وکیل تصادف در مشهد

وکیل تصادف در مشهد

فهرست مطالب

آیا می‎دانید تشکیل پرونده برای دریافت خسارات تصادف چگونه است؟ آیا وظایف وکیل تصادف در مشهد در مواردی چون خسارات وارد شده و دیه را می‎دانید؟ ما در این مقاله از تیم یسنا وکیل در مشهد، ضمن بررسی موارد مربوط به تصادفات و خسارات گوناگون وارد شده در پی این امر، شما را با اهمیت نقش وکیل تصادف در مشهد در این زمینه آشنا خواهیم کرد.

وکیل تصادف در مشهد

وکیل تصادف در مشهد

تصادف یک حادثه ناگوار می‎باشد که در صورت به وقوع پیوستن آن هر دو طرفین باید در امور انجام نکات زیر تمام سعی خود را با وجود تنش‎های به وجود آمده انجام دهند. این اقدامات عبارت هستند از:

 • تماس گرفتن با پلیس
 • خارج کردن خودرو از محدوده تصادف

گاهی ممکن است که رانندگانی که دچار سانحه تصادف شده‎اند اقدام به ترک صحنه تصادف کرده و یا به صورت عامیانه از صحنه تصادف متواری می‎شوند، بدون آن که به این نکته توجه کنند که آیا مقصر هستند یا خیر. در این خصوص می‎توان گفت در واقع در صورت ترک صحنه تصادف نه تنها این ترک امکان دارد باعث از بین رفتن یک انسان شود، بلکه روند پیگیری پرونده را در مراجع قضایی پیچیده‎تر و طولانی‎تر خواهد کرد.

وکیل تصادف در مشهد به وکیلی اتلاق می‎شود که به دلیل سهل انگاری فرد و یا شخص دیگر، خساراتی را که به اشخاص وارد شده است، مشاوره و خدمات حقوقی مربوطه را ارائه خواهد داد.

بررسی قرارداد وکالت حقوقی و قوانین آن
مطالعه بیشتر

لازم به ذکر است که وکیل تصادف در مشهد، این انکان را دارد که قبل از پذیرش پرونده، پرونده مشتری خود را مطالعه و ارزیابی کامل کرده تا از جزئیات اصلی و ادعاهای حقوقی احتمالی آگاهی تمام و کمال را به دست بیاورد. همچنین متهمان احتمالی را شناسایی کرده و میزان قدرت پرونده را مورد بررسی قرار دهد.

در صورتی که بنا به دلایلی وکیل حقوقی در مشهد، که بر روی پرونده فعالیت می‎کند، به این موضوع پی ببرد که ادعاهای حقوقی در دادگاه به نتیجه مطلوب و ایده‎آل نرسیده و موفق نخواهد شد این امکان برایش فراهم خواهد بود که از پذیرش پرونده خودداری نماید.

در ضمن این مطلب، وکیل حقوقی در مشهد، به کسی گفته می‎شود که از صلاحیت ارائه مشاوره در مورد قانون یا نمایندگی شخصی در امور حقوقی را نیز برخوردار باشد.

حق الزحمه وکلای تصادفات براساس عوامل مختلفی دریافت خواهد شد که عبارتند از:

 • تصادفی که صرفا منجر به خسارت مالی شود.
 • تصادفی که جرح به دنبال داشته باشد.

وکیل تصادف در مشهد

تشکیل پرونده برای دریافت خسارات تصادف

هنگامی که یک تصادف به وقوع می‎پیوندد، میزان ضرر و زیان برای تشکیل پرونده و محاسبه میزان خسارات وارد شده به هر دو طرف خسارت، از موارد مهم و ضروری برای تشکیل پرونده تصادف خواهد بود. در ادامه به بعضی از این شرایط جهت تشکیل پرونده تصادف خواهیم پرداخت.

 • در صورتی که در تصادف تعداد زیان دیده ها بیش از یک نفر باشد، چرا که در بعضی از موارد خودرو به علت بی دقتی راننده با اشیای بی جان مانند کانال و یا دیوار تصادف می‎کند.
 • زمانی که در تصادف ایجاد شده فرد زیان دیده و راننده مقصر، در شهرهای متفاوتی زندگی کنند.
 • وقتی در حادثه تصادف فوت و یا مجروحی وجود داشته باشد.
 • زمانی که خسارت‎های به وجود آمده در تصادف بیشتر از سقف تعهدات بیمه نامه شخص ثالث خودروی مقصر باشد.
 • وقتی طرفین تصادف ایجاد شده خواهان اقدامات قضایی (ارائه دادخواست تامین دلیل برای دریافت افت قیمت خودرو، دریافت خسارت مازاد بر تعهدات بیمه نامه) باشند.
آشنایی با وکیل حقوقی در مشهد
مطالعه بیشتر

همچنین لازم به ذکر است که با توجه به ماده ۴۸۸ قانون مجازات اسلامی، مهلت پرداخت دیه به شرح زیر خواهد بود.

 •  تصادف عمدی (یکسال)
 • تصادف شبه عمدی (دوسال)
 • تصادف غیرعمد (سه سال)

بر اساس قانون ۴۹۰ قانون مجازات: «اگر بر یک مبلغ قطعی بین طرفین توافق نشده باشد، شخص پرداخت کننده می‎بایست بر اساس زمان پرداخت مبلغ دیه را پرداخت نماید.»

ویژگی‌‎های وکیل تصادف در مشهد

در نظر داشته باشید که وکیل تصادف در مشهد، باید توانا و متخصص در زمینه کاری خود باشدبا توجه به این امر که کلا بیشترین ارتباطشان با دادگاه‎ها و دادسرا‎ها خواهد بود، باید فن بیانشان آنقدر قوی و عالی باشد که بتوانند قاضی دادگاه را با دلایل و مستندات محکم خود، برای اعلام رای به موکل او قانع کنند.

قاطعیت یک وکیل تصادف باید به حدی بالا باشد که به واسطه همین جدیت بتواند تمام حق و حقوق موکل خود را که در اثر تصادف دچار خسارت‎هایی از قبیل جانی و مادی شده است را دریافت کند، چرا که شجاعت و تلاش و هوش و بسیاری موارد از این قبیل، می‎بایست از ویژگی‌های واقعی یک وکیل تصادف باشد.

برای تسریع روند پرونده مربوطه، وکیل تصادف در مشهد، دارای نقش مهم و حائز اهمیتی باشد. هر وکیل این توانایی را دارد که با در نظر گرفتن شرایط هریک از طرفین تصادف، بهترین تصمیم را بگیرد و کمک بسزایی به فرد کند.

آشنایی با وکیل حقوقی در شیراز
مطالعه بیشتر

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

تماس و دریافت مشاوره

تماس با شعبه مرکزی

تماس با شعبه مشهد