وکیل اقامت ایران در مشهد

فهرست مطالب

تابعیت، یک اصطلاح است که خبر از یک رابطه سیاسی، اجتماعی، معنوی و حقوقی بین یک فرد و دولت یا ملت را می دهد. شخصی که تحت تابعیت یا اقامت یک دولت داشته باشد، دولت نسبت به این شخص وظایفی دارد و شخص هم نسبت به دولت وظایفی دارد. البته در حقوق بین المللی تعریف تابعیت توسط دانشمندان و کارشناسان به یک نمونه ختم نمی شود و معنی های مختلفی برای آن تعریف شده است.

اگر می خواهید درباره وکیل اقامت ایران در مشهد اطاعت کافی را به دست آورید مطالعه کردن این مقاله را از دست ندهید، در طی سال های اخیر کشوری مانند افغانستان به دلیل افزایش جنگ داخلی و شرایط نامناسب افغانستان مردم این کشور به کشور های همسایه به خصوص ایران مهاجرت می کنند. گرفتن اقامت ایران توسط اتباع افغانی یک کار نسبتا سخت است و باید توسط وکیل اقامت ایران در مشهد انجام شود تا این پروسه به خوبی صورت بگیرد.

یکی دیگر از نکاتی که برای گرفتن اقامت در ایران به آن دقت کنید این است که پروسه ای که یک وکیل برای گرفتن اقامت ایران طی می کند با پروسه ای که یک وکیل برای اخذ تابعیت ایران طی می کند کاملا تفاوت دارد. پس شما برای هریک از این موارد به شخص متخصص آن مراجعه کنید تا هزینه و زمان شما تلف نشود. گرفتن اقامت ایران برای افراد خارجی از چند طریق قابل انجام است، سرمایه گذاری، ثبت شرکت، ازدواج روش هایی هستند که می‌توان با استفاده از آن ها اقامت و تابعیت ایران را دریافت کرد.

آشنایی با وکیل حقوقی در مشهد
مطالعه بیشتر

روش های گرفتن اقامت ایران

دولت ایران با تصویب آیین‌ نامه شرایط اخذ اقامت، قوانین اقامت را به جهت تشویق مهاجرت و سرمایه گذاری اتباع خارجی تغییر داد. با تصویب این قانون شرایط اخذ اقامت در ایران بسیار آسان تر شد، اتباع خارجی که به قصد سرمایه گذاری و اقامت به ایران می آیند می توانند با سرمایه 250000 یورو اقامت 5 ساله ایران را دریافت کنند، به جهت کسب اقامت ایران بهتر است از وکیل حقوقی در مشهد استفاده کنید.

وکیل اقامت ایران در مشهد به خوبی می تواند مراحل کسب اقامت را برای شما انجام دهد. هیأت دولت به پیشنهاد وزارت اقتصادی و دارایی به جهت تشویق سرمایه گذاری و جذب منابع ارزی آیین نامه اعطای مجوز اقامت 5 ساله را برای اتباع خارجی تصویب کرده است. گفتنی است که سرمایه گذاری علاوه بر دلار شامل معادل ارزی سایر ارز های مورد قبول بانک مرکزی نیز می‌ شود.

سپرده‌ گذاری در بانک، سرمایه گذاری در اوراق مشارکت و سرمایه‌ گذاری در حوزه مسکن، مطابق ضوابط این آیین نامه و با رعایت قوانین و مقررات کشور، از جمله انواع سپرده گذاری موضوع این آیین‌ نامه است. برای کسب اقامت ایران بجز سرمایه گذاری روش های دیگری هم دارد، شما می‌ توانید با مراجعه به تیم یسنا وکیل برای کسب اطلاعات بیشتر برای کسب اقامت ایران کسب کنید. شاید برای شما هم این سوال پیش بیاید که چرا دولت باید چنین طرحی را تصویب کند.

باید بگوییم که ایران در طی سال های اخیر به دلیل تحریم های ظالمانه کشورهای غربی از لحاظ منابع ارزی وضعیت قابل قبولی ندارد. دولت با تصویب این طرح قصد دارد تا سرمایه گذار های خارجی را جذب کند و باعث رونق اقتصادی و افزایش ذخیره ارزی کشور شود. افرادی که قصد دریافت اقامت ایران را دارند در وهله اول باید در سایت اداره کل اتباع و مهاجرین خارجی ثبت نام کنند و پس از آن سایر مراحل قانونی را پشت سر بگذارند. برای انجام این مراحل نیز کمک گرفتن از وکیل اقامت ایران در مشهد می‌ تواند بسیار کمک کننده باشد تا این مراحل را بتوانند سریع‌ تر برای افراد انجام دهد وکیل می تواند پشتوانه خوبی برای شما باشد.

معرفی وکیل اداره کار در مشهد و وظایفش
مطالعه بیشتر

چرا به وکیل اقامت ایران نیاز داریم؟

در بین اشخاصی که از کشور‌های مختلف مانند افغانستان، عراق و سوریه وارد ایران می شوند، برخی از این اشخاص توانسته‌ اند با روش‌ های مختلفی چون، تحصیل، سرمایه گذاری و یا روش های دیگر اقامت موقت ایران را بگیرند و پس از آن تابعیت ایران را کسب کنند. به صورت کلی راه‌ حل‌ های مختلفی برای افراد وجود دارد که به واسطه‌ی آن‌ ها می‌توانند اقامت خود را دائمی کنند. یکی از این راه حل ها مراجعه به وکیل اقامت ایران در مشهد می باشد.

اما گرفتن اقامت ایرانی قوانین و شرایط خاص خود را دارد که معمولا افراد از آن‌ ها آگاهی‌ کافی ندارند و به همین دلیل اخذ اقامت آن‌ ها با مشکلات متعددی روبه‌ رو می‌ شود. به همین دلیل می‌ توان گفت که داشتن یک وکیل خوب در مشهد و یک وکیل ماهر می‌ تواند برای این امر بسیار کمک کننده باشد. این افراد با توجه به تجربه خود شرایط مختلف را بررسی می‌ کنند و پس از انتخاب بهترین راه، کارها را با دقت و سرعت بسیار زیادی پیش می‌ برند.

یکی دیگر از رایج ترین روش های کسب اقامت ایران ازدواج می باشد. برای مثال اگر یک زن که از اتباع خارجی می باشد با یک مرد ایرانی ازدواج کند می‌ تواند اقامت و تابعیت ایران را دریافت کند، به همین دلیل شما به مشورت با یک وکیل در مشهد نیاز دارید. یکی از سوالات رایجی که در گرفتن اقامت ایران برای افراد به وجود می‌ آید این است که تابعیت فرزندان مادران ایرانی به چه صورتی است؟ در قوانینی که در گذشته وجود داشت، بچه‌ هایی که مادر آن‌ ها ایرانی بود اما پدران غیر ایرانی داشتند، به هیچ عنوان نمی‌توانستند تابعیت ایرانی بگیرند اما امروزه قوانین اقامت ایران تغییرات زیادی داشته است زیرا این موضوع مشکلات زیادی را به وجود می‌ آورد.

وجه التزام و خسارت تاخیر تادیه
مطالعه بیشتر

اما در سال 1399 توسط دولت قانونی تصویب شد تا فرزندانی که مادر ایرانی دارند، بتوانند به راحتی اقامت ایران را دریافت کنند و از تمامی حقوقی که افراد دیگر در ایران دارند، بهره‌ مند شوند. ما تمام تلاش خود را کردیم تا به صورت مختصر و مفید اطلاعاتی را در زمینه کسب اقامت ایران به شما ارائه کنیم و پاسخ سوال هایی را که ذهن شما را درگیر کرده است را بدهیم.

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

تماس و دریافت مشاوره

تماس با شعبه مرکزی

تماس با شعبه مشهد