وکیل بین المللی در مشهد

فهرست مطالب

وکیل بین المللی می تواند در مورد مباحث حقوق، انواع موافقت نامه ها و معاهداتی که بین کشورها منعقد می گردد، به عنوان مشاور حقوقی فعالیت نماید. حقوق بین الملل که شاخه ای از حقوق حاکم بر روابط بین دولت ها است که توسط افرادی اجرا می گردد که نسبت به قوانین کشورهای مختلف اشرافیت داشته باشند.

وکیل بین المللی به عنوان یک حقوق دان کارکشته علاوه بر سازمان‌های بین‌المللی می تواند در نهادهای دیگر حوزه حقوقی فعالیت نماید. بر همین اساس وکیل می تواند در سطح بین المللی در حوزه های زیر ایفای نقش نماید:

 • قانون تجارت و سرمایه گذاری
 • حقوق بین الملل محیط زیست
 • حقوق بشر
 • حقوق بشردوستانه بین المللی
 • خود مختاری دولت ها
 • حقوق مهاجران
 • حقوق دیپلماتیک و کنسولی

وکیل جعل رایانه‌­ای در مشهد

انواع حقوق بین المللی و تعریف آن

حقوق بین المللی، مجموعه ای از قواعد و قانون هایی است که به بررسی مسائل حقوقی بین کشورها و دولت های مختلف می پردازد. این مسائل حقوقی عمدتا در معاملات برون مرزی بین افراد، شرکت ها و سازمان ها ایجاد می شود.

حقوق بین المللی با اشرافیت بر موضوعاتی همچون اوراق بهادار، قانون بانکداری، داوری تجاری، حقوق مالکیت فکری و رقابت به سه دسته تقسیم می شود:

حقوق بین الملل خصوصی

وکیل بین المللی در مشهد تلاش می کند تا تعارضات بین نهادهای خصوصی همچون افراد و شرکت های مختلف را بهبود بخشد. در صورتی که مشکل حقوقی در روابط بین المللی پیش بیایید وکیل باید بداند به کدام حوزه قضایی مراجعه نموده و چه مفاد قانونی را استفاده کند؟

وکیل جعل اوراق دولتی، مدارک تحصیلی و ...
مطالعه بیشتر

حقوق بین الملل عمومی

حقوق بین الملل عمومی، روابط بین کشورها و نهادهای بین المللی را تنظیم می کند. این قسم از حقوق بین الملل شامل حقوق معاهدات، حقوق دریاها، حقوق کیفری بین‌المللی، حقوق بشر و حقوق تجارت بین‌الملل است.

قانون فراملی

حقوق فراملی نوع خاصی از حقوق بین الملل است که بر اساس آن محدودیت حقوقی خاصی بین ملت های مستقل بنا شده که با همدیگر ارتباط خاصی دارند. از جمله قوانین فراملی می توان به موافقت‌نامه‌های منطقه‌ای، قوانین مربوط به اتحادیه اروپا و… اشاره کرد.

وظایف وکیل بین المللی چیست؟

اگر در مورد مشکلات حقوقی خود به دنبال وکیل بین المللی در مشهد بگردید، متوجه خواهید شد که بهترین وکیل در مشهد به صورت تخصصی فقط بر روی یک موضوع تمرکز نموده است.

بیشتر وکلایی که در زمینه حقوق بین الملل فعالیت می کنند، برای اشرافیت بیشتر بر قوانین سعی می کند فقط در یک موضوع خاص به صورت تخصصی فعالیت کنند؛ مانند قرارداد بین المللی شرکت ها، مباحث مربوط به گمرک، مهاجرت، مالیات یا حقوق بشر که تنها بخشی از مباحث حقوقی هستند.

وکیل کیفری در مشهد به عنوان برترین حقوق دان بین المللی باید وظایف زیر را انجام داده و قوانین مربوطه را به طور کامل بداند.

 1. وکیل بین المللی در مشهد باید در قراردادها، حل و فصل اختلافات بین المللی، ورود نموده و رسیدگی به چنین پرونده هایی را به عهده بگیرد.
 2. یک حقوق دادن باید با آگاهی از سیستم های حقوقی مختلف و درک منبع حقوق بین المللی وارد حوزه های مختلف حقوقی گردد.
 3. وکیل مالیاتی بین‌المللی باید پیامدهای مالیاتی مرتبط با تراکنش‌های فرامرزی را دریابد و به مشتریان در کاهش نرخ‌های مالیات مؤثر در سراسر جهان کمک کند.
 4. وکیل بین‌المللی بودن به معنای درک چگونگی تعامل قوانین و مقررات بی‌شمار با یکدیگر است.
 5. وکیل حقوقی با استفاده از قوانین بین المللی در کنار سوابق و عملکرد موکل خود می تواند کمک شایانی به در پیشرفت پرونده داشته باشد.وکیل حجر در مشهد
با شرایط تشدید و تخفیف قرار کیفری آشناشوید
مطالعه بیشتر

انتظارات موکلان از حقوق دانان بین المللی

اغلب، افرادی که به حقوق دان بین المللی مراجعه می نماید، ترجیح می دهند در مورد مسائل حقوقی و غیر قانونی  وکیل مربوطه اطلاعات کافی در این زمینه داشته باشد.

 • به زبان خارجه تسلط داشته باشید

یک وکیل خوب در مشهد قبل از هر چیزی باید به یک زبان بین المللی تسلط کامل داشته باشد. یادگیری زبان کشورهای مختلف به وکلای بین المللی کمک می کند تا بدانند، چه چیزی در سیستم حقوقی ضروری است.

بنابراین تسلط به زبان خارجی همچون زبان انگلیسی اهمیت بسیار زیادی دارد. چرا که در بسیاری از کشورها صحبت کردن به زبان محلی به عنوان نشانه ای از ادب و صمیمیت تلقی می شود.

 • در مورد سیستم حقوقی کشورهای مختلف اطلاعات داشته باشید

هنگامی که فردی به شما مراجعه می کند و از شما می خواهد تا وکالت او را در مجامع بین المللی به عهده بگیرید. در واقع انتظار دارد تا شما اطلاعات دقیق و کاملی  از سیستم حقوقی کشور مورد نظر داشته باشید. در حقیقت فرد از شما می خواهد، مشاوره و پشتیبانی لازم را در مورد موضوعات خاص و مسائل حقوقی خارج از مباحث مدیریتی و مسائل عملیاتی دریافت کند.

وکیل فرجام خواهی در مشهد

 • راه حل قانونی پیدا کنی

موکلان بین المللی از شما انتظار دارند که قوانین اساسی پروتکل های بین المللی را بدانید و راه حل مناسبی را برای این مسائل پیدا کنید. آنها از شما انتظار دارند تا راه کارهای قانونی برای تنظیم قراردادها و معاهده های فرامرزی را تدوین نمایید.

آشنایی با قرار تامین خواسته کیفری
مطالعه بیشتر

برخی از تعارضات حقوق بشر در ایران

بعد از استقرار جمهوری اسلامی ایران بر اریکه قدرت و حکومت بسیاری از مبانی و مفاد قانونی کشور بر اساس قوانین و احکام شریعت بنا شد. درست در همین زمان سازمان های بین المللی ایران را به عنوان ناقض حقوق بشر مورد تحریم های ظالمانه قرار دادند. این تحریم ها هر ساله به شکل های گوناگون و بهانه های مختلف تشدید می گردد. به طوری که در قطعنامه شماره 41/1986 1986، سازمان ملل مجازات اعدام و شکنجه را رفتاری غیرانسانی خواند.

در سال 1994 مجمع عمومی سازمان ملل متحد قطعنامه 202/49 را در مورد نقض حقوق بشر در ایران صادر نمود؛ بالا بودن تعداد اعدام ها، رفتار تبعیض آمیز با اقلیت های مذهبی، محدودیت آزادی بیان، تهدید علیه جان سلمان رشدی، تنها بخشی از مفاد این قطعنامه بود.

به نظر حقوق دانان بین المللی دلیل صدور این قطعنامه ها به چند دلیل است. شفاف نبودن سیستم قضایی ایران، بی میلی مقامات ایرانی برای مجازات اعمال خشونت آمیز، آزار و تهدید روزنامه نگاران و مخالفین سیاسی و مذهبی تنها بخش کوچکی از دلایل صدور این قطعنامه ها هستند.

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

تماس و دریافت مشاوره

تماس با شعبه مرکزی

تماس با شعبه مشهد