آشنایی با مشاور حقوقی و خدمات آن در مشهد

مشاور حقوقی

فهرست مطالب

آیا می‎دانید مشاور حقوقی کیست و چه وظایفی بر عهده دارد؟ آیا از اهمیت نقش مشاوره حقوقی در پرونده‎های مختلف مربوطه اطلاع دارید؟ ما در این مقاله از تیم یسنا وکیل در مشهد، به بررسی تمامی شرایط یک مشاوره حقوقی در مشهد و همچنین انواع امور حقوقی در این زمینه خواهیم پرداخت. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

مشاوره حقوقی در مشهد

مشاور حقوقی به شخصی می‎گویند که با استفاده از دانش خود نسبت به قوانین، اصول و خدمات حقوقی می‌تواند به شرکت‌ها و افراد در زمینه‌های حقوقی مختلف از قبیل امور قراردادها، حل اختلافات و دعاوی مشاوره دهد. در زمینه مسائل حقوقی برای جلوگیری از بروز ضررها و مشکلات احتمالی، مشورت با یک مشاوره حقوقی در مشهد می‎تواند امری ضروری باشد. چنین فردی با توجه به تسلط به قوانین و تجربه‌ای که دارد، کمک می‌کند تا افراد انتخاب‌های درستی داشته و از ورود خسارت به آن‌ها نیز جلوگیری شود.

مشاور حقوقی

وظایف مشاور حقوقی

مشاور حقوقی در مشهد نیز وظایف مختلفی دارد، که از وظیفه‌ اصلی او می‎توان به ارائه مشاوره و راهنمایی‎های حقوقی نیز اشاره کرد.

او می‎بایست اطلاعات حقوقی مورد نیاز را در اختیار افراد قرار داده، متن قراردادها را تنظیم کرده و بر روند عقد آن‌ها نظارت داشته باشد. در هر مساله‌ای، وظیفه مشاوره حقوقی، جمع آوری اطلاعات دقیق درباره موضوع و استفاده صحیح از قوانین خواهد بود. مشاوره حقوقی در امور کیفری و در امور حقوقی مربوط به روابط خصوصی اشخاص، از اهمیت زیادی نیز برخوردار است.

وکیل مالیات بر ارزش افزوده
مطالعه بیشتر

مشاوره حقوقی در مشهد، در امور کاری و اداری، امور مربوط به مهاجرت، امور تجاری و مسائل بین المللی و سایر امور حقوقی به افراد مشاوره داده و کمک چشمگیری خواهد کرد.

امور مربوط به معاملات و قراردادها

مشاور حقوقی موظف است پیش نویس و متن قراردادها را تنظیم کرده و بر روند عقد آن و مواد ذکر شده در آن نظارت داشته باشد. در صورت نیاز باید افراد را از شرایط و اثرات هر یک از بندهای قرارداد آگاه کرده تا از ضررهای احتمالی جلوگیری شود. همچنین مشاوره حقوقی می‌تواند در معاملات ملکی، خرید و فروش، رهن، وکالت و موضوعات مربوط به امور خانواده مانند طلاق، حضانت، نفقه و مهریه به افراد کمک بسزایی کند.

 امور مربوط به دعاوی و امور کیفری

مشاور حقوقی در مشهد، وظیفه دارد لوایح مورد نیاز را تنظیم کند و به افراد در پیگیری دعاوی کمک کرده و به آن‌ها مشاوره دهد. چنانچه پروانه وکالت داشته باشد، این امکان فراهم خواهد بود که شخصا به طور مستقیم پرونده را در دست گرفته و پیگیری کند.

مشاور در امور کیفری از قبیل قتل، اختلاس، کلاهبرداری، خیانت در امانت، صدور چک بلامحل و سایر موضوعات نقش بسیار حائز اهمیتی خواهد داشت، و پس از مشاوره حقوقی، با توجه به مشکل موکل به یک وکیل خوب در مشهد ارجاع داده خواهد شد.

تخصص‌های مربوط به مشاوره‎ حقوقی در مشهد

  • مشاور حقوقی خانواده

مشاور حقوقی خانواده به کسی گفته می‎شود که از قوانین حقوقی مربوط به امور خانواده مطلع باشد و می‌تواند مسائل حقوقی مرتبط با دعاوی خانوادگی را به خوبی بررسی کند و به اشخاص مشاوره دهد. چنین شخصی علاوه بر دانش در زمینه قوانین و حقوق خانواده، می‎بایست از تجربه کافی برخوردار بوده و نسبت به رویه قضایی دادگاه‎‌های خانواده آگاهی کامل داشته باشد.

وکیل شناسنامه در مشهد | حل و فصل دعاوی مربوط به شناسنامه
مطالعه بیشتر

مشاور حقوقی

  • مشاور حقوقی طلاق

موضوع طلاق به عنوان یکی از مهم‌ترین مباحث حقوق خانواده نیز محسوب می‎شود. مرد می‌تواند همسر خود را طلاق داده، و زن در صورت وجود برخی شرایط می‌تواند خود اقدام به طلاق کند.

حتی در بعضی موارد این امکان وجود دارد که زن و شوهر به صورت توافقی از یکدیگر جدا شوند. موضوع طلاق مباحث جانبی بسیاری را در بر دارد، از قبیل نفقه، مهریه و حضانت فرزندان، که از مهم‎ترین مسائلی هستند که در هنگام طلاق باید در موردشان تصمیم گیری شود.

وظیفه مشاوره حقوقی در مشهد در زمینه طلاق یا همان وکیل طلاق در مشهد، جمع آوری اطلاعات، مدارک و ادله، تنظیم دادخواست و راهنمایی افراد در این زمینه خواهد بود.

  • مشاور امور ملکی

در زمینه امور اموال و مالکیت، قوانین و مقررات به خصوصی وجود دارد که به حفظ نظم عمومی در این خصوص کمک می‌کند. مشاور امور ملکی شخصی است که با تسلط که به قوانین، برای حل پرونده‌های حقوقی و مشکلات ملکی به اشخاص مشاوره داده و کمک خواهد کرد.

  • مشاوره حقوقی امور قراردادها

جهت انجام اموری چون انعقاد قراردادهای عمومی، خصوصی و بین المللی، فسخ یا ابطال قرارداد و تفسیر قرارداد، باید با مشاور امور قراردادها مشورت کرد.

مشاور به تنظیم متن قرارداد کمک خواهد کرد، چراکه عنوان قرارداد  جزو مسایل مهمی محسوب شده که با توجه به موضوع و هدف قرارداد تعیین خواهد شد. در متن قرارداد باید مشخصات طرفین قرارداد، مبلغ قرارداد و شروط ضمن عقد به طور دقیق ذکر شود. کلمات استفاده شده در یک قرارداد باید مطابق با معنای حقوقی خود به کار رفته و بدون ابهام باشند. در غیر اینصورت امکان سوء استفاده برای افراد فراهم خواهد شد.

 وکیل کلاهبرداری رایانه‎‌ای در مشهد و خدمات آن
مطالعه بیشتر

نکات مهم در زمان دریافت مشاوره حقوقی در مشهد

  • توجه داشته باشید که سن یا جنسیت شخصی که به شما مشاوره حقوقی می‌دهد، هیچ تاثیری در کیفیت مشاوره حقوقی نخواهد داشت. به عبارت دیگر هر آن‎چه که در مورد یک مشاور حقوقی مهم است، تسلط او به قوانین و تجربه و دانش او خواهد بود.
  • قبل از دریافت مشاوره حتما در خصوص شخص مشاور یا موسسه مشاوره حقوقی تحقیقات لازم را انجام دهید. چراکه باید در نظر داشت که صرفا تبلیغات برای اعتماد کافی نخواهد بود. حتما با مشاور خود صادق باشید، جزییات پرونده و تمام مدارک را در اختیار او بگذارید تا او بتواند با بررسی تمام جوانب، بهترین راه‌حل‌ها را به شما ارائه کند.
  • برای دریافت مشاوره حقوقی در مشهد، در گام اول می‎بایست مشاور و وکیل مورد نظر را با توجه به حوزه کاری و تخصص او انتخاب کنید. برای مثال اگر در خصوص ملک سوال حقوقی دارید برای مشاوره به سراغ بهترین وکیل متخصص در زمینه امور ملکی بروید.

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

تماس و دریافت مشاوره

تماس با شعبه مرکزی

تماس با شعبه مشهد