگاه و یا حتی پس از صدور گواهی عدم توافق، از آن پشیمان شوند و طلاق توافقی ممکن است باطل شود. در این صورت همه قراردادها باطل خواهند شد.

شرایط انصراف از طلاق توافقی و نکات مربوط به آن شرایط خاص خود را دارند لذا در صورتی که از انجام طلاق توافقی پشیمان شده اید وکیل خوب در مشهد می تواند در ادامه ی راه به شما کمک کند. شرایط انصراف از طلاق توافقی با سایر انواع طلاق از نظر قانونی متفاوت است لذا در ادامه ی مقاله قصد داریم تا شرایط انصراف از طلاق توافقی و نکات مربوط به آن را بررسی کنیم.

طلاق توافقی

صحبت در مورد طلاق و پایان زندگی مشترک، تمام شدن رابطه بین دو نفری است که یک روز زندگی خود را با امید و آرزو آغاز کردند، اما اکنون به انتهای مسیر خود رسیده ‌اند. اگر چه در چشمان زوج‌ ها، وکلا کسانی هستند که نهایت تلاش خود را می ‌کنند تا فرآیند طلاق را هر چه سریع ‌تر پیش ببرند و تنها به دنبال سود و منفعت شخصی از پرونده ها هستند اما بر خلاف تصور عمومی، وکلای بسیاری وجود دارند که از دو طرف برای صلح و آشتی و ادامه ی زندگی دعوت می کنند.

وکیل طلاق توافقی در مشهد

در چنین مواردی وکیل طلاق توافقی سعی می ‌کند که مرد و زن را متقاعد کند که با بیان روند قانونی، عواقب کار، حقوق احزاب و غیره کناره‌گیری کند، اگرچه مشاوران و روانشناسان در این زمینه باید به آن ‌ها خدمات تخصصی بدهند، اما نقش وکلا نباید نادیده گرفته شود چرا که می ‌تواند به لغو طلاق توافقی کمک کند وکیل خانواده در مشهد می تواند در این زمینه به شما کمک کند.

روش مطالبه مهریه: وکیل مطالبه مهریه از طریق اجرای ثبت اسناد
مطالعه بیشتر

طلاق توافقی، برخلاف آنچه که در تبلیغات نادرست یا گاهی در فیلم ‌ها و سریال ‌های تلویزیونی نشان داده می ‌شود که یک مرد و یک زن طلاق خود را در کم‌ تر از دو ساعت ثبت می ‌کنند، فرآیند و پروسه ای وقت گیر است و نمی توان تنها در دو ساعت طلاق گرفت. در حال حاضر یک فرآیند نسبتا وقت گیر است. همان طور که از نام این نوع طلاق پیداست، در این نوع طلاق زن و شوهر در مورد جدایی و قبل از رفتن به دادگاه موافقت می‌ کنند، و خودشان همه چیز را از مهریه و نفقه برای حضانت کودک تعیین می‌کنند. چنین توافق بین دو زوج  معمولا آسان نیست و با کم ‌ترین کلمه یا عمل، هر دو مرد یا زن ممکن است بخواهند از قرارداد کناره‌ گیری کنند.

کناره‌ گیری از طلاق توافقی

تصمیم دادگاه درباره طلاق توافقی گواهی عدم مصالحه است. قبل از صدور این گواهی، زوج‌ ها ملزم به رفتن از طریق فرآیند مشاوره طلاق توافقی و اخذ گواهی عدم لغو طلاق توافقی از مرکز مشاوره می ‌باشند. بسته به این مورد، دادگاه ممکن است به گواهی عدم حاملگی از همسر نیاز داشته باشد که نتایج آن نیز باید به دادگاه ارائه شود.

در روز دادرسی، طرفین باید این توافقنامه ‌ها را به دادگاه اطلاع دهند. اگر هم مردان و هم زنان از جدایی خود در این مرحله متاسف باشند (با لغو طلاق موافقت کنند)، ادامه کار ممکن نخواهد بود. برای مثال، امتناع یک مرد یا زن برای شرکت در جلسات مشاوره مانع بزرگی برای طلاق توافقی خواهد بود که منجر به لغو طلاق توافقی خواهد شد.

نفقه زوجه( زن)
مطالعه بیشتر

کناره ‌گیری از طلاق توافقی بعد از صدور گواهی عدم توافق

قانون حفاظت از خانواده مهلت سه ماه را برای مردان و زنان برای رفتن به دفتر ازدواج و طلاق تعیین کرده‌ است که پس از صدور گواهی عدم توانایی زندگی آغاز می ‌شود. بنابراین، حتی پس از صدور گواهی مذکور، هنوز امکان پشیمانی و انصراف از طلاق توافقی و شکستن همه موافقت‌ نامه‌ ها وجود دارد. لازم به ذکر است که امکان درخواست و گواهی عدم توافق وجود دارد که البته معمولا برای جلوگیری از چنین اعتراضاتی، طرفین با توافق از حق درخواست و درخواست چشم‌ پوشی می‌ کنند که در تصمیم دادگاه منعکس می ‌شود.

امتناع زن از ثبت‌ طلاق توافقی

در طلاق توافقی، پس از دریافت گواهی عدم توافق، مرد می‌ تواند طلاق را بدون حضور همسرش ثبت کند. البته با توجه به ماده ۱۴۱ قانون حفاظت از خانواده در این موارد، زن برای اولین  بار در این جلسه حضور دارد. ثبت‌ کننده آمار هر دو فرد را برای اجرای و ثبت طلاق مطلع می‌ کند.

وکیل طلاق توافقی در مشهد

به عبارت دیگر، به منظور طلاق همه مراحل باید ازسر گرفته شوند و گواهی عدم سازش باید دوباره از دادگاه بدست آید. به منظور جلوگیری از آزار و اذیت و لجاجت مردان، زنان می ‌توانند از شوهران خود قدرت بگیرند تا بتوانند بدون نیاز به بازدید از او و صدور حکم طلاق از طرف او به اداره بروند .براساس ماده ۳۶ قانون حمایت از خانواده در سال ۲۰۱۲، این قدرت وکیل را می‌ توان براساس یک سند رسمی یا در جلسه دادگاه به زنی اعطا کرد و در عین حال صدور گواهی عدم سازش را همراه با تصمیم دادگاه صادر کرد.

معرفی شروط اصلی ضمن عقد
مطالعه بیشتر

عقب ‌نشینی از طلاق رضایت طرفین با کمک وکیل

برای اینکه مراحل طلاق به سرعت و با دقت انجام شود، حضور وکلای با تجربه در تهیه پیش ‌نویس توافقنامه ‌های طرفین ضروری است. به دلیل اینکه در انواع مختلف طلاق و بسته به نوع طلاق، امکان پشیمانی نیز متفاوت خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر، توصیه می‌ کنیم که از سایر مقالات مربوط به حقوق خانواده، از جمله طلاق استفاده کنید. هم چنین قبل از انجام هر گونه اقدام، با وکیل در مشهد مشورت کنید.

شرایط انصراف از طلاق توافقی

از آنجا که حق طلاق در کشور ما با مردان است، اگر یک زن از طلاق رضایت طرفین عقب‌ نشینی کند، دادگاه یک هفته به زن فرصت می ‌دهد تا در آن شرکت کند. در غیر این صورت طلاق توسط مرد انجام می‌ شود.

نتیجه گیری

در این مقاله تعدادی از شرایط انصراف از طلاق توافقی را بررسی کردیم. به هر صورت طلاق توافقی باید با رضایت کامل دو طرف انجام شود و با چیزی که عموم افراد در ارتباط با طلاق توافقی در ذهن دارند متفاوت است. شرایط انصراف از طلاق توافقی موارد مختلفی در قانون را شامل می شود که در این مقاله تعدادی از مهم ترین آن ها را بررسی کردیم.

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

تماس و دریافت مشاوره

تماس با شعبه مرکزی

تماس با شعبه مشهد