وکیل تامین دلیل در مشهد

وکیل تامین دلیل در مشهد

فهرست مطالب

آیا با مفهوم تامین دلیل و شرایط قانونی آن آشنا هستید؟ آیا مراجع صالح جهت رسیدگی به این امر را می‎شناسید؟ ما در این مقاله از تیم یسنا وکیل در مشهد، ضمن پرداختن به تمامی موارد و مواد قانونی در خصوص تامین دلیل، شما را با نقش وکیل تامین دلیل در این نوع ‎دعاوی آشنا خواهیم کرد. تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

وکیل تامین دلیل در مشهد

هنگامی که شخصی با فرد دیگری به مشکل حقوقی بر می‎خورد و کار به دادگاه می‌کشد، شخصی که مدعی است به نحوی ضرر کرده است و به دادگاه دادخواست رسیدگی برای احقاق حق خود ارائه داده است، باید دلایل کافی جهت به اثبات رساندن موضوع پرونده نیز داشته باشد.

وکیل تامین دلیل در مشهد

تامین ‌دلیل یک درخواست به شمار می‎رود، نه یک دعوی. بنابراین در قالب یک قرار صادر خواهد شد که تشخیص درجه ارزش تامین دلیل با همان قاضی می‎باشد که نتیجه تامین دلیل در برابر او مورد استناد قرار گرفته است. لذا تامین دلیل ارزش خود دلیل را نداشته و ارزش آن در حد اماره قضایی خواهد بود.

دلیل به معنی صورت برداری از ادله موجود جهت استفاده در آینده است، وقتی که دسترسی به آن ادله در آینده متعذر یا متاثر خواهد شد.

آشنایی با جرم و عناصر تشکیل دهنده آن
مطالعه بیشتر

قرار تامین دلیل قابل اعتراض و قابل تجدید نظر نخواهد بود. یعنی نمی‌توان درخواست نقض آن را از همان مرجع یا مرجع بالاتر کرد. اما نتیجه تامین دلیل قابل اعتراض خواهد بود. فردی که تامین دلیل علیه و مورد استناد قرار گرفته است، این امکان برایش فراهم است که به نتیجه آن اعتراض کند. به عنوان مثال اگر نظریه کارشناس تامین دلیل در دعوی خلع ید ملکی مورد استناد قرار گرفته باشد، فردی که تامین دلیل علیه او مورد استناد قرار گرفته، قطعا خواهد توانست نسبت به نتیجه آن اعتراض کرده و درخواست کارشناسی مجدد کند.

مرجع صالح رسیدگی به تامین دلیل

با توجه به ماده ۱۴ قانون آیین دادرسی مدنی، تامین دلیل در صلاحیت دادگاه عمومی حقوقی قرار دارد، اما با تشکیل شوراهای حل اختلاف و تصویب قوانین مربوط به آن، تامین دلیل در صلاحیت شورای حل اختلاف قرار دارد، چرا که قانون موخر بوده و از نظر وکیل حقوقی در مشهد، در خصوص این موضوع قانون موخر تقدم خواهد داشت.

همچنین لازم به ذکر است که از لحاظ صلاحیت محلی نیز در صلاحیت شورای حل اختلاف منطق ه‎ای قرار داشته، که دلیل مورد تامین در آن حوزه واقع شده است.

نقش وکیل تامین دلیل در مشهد

جهت این امر می‎توانید از طریق مشاوره مشاوره تلفنی و حضوری با وکیل پایه یک دادگستری درباره نحوه تنظیم دادخواست تامین دلیل در شورا، اقدام نمایید.

وکیل واخواهی در مشهد، بررسی قوانین واخواهی
مطالعه بیشتر

وکیل تامین دلیل در مشهد

تامین دلیل ملک و تصادف در شورای حل اختلاف مشهد، موضوعی بسیار شایع بوده که توسط وکیل تامین دلیل در مشهد و به صورت فوری انجام خواهد پذیرفت.

تامین دلیل ممکن است از سوی شخصی تقاضا شود که در دعاوی آینده می‌خواهد به عنوان خواهان از استفاده کند، و یا به عنوان خوانده، که در این صورت پیشنهاد می‎شود توسط وکیل تامین دلیل در مشهد انجام پذیرد.

در صورت داشتن وکیل دادگستری در مشهد در این موضوع، حق الوکاله وکیل به صورت توافقی بین وکیل و موکل پرداخت خواهد شد.

پس از آن که دادخواست تامین دلیل به یکی از شعب شورای حل اختلاف در مشهد انتقال داده شد، که یکی از کارشناسان متخصص در آن موضوع  تعیین تا  قرار صادره را اجرا کرده و از وضعیت صورت برداری کند.

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

تماس و دریافت مشاوره

تماس با شعبه مرکزی

تماس با شعبه مشهد