قوانین و مجازات‌های مربوط به پارتی مختلط

انواع خسارت‌های قابل مطالبه

فهرست مطالب

اصولا برگزاری مهمانی و شب ‌نشینی‌ های شبانه در هیچ کجای دنیا نه ‌تنها به عنوان جرم شناخته ‌نشده، بلکه توسط روان‌ شناسان تاکید ویژه ‌ای برای برگزاری چنین جشن‌ ها و محافلی شده است؛ اما اگر برگزاری پارتی مختلط باعث ایجاد بی نظمی و سر و صدا زیاد شده و یا در داخل این محافل فعالیت هایی مخالف قوانین مصوبه کشورها اجرا شود، لازم است تا با این مهمانی ها و مسئولین برگزار کننده برخورد شود.

طبق قوانین مربوط به مجازات کیفری جمهوری اسلامی ایران چنان‌ که زنان و مردان در پارتی مختلط شرکت کرده و در حین مهمانی مرتکب جرائمی همچون استعمال دخانیات، مصرف قرص‌ های روان‌گردان و یا ایجاد روابط نامشروع شوند، مجرم شناخته‌ شده و تحت پیگرد نهادهای اجرایی و قضایی ذی‌ ربط قرار خواهند گرفت.

ورود ضرر در جرم جعل

از سوی دیگر برگزاری پارتی ‌های مختلط نه ‌تنها از لحاظ قانونی مورد تایید نیست، بلکه از سوی قوانین عرفی و دینی کشور به دلیل احتمال مفسده، امری ناپسند و زشت تلقی می‌ گردد.

 انواع مجازات ‌ها در پارتی مختلط

زمانی‌که دستگاه های اجرایی همچون گشت ارشاد، نهادهای پیگیری امر به معروف و نهی ‌از منکر و کلانتری ‌های محلی گزارشی مبنی ‌بر برگزاری میهمانی شبانه غیر مجاز دریافت نمایند؛ برای بررسی صحت گزارش به آدرس مورد نظر مراجعه می کنند. در این بین اگر با صحت گزارش رسیده روبرو شوند، مأموران با کسب اجازه از مافوق خود وارد خانه شده و که در این هنگام با چند گروه مختلف مواجه می ‌گردند که هر کدام بنا به میزان جرمی که مرتکب شده ‌اند، مورد برخورد و مجازات قرار می‌ گیرند.

  1. افرادی که مواد و مشروبات الکلی را برای پارتی‌ های مختلط تهیه و نگهداری کرده اند.
جرایم سیاسی و مجازات آن‌ ها
مطالعه بیشتر

بر اساس مفاد قانونی مجازات اسلامی مربوط به مجازات تعزیری این افراد از ۶ ماه تا یک‌ سال حبس و یا ۷۴ ضربه شلاق و پرداخت جریمه نقدی محکوم خواهند شد.

  1. افرادی که علاوه‌ بر حضور در پارتی مختلف اقدام به استعمال و مصرف مشروبات و مواد مخدر کرده باشند.

بر اساس قانون مجازات اسلامی رسیدگی به جرائم این گروه در زیر مجموعه مجازات حدودی بررسی خواهد شد و با توجه به میزان و نوع مصرف مواد و مشروبات الکلی به ۸۰ ضربه شلاق محکوم‌ شده و در کنار آن قاضی به دلیل وجه عمومی جرم صورت‌ گرفته و مجازات تعزیری نیز برای مجرم در نظر خواهد گرفت که حکم دوم قابل تقلیل و تبدیل خواهد بود.

  1. افرادی که تنها در پارتی مختلط حضور داشته و مرتکب هیچ ‌گونه عمل منافی عفت نشده باشند.

تنها جرم این افراد حضور در پارتی ‌های مختلط بوده و هیچ مدرکی دال بر عمل منافی عفت و مصرف مواد مخدر و مشروبات در میهمانی توسط فرد کشف نشده باشد. بر همین اساس رسیدگی به این امر توسط نهادهای مبارزه با مسائل منکراتی صورت‌ گرفته و اصولا با دریافت تعهد کتبی و یا احضار والدین خاتمه می ‌یابد.

برای بررسی مباحث و احکام حقوقی و قوانین در این زمینه می ‌توانید با وکیل کیفری در مشهد مشورت نموده و با مواد قانونی مربوط به مجازات حضور در پارتی مختلط آشنا شوید.

 ارتکاب اعمال منافی عفت در میهمانی‌ های مختلط

حضور افراد در میهمانی‌ های مختلط به ‌طور معمول چون عملی منافی عفت را در پی خواهد داشت که بنا بر قوانین مجازات اسلامی باید با این افراد برخورد قانونی صورت گیرد.

حبس تعلیقی چیست؟ تبدیل حبس به حبس تعلیقی چه شرایطی دارد؟
مطالعه بیشتر

وکیل صلح نامه در مشهد

· مصرف مشروبات الکلی

بر اساس قوانین مجازات اسلامی ایران دادسرای امنیت اخلاقی زیر نظر بخش ارشاد و قوه قضاییه مسئول رسیدگی به این جرائم می ‌باشد. بر اساس مجازات حدودی کمترین مجازات شرب خمر ۹۹ ضربه شلاق است. از سوی دیگر دادگاه به دلیل وجه عمومی این جرائم ممکن است در کنار صدور مجازات حدودی برای مجرم مجازات تعزیری نیز صادر کند.

· مصرف مواد مخدر

بر اساس مفاد بیان‌شده در بند ۵ ماده ۱ قانون مبارزه با مواد مخدر، استعمال مواد مخدر چه به ‌صورت صنعتی و چه به‌ صورت سنتی جرم محسوب شده و مجرم باید بر اساس میزان و نوع جرم به حبس و یا جزای نقدی  محکوم گردد.

· ایجاد روابط نامشروع

دادگاه کیفری بر اساس تحقیقات مقدماتی وظیفه رسیدگی به جرائم روابط نامشروع از جمله زنا، لواط و مساحقه را دارد. در صورتی‌که جرم ثابت گردد بر اساس حدود مجازات و حدود تجاوز به عنف، قاضی حکم به اجرای بیش ‌از ۹۹ ضربه شلاق تعزیری می‌ نماید.

· ایجاد سروصدای زیاد و سلب آسایش ساکنین

برگزاری مهمانی ‌های شبانه می تواند منجر به آلودگی صوتی شده و زمینه ایجاد مزاحمت و سلب آسایش از ساکنین محله و همسایه ‌ها گردد. فلذا با شکایت و پیگیری همسایه ‌ها پلیس می ‌تواند با حکم قاضی به منزل مورد نظر مراجعه کرده و با اختیارات لازم صاحب منزل را بازداشت نموده و اخطارات لازم را به وی تفهیم نماید.

گران فروشی با کم فروشی چه فرقی دارد؟ مجازات گران فروشی چیست؟
مطالعه بیشتر

· نمایش و انجام حرکات موزون

انجام حرکات موزون و رقصیدن جرم نیست، اما ممکن است به‌ عنوان عمل منافی عفت در پارتی های مختلط تلقی گردد که در این صورت برای آن مجازات تعزیری در نظر گرفته ‌شده و به فرد خاطی از سوی مقامات قضایی اخطار داده می شود.

نتیجه گیری

برگزاری و حضور در پارتی مختلط می تواند مفاسد بسیاری را به دنبال داشته باشد که از جمله شایع ترین این مفاسد ایجاد روابط نامشروع چه به صورت خواسته و چه به صورت ناخواسته است که ممکن است لطمات روحی و جسمی فراوانی را متوجه فرد نماید.

لذا با بهره گیری از بهترین وکیل می توان مجاری قانونی را برای پیگیری پرونده های کیفری به راحتی دنبال نمود. از سوی دیگر با بهره گیری از یک وکیل خوب در مشهد می توان مجازات های تعزیری صادر شده برای برگزاری و شرکت در پارتی مختلط را به مجازات های نقدی تقلیل داد.

در صورت مواجهه با برگزاری مهمانی های غیر مجاز می توانید با پلیس 110 تماس گرفته و اعتراض و شکایت خود را مبنی بر ایجاد سرو صدای بیش از حد و سلب آرامش خود را اعلام نماید. دراین حالت پلیس موظف است گزارش واصله را پیگیری نموده و در صورت مشاهده موارد منافی عنف با اجازه مقامات قضایی با موارد مورد نظر طبق قوانین برخورد نماید.

یک وکیل در مشهد می تواند در کمترین زمان ممکن مناسبات قانونی را برای برخورد با خاطیان کیفری فراهم نموده و مستندات لازم را در کمترین زمان ممکن به دادگاه ارائه دهد.

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

تماس و دریافت مشاوره

تماس با شعبه مرکزی

تماس با شعبه مشهد