فروش جنین-تخمک-اسپرم

وکیل دیه تصادف در مشهد

فهرست مطالب

ابتدا لازم است به عنوان یک مقدمه کوتاه عنوان کنیم که فروش جنین با فروش تخمک و اسپرم تفاوت دارد و این تفاوت از آن جهت است که جنین به عنوان یک انسان کامل و رشد یافته به متقاضیان اهدا می ‌شود اما تخمک و اسپرم تنها ماده اولیه تشکیل نوزاد هستند. تفاوت دیگر در شرایط متقاضیان است یعنی اهدای جنین برای زوجینی است که توانایی تولید اسپرم و تخمک دارند و مشکلی در سلامت جنین که ناشی از تخمک و اسپرم باشد ایجاد نخواهد شد و تنها مشکل در این است که زوجه قادر به نگهداری کودک در رحم خود نیست و در واقع مشکل از جانب زوجه است.

اما اهدای تخمک و اسپرم برای زوجینی است که با مشکل تولید اسپرم و تخمک روبرو هستند یعنی ممکن است جنین حاصل از تخمک و اسپرم زوج و زوجه دارای مشکلات جسمی و ذهنی باشد که در خصوص هر دو نوع این روش‌ ها در ایران بازار سیاه شکل گرفته است که بهترین روش جهت مقابله با دلالان حاضر در این بازار، مراجعه زوجین نابارور به مراکز ناباروری است که به صورت قانونی به این فعالیت مشغول هستند.

انجام برخی از اقدامات در قانون ممنوعیت دارند اما برای آنان ضمانت اجرایی مشخصی در نظر گرفته نشده است که فروش جنین-تخمک-اسپرم نمونه ‌ای از این نوع اقدامات است.

وکیل اختلاس در مشهد

همانطور که می‌ دانید فروش تخمک و اسپرم یکی از روش ‌های درمان ناباروری محسوب می ‌شود که بایستی از طریق مراکز و نهادهای قانونی صورت گیرد اما به دلیل عدم وجود قوانین مشخص در این زمینه، برخی از افراد و دلالان سلامت به شکل غیرقانونی به خرید و فروش تخمک و اسپرم مشغول هستند.

اجرت المثل
مطالعه بیشتر

لازم به ذکر است که خیل عظیمی از زنانی که در فروش تخمک به صورت غیرقانونی و از طریق دلالان به کسب درآمد می ‌پردازند زنان مطلقه‌‌ یا بیوه ‌ای هستند که در فقر و تنگدستی به سر می ‌برند البته علاوه بر کسب درآمد خوب از این روش، زنان با مشکلات جسمی و روانی زیادی روبرو خواهند بود.

تبلیغات فروش جنین-تخمک-اسپرم

شاید شما هم تاکنون در فضای مجازی و به خصوص اینستاگرام با آگهی‌ های اجاره رحم یا اهدای تخمک و اسپرم مواجه شده باشید البته لازم به ذکر است که فروش تخمک بانوان نسبت به اسپرم رایج ‌تر است و در آگهی ‌ها در خصوص خرید تخمک از بانوان برخی ویژگی‌ های دور از ذهن و ناباورانه به چشم می ‌خورد که تقاضاکنندگان در رابطه با زنانی که قصد فروش تخمک ‌شان را دارند بیان می‌ کنند مثلا برخی از این ویژگی ‌ها عبارتند از:

  • قدبلند بودن
  • سفید بودن
  • چشم رنگی بودن
  • اهل شهر خاصی بودن
  • بانمک بودن

آیا فروش جنین-تخمک-اسپرم جرم است؟

اهدای تخمک و اسپرم به مراکز ناباروری به شکل رایگان صورت می‌ گیرد و اهداکنندگان هیچگونه مبلغی را در ازای اهدای تخمک یا اسپرم دریافت نمی ‌کنند.

به علت عواملی از جمله خلا قانونگذاری در این خصوص، واسطه‌ هایی به صورت غیرقانونی اقدام به خرید و فروش جنین-تخمک-اسپرم می ‌نمایند که این اقدام آنان موجب ایجاد مشکلاتی برای فروشندگان و دریافت کنندگان خواهد شد. البته لازم به ذکر است که در کشورهای غربی خرید و فروش اسپرم و تخمک جرم محسوب نمی ‌گردد و در نتیجه افرادی که در این زمینه فعالیت می‌ کنند به عنوان مجرم شناخته نمی ‌شوند.

قوانین مربوط به اهدای جنین
مطالعه بیشتر

چنانچه افراد بی بضاعت به دلیل مشکلات مالی اقدام به اهدای تخمک یا اسپرم کنند این امر بسیار خطرناک بوده و سلامتی اهدا کننده به خصوص اهداکننده تخمک را در معرض خطر قرار می ‌دهد؛ زیرا زنان جهت آماده سازی برای اهدای تخمک بایستی داروهای شیمیایی خاصی را مصرف کنند و اهدای تخمک و مصرف داروها به صورت مکرر ممکن است منجر به ایجاد مشکلات نازایی یا سرطان شود.

البته لازم به ذکر است اگر از دیدگاه دیگری به موضوع فروش جنین-تخمک-اسپرم توجه داشته باشیم باید بگوییم این عمل نه تنها مجرمانه و غیرقانونی نیست بلکه باعث حفظ نهاد خانواده‌ هایی می ‌گردد که به علت ناباروری هر یک از طرفین در معرض از هم پاشیدگی هستند. در نتیجه به دلیل اینکه مرز باریک میان مجرمانه بودن این عمل با مزایا و فواید آن رعایت و مشخص شود بایستی یک قانون جامع در این خصوص تدوین شده و به تصویب برسد.

مراجعه به وکیل دادگستری در خصوص فروش جنین-تخمک-اسپرم

با توجه به اینکه وظیفه اصلی کلیه وکلای دادگستری دفاع از حقوق موکلین خود است در نتیجه در خصوص اهدای جنین، تخمک و اسپرم نیز این امکان وجود دارد که کلیه مراحل قانونی مربوط به آن از طریق وکیل خوب در مشهد پیگیری شود.

آنچه منجر به ایجاد بازار سیاه خرید و فروش جنین-تخمک-اسپرم شده است افزایش تقاضاها برای دریافت و کاهش اهداکنندگان است.

قوانین و شرایط درخواست طلاق زن از مرد
مطالعه بیشتر

طبق قانون اهدای جنین به زوجین نابارور که به بررسی و بیان مراحل و ساز و کار اهدای جنین پرداخته است، افشای اطلاعات اهداکنندگان و دریافت کنندگان کاملا محرمانه و سری است.

تیم یسنا وکیل پیگیری کلیه پرونده‌ ها اعم از کیفری، حقوقی و خانواده را با کادری مجرب از چندین وکیل در مشهد پذیرا خواهد بود که هر یک از این وکلا در زمینه خاصی به صورت تخصصی پیگیری پرونده شما را به عهده خواهند داشت که امروزه با توجه به پیچیدگی پرونده ‌های قضایی آنچه باید پیش از همه برای شما مهم باشد انتخاب وکلای باتجربه و متخصص در ارتباط با پرونده تان است تا به نتیجه دلخواه برسید.

نتیجه گیری

با توجه به مطالب گفته شده در این مقاله باید بیان کنیم که فروش جنین و فروش تخمک و اسپرم  با وجود تفاوت در شرایط و دلایل متقاضیان جهت دریافت و همچنین میزان رشد جنین، هر دوی این روش ‌ها عملی انسان دوستانه محسوب می ‌شوند اما آنچه به این عمل جنبه قانونی می ‌بخشد مراجعه به مراکز معتبر و اهدای رایگان جنین، تخمک و اسپرم است. در واقع افرادی که با هدف کسب درآمد وارد این حوزه می ‌شوند به فعالیت غیرقانونی پرداخته و مجرم محسوب می ‌شوند اما به دلیل عدم وجود یک قانون جامع در این زمینه، برخورد مناسب با آن ‌ها صورت نمی ‌گیرد به همین دلیل بهتر است از طریق مشورت با وکیل خانواده در مشهد، در این زمینه پیگیر تقاضای خود باشید تا از قانونی بودن آن اطمینان حاصل کنید.

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

تماس و دریافت مشاوره

تماس با شعبه مرکزی

تماس با شعبه مشهد