لیست شماره تماس وکیل طلاق توافقی در مشهد

وکیل طلاق غیابی در مشهد

فهرست مطالب

وکیل طلاق توافقی در مشهد می تواند شما را در روندهای قانونی طلاق توافقی یاری نموده و با استفاده از مفاد قوانین مربوط به حقوق خانواده سرعت پیشرفت قانونی پرونده را افزایش دهد. از نظر شرع و حقوق اسلامی طلاق زن و شوهر، عملی ناپسند و قبیح قلمداد می گردد؛ اما ناسازگاری زوجین گاهی تا حدی پیش می رود که طلاق توافقی بهترین راه حل قانونی و عرفی به نظر می ‌رسد.

طلاق توافقی، یکی از اقسام طلاق  است که در آن، زوجین با قصد جدا شدن از یکدیگر ابتدا بر سر مسائل مالی هم چون مهریه، نفقه، حضانت فرزندان به توافق می رسند.

دادگاه با تمام احترامی که  به توافق زوجین قائل است، رای بر طلاق توافقی و صدور گواهی عدم امکان سازش می نماید. طلاق توافقی ساده نوع طلاق  است که این روزها تبدیل به رایج ترین شیوه جدایی زن و مرد از هم دیگر شده است.

طلاق یک طرفه

طلاق توافقی چقدر زمان می برد؟

با توجه  به تغییراتی که درباره شرایط طلاق توافقی در سال  ۹۷ توسط قوه قضاییه انجام شد، زوجین متقاضی می توانند، شخصا مراحل مربوط به طلاق را طی کنند. در ابتدا هر دو یا یکی از زوجین باید به سامانه نوبت دهی طلاق مراجعه کرده با وارد کردن مشخصات خود یکی از مراکز غربالگری جهت مشاوره را انتخاب کند.

سپس مرکز غربالگری بعد از بررسی اطلاعات زوجین، آن ها را برای بررسی دلایل درخواست طلاق به یکی از مراکز مشاوره ارجاع می دهد.

تعداد جلسات مشاوره باید در بازه زمانی دو ماهه، حداقل  ۱ یا ۵ جلسه خواهد بود، لازم به ذکر است برگزاری جلسات مشاوره به شرایط زوجین و مرکز مشاوره بستگی دارد. پس از طی جلسات مشاوره چنانچه زوجین همچنان خواهان جدایی و متارکه باشند، دادخواست و گواهی طلاق در دفتر خدمات الکترونیک قضایی ثبت و به دادگاه خانواده ارسال خواهد شد.

اعتراض ثالث و شرایط آن
مطالعه بیشتر

پس از صدور رای دادگاه زوجین سه ماه فرصت دارند تا به یکی از دفاتر رسمی طلاق مراجعه نموده و برای ثبت طلاق اقدام نمایند.

مدارک مورد نیاز برای طلاق توافقی

مدارک مورد نیاز برای ثبت دادخواست طلاق توافقی و صدور گواهی عدم امکان سازش در دفتر طلاق به شرح زیر است.

 1. سند نکاحیه (عقد نامه)
 2. شناسنامه و کارت ملی زوجین
 3. درصورتیکهمراحل طلاق توافقی توسط وکیل دادگستری انجام می ‌شود، وکالتنامه وی باید ضمیمه دادخواست شود.
 4. گواهی عدم بارداری و یا گواهی پزشکی قانونی مبنی بر سلامت بکارت زوجه(حسب مورد)
 5. توافق نامه کتبی مبنی بر توافق در موردمیزان حقوق و تکالیف زوجین، حضانت و ملاقات فرزندان، شرایط پرداخت مهریه، مقدار بذل مهریه، نفقه دوران زوجیت
 6. نظریه کتبی واحد مشاوره خانواده
 7. ارائه گواهی عدم امکان سازش ظرف حداکثر ۳ ماه از تاریخ ابلاغ و یا از تاریخ قطعی شدن رای به دفتر رسمی ازدواج و طلاق

چگونه وکیل طلاق در مشهد پیدا کنم؟

داشتنشماره تماس وکیل طلاق توافقی در مشهد به عنوان مشاور حقوقی با تجربه و ماهر برای طلاق در طول جریان پرونده حقوقی و خانوادگی اهمیت بسیار زیادی دارد. اگر بدانید که طلاق توافقی در نهایت به نفع شما خواهد بود، مطمئنا از شدت آلام و اثرات سوء آن کاسته خواهد شد.

وکیل طلاق در مشهد و وکلای پایه یک دادگستری بهترین و مجرب ‌ترین هستند که می توانند در این مسیر شما را یاری کنند. فلذا این وکلا طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران باید حائز شرایط زیر باشند.

وکیل طلاق توافقی در مشهد

 • فرد باید در رشته حقوق حداقل مدرک کارشناسی خود را دریافت کرده باشد.
 • در آزمون «وکالت» که از سوی مراجع ذی صلاح برگزار می شود، شرکت کرده و نمره قبولی را دریافت کرده باشد.
 • صلاحیت عمومی، اخلاقی و مذهبی فرد در طی استعلامات مختلف تایید شده باشد.
 • دوره دو ساله کارآموزی وکالت را به صورت کامل و منظم سپری کرده باشد.
 • دوره وکالت پایه دو دادگستری را تمام نموده باشد. (فقط وکلای ماده ۱۸۷)
 • کسب نمره قبولی در آزمون‌ های تشریحی و مصاحبه ‌های علمی (موسوم به اختبار)
آشنایی با استثنائات ارث (حبوه)
مطالعه بیشتر

کارشناسانی که بتوانند مراحل فوق را با موفقیت پشت طی نمایند، درجه وکیل پایه یک دادگستری را از سوی کانون وکلا دریافت می ‌نمایند. این افراد می توانند در تمامی محاکم حقوقی و کیفری، حضور یافته و هیچ محدودیتی برای پذیرش وکالت افراد یا شرکت ‌های مختلف نخواهند داشت.

شاخصه های برترین وکیل طلاق توافقی

با توجه به تغییراتی که هر از چند گاهی در زمینه های مختلف حقوقی اتفاق می افتد لازم و ضروری است تا یک وکیل خوب در مشهد خود را با قوانین و مقررات جدید وقف دهد. یک وکیل خوب باید اطلاعات حقوقی خود را به روز نگه داشته و صرفا به دانش چند سال قبل خود اکتفا نکند.

 1. وکیل طلاق توافقی باید امینو امانت دار باشد

وکیل با تجربه هرگز اطلاعات و اسرار  موکل خود نباید فاش کند، او حق ندارد حتی بعد از اتمام پرونده اسرار موکلان خود را به کسی بگوید.

 1. پرهیز از گفتن توانایی های غیر قانونی و کذب

وکیل خوب در مشهد نباید به  موکل خود دروغ بگوید و او را در مورد آینده پرونده امیدوار سازد؛ بلکه با توضیحاتی کامل مسیر باید قانونی پرونده به طور شفاف ترسیم کند. یک وکیل توانمند حق ندارد با بیان موضوعاتی مانند من اطمینان صد در صد می دهم، موکل خود را فریب داده، از او  حق الوکاله دریافت کند.

 1. یک وکیل طلاق توافقی خوب بهترین راه حل را پیشنهاد می کند

یک وکیل خوب پس از بررسی مستندات و مدارک لازم  با موکل خود صحبت نموده و چندین راه حل قانونی را را برای حل پرونده پیشنهاد دهد. البته بهتر است علاوه بر مراجع قضایی وکیل سعی کند موضوع پیش آمده را با مذاکره به نتیجه برساند.

 1. استفاده از تجربه ی دیگران برای ابهامات پرونده

یک وکیل خوب در مشهد علاوه بر علم و دانش خود، باید از تجارب دیگران برای حل پرونده استفاده نماید. او برای کشف حقیقت باید همکاری های لازم را مراجع قضایی انجام داده و از اعتماد مراجع ذی صلاح سوء استفاده نکند.

حکم رشد چیست؟ قوانین صدور حکم رشد
مطالعه بیشتر

طلاق زن از مرد

 1. برخورد محترمانه

وکیل طلاق توافقی به طور حرفه ای، باید همه جوانب با نهایت احترام با موکل، قاضی و طرف مقابل برخورد نماید.

کلام آخر

با توجه به این که حوزه حقوق مانند بیشتر حوزه ها چون پزشکی پیچیدگی خاص خود را دارد، بنابراین یک وکیل طلاق توافقی حرفه ای به صورت تخصصی در این طلاق توافقی مشغول مشاوره و وکالت می باشد. برای همین چنین وکلایی از تجربه و تخصص بالایی نسبت به وکلایی که در همه حوزه فعالیت می کنند در زمینه فعالیتی خود برخوردار هستند. در انتخاب وکیل خوب  به زن یا مرد، پیر یا جوان بودن آن توجه نکنید. پیری و سالخوردگی را نشان تجربه و جوانی را نماد بی تجربگی و خامی ندانید بلکه چرا که برای یک وکیل میزان موفقیت او در پروندهای که داشته ملاک است.

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

تماس و دریافت مشاوره

تماس با شعبه مرکزی

تماس با شعبه مشهد