شماره تماس وکیل طلاق در مشهد

وکیل طلاق توافقی در مشهد

فهرست مطالب

طلاق یا فسخ نکاح خاتمه قانونی رابطه زناشویی است که این فرآیند توسط وکیل طلاق یا وکلای خانوادگی انجام می شود. پروسه طلاق شامل تعدادی از مسائل مادی و معنوی است که می توان از این موارد به تقسیم دارایی ها و تعیین حضانت فرزند اشاره کرد.

یافتن وکیل ماهر و آگاه تنها ملاک وکیل طلاق نیست، بلکه وکیل باید به نحوی با شما برخورد نماید که با او احساس راحتی کنید تا تمام مسائل مهم را بتوانید برای او بازگو نمایید.

موارد مهم در طلاق

طلاق عموما یک فرآیند عاطفی و احساسی است که علاوه بر دانش حقوقی، به مهارت ‌های ظریف روان شناسی نیاز دارد. با این حال وکلایی که در زمینه مباحث خانواده فعالیت می کنند، باید در مورد پرونده های طلاق به موارد زیر توجه ویژه ای داشته باشند.

طلا در طلاق

حضانت: حضانت در واقع ولایت و سرپرستی حقوقی نسبت به فرزندان برای تامین نیازهای مادی و معنوی آن ها است. به عبارت بهتر شما حق دارید تصمیمات مهمی در مورد رفاه فرزندان خود اتخاذ نمایید.

مهریه: مهریه مالی است که به محض جاری نمودن خطبه عقد به تملک زوجه درآمده و می تواند هر زمان که اراده نماید، آن را مطالبه کند. در هنگام طلاق یکی از مهمترین مسائلی که باید تعیین و تکلیف گردد، مهریه و نحوه پرداخت آن است.

اجرت المثل: در حین طلاق برای زن مبلغی به عنوان اجرت المثل در نظر گرفته می شود که این مبلغ به خاطر کارهایی است که زن در ایام زوجیت برای رفاه و آسایش مرد و خانواده انجام داده است.

نفقه: طبق تعریف ماده ۱۱۰۷ قانون مدنی نفقه، هر چیزی که در راستای زندگی و زیست یک زن مورد نیاز او باشد. به طوری که شان خانوادگی و اجتماعی او رعایت گردد نفقه اطلاق می شود؛ که شامل مسکن، پوشاک، خوراک، اثاثیه منزل و هزینه های درمان است.

شرایط و قوانین مربوط به اهدا جنین
مطالعه بیشتر

شروط ضمن عقد: توافقی است که توسط زوجین در زمان عقد منعقد شده که باید قبل از طلاق زوجین در مورد این شروط به توافق برسند.

وکیل طلاق چه می کند؟

وکیل طلاق در مشهد وظیفه دارد از حقوق موکل خود در کنار رسیدگی به حضانت و جنبه های مالی طلاق محافظت کند؛ به عبارت دیگر وکیل طلاق وظیفه دارد، مفاد قانونی و گزینه های حقوقی که به شما کمک می کند تا حق و حقوق خود را در هنگام متارکه بشناسید؛ و آنها را به طور کامل برای شما توضیح دهد.

وکیل خانواده در مشهد باید وضعیت جسمی و روحی شما، اسناد و مدارک مهمی که در دست دارید را به طور دقیق بررسی کند. این مدارک می تواند شامل اظهارنامه مالیاتی، اطلاعاتی درمورد ارزش دارایی های شما باشد. وکیل باید اهداف شما از طلاق را به طور دقیق بداند و بر اساس نیازهای خاص شما، توصیه های لازم را یادآوری کند.

وکیل خوب در مشهد باید برای ارائه مدارک و مستندات به دادگاه خانواده، تعیین حضانت فرزندا ، نفقه و تقسیم دارایی ‌ها آمادگی کامل داشته باشد.

طلاق یک طرفه

راه کارهای حل مشکلات پرونده های طلاق

طلاق از روند قانونی پیچیده ای برخوردار است که بدون داشتن وکیل نمی تواند از پس مشکلات و مباحث حقوقی آن برآمد.

یک وکیل خبره باید بداند در چه زمانی از اصل میانجی گری طلاق به جای مسیرهای طولانی حقوقی استفاده کند. میانجی گری یک فرآیند بی طرفانه است که دو طرف برای رسیدن به یک راه حل مناسب و برای تسهیل فرآیند طلاق در حضور وکلای خود با همدیگر مذاکره می کند.

وکیل طلاق خانم در مشهد
مطالعه بیشتر

شورای حل اختلاف یکی دیگر از روش های حل اختلاف و مذاکرات در حین فرآیند طلاق است. در این حالت هر دو طرف در برابر داور و شواری حل اختلاف قرار می گیرند تا اعضای شورا در مورد نحوه رسیدگی به پرونده آنها تصمیم بگیرند. تا بتوان از این طریق راه حلی مناسب برای انصراف زوجین از طلاق را پیشنهاد نمایند و یا فرآیند توافق زوجین را برای طلاق توافقی فراهم کنند.

وظایف وکیل طلاق در مشهد

یافتن یک وکیل منطقی که با مسائل و نیازهای زوجین آشنا باشد کار چندان راحتی نیست، به خصوص که حق الزحمه هر کدام از وکلای طلاق بسیار متفاوت است.

  • وکلای طلاق در مورد مباحث مهم در هنگام فسخ ازدواج، از جمله تقسیم دارایی، حضانت و گزینه هایی که طبق قانون در اختیار موکل است، مشاوره می دهند.
  • وکلای طلاق می توانند به سیستم حقوقی پیچیده رسیدگی به طلاق خاتمه داده و دوره های انتظار، اصطلاحات دشوار و سخت را به طور کامل برای موکل خود مشخص نماید.
  • وکلای طلاق باید در زمینه هایی مانند حضانت یا تقسیم دارایی از جزئی ترین مباحث قانونی اطلاعات کافی داشته باشند.
  • وکلای طلاق باید مستندات لازم را به طور دقیق در پرونده درج نموده و آن را به مقام قضایی تسلیم نمایند.
  • وکلای طلاق می ‌توانند گزینه های پیشنهادی خود را برای تسریع و حل و فصل پرونده به دادگاه ارائه نمایند.

انتخاب وکیل خانوادگی توانمند

هنگامی که قصد دارید در مورد مباحث حقوقی و مسائل خانوادگی به یک وکیل مراجعه کنید بهتر است از چند ترفند استفاده کنید تا بفهمید آیا وکیل مورد نظر تخصص مورد نیاز شما را دارد یا خیر؟ آیا همکاری با وکیل مورد نظر می تواند برای شما مفید باشد یا خیر؟ آیا ساختار هزینه ای و حق الزحمه وکیل در مقابل کاری که قرار است انجام دهد، مناسب و مقرون به صرفه است یا خیر؟

شرایط و قوانین دریافت مهریه از کارمند
مطالعه بیشتر

طلاق غیابی در مشهد

برای پاسخ به همه این سوالات بهتر است یک جلسه با وکیل مورد نظر برگزار نموده و با او در مورد مباحث مختلف صحبت کنید. به یاد داشته باشید که تجربه و تخصص در زمینه طلاق و مسائل مرتبط آن می تواند احتمال موفقیت شما را چند برابر کند.

ممکن است از یک وکیل در مشهد بخواهید که بر روی مسائل مربوط به حضانت یا تقسیم دارایی ها تمرکز داشته باشد؛ بنابراین داشتن وکیلی که در کمیته های حقوقی خانواده و کانون وکلای دادگستری خدمت کرده باشد می تواند به شما برای نیل به اهدافتان کمک بیشتری نماید. علاوه بر این یک وکیل طلاق در مشهد باید با قضات و سیستم حوزه قضایی آشنا باشد تا بتواند استراتژی خود را بر اساس نحوه تصمیم گیری قضات در گذشته شکل دهد.

به دنبال وکیلی باشید که با رویکرد شما همسو باشد چرا که برخی ممکن است به شیوه ای مشارکتی کار کنند و هدف آن ها حل مشکل و به حداقل رساندن تعارضات است؛ اما برخی دیگر رویکرد تهاجمی داشته باشند.

به دنبال وکیلی باشید که با احترام، ملاحظه و صبر رفتار کرده و کاملا منطقی و به دور از احساسات با مباحث برخورد نماید.

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

تماس و دریافت مشاوره

تماس با شعبه مرکزی

تماس با شعبه مشهد