وکیل تغییر جنسیت در مشهد

وکیل معامله فضولی در مشهد

فهرست مطالب

پیش از آنکه به مسائل حقوقی پیرامون تغییر جنسیت بپردازیم باید بگوییم در جهان امروز به دلیل پیشرفت‌ هایی که شکل گرفته و مشکلات جنسی که برای برخی افراد ناراحت کننده است امکان تغییر جنسیت فراهم آمده است که این مسئله منجر به ایجاد قانون گذاری و اختصاص دادن بخش ویژه ‌ای از دادگاه(دادگاه خانواده) برای رسیدگی به مسائل این چنینی شده است.

حال به این موضوع می‌ پردازیم که تغییر جنسیت چیست؟

تغییر جنسیت یعنی ایجاد تغییر در آلت تناسلی و این تغییر در سه حالت زیر رخ می ‌دهد.

 • تبدیل از مذکر به مونث و بالعکس
 • تبدیل از خنثی به مذکر یا مونث
 • تبدیل از دو جنسیتی به مذکر یا مونث

احساس به ایجاد چنین تغییری زمانی در فرد بروز می‌ کند که فرد در تصورات و ذهنش خود را از جنسیت دیگری می ‌داند و آنچه در این افراد باعث افزایش میل به تغییر جنسیت در مقایسه با سایر افراد شده است اختلال در دو گروه تراجنسی(احساس تعلق فرد به گروه جنسیتی دیگر و عدم وجود مشکلات یا ضعف جسمانی در بدن) و دوجنسی(اختلاف آلت تناسلی، صدا، رفتار با ظاهر) است.

تیم یسنا وکیل با دارا بودن کادری مجرب از وکلای حرفه ‌ای به عزیزانی که از این مشکلات رنج می ‌برند و در صدد برای حل مشکل خود از طریق قانونی هستند با حضور یک وکیل تغییر جنسیت در مشهد کمک می‌ کند تا بتوانید به صورت قانونی خواسته ی خود را بیان و حل نمایید.

نحوه دریافت مجوز عمل تغییر جنسیت

مطابق با گفته ی وکیل خوب در مشهد، برای ایجاد تغییر در جنسیت، افراد نمی ‌توانند به صورت خودسرانه و بدون دلیل و مدرک اقدام کنند بلکه در قانون گذاری اسلامی شرایطی برای اهل تشیع ذکر شده است که عبارتند از:

 • تغییر جنسیت به شکل کامل
 • ابتلای فرد به بیماری تراجنسی یا دوجنسی با مدرک

روش ‌های دریافت مجوز تغییر جنسیت

از طریق مشورت با وکیل تغییر جنسیت در مشهد متوجه خواهید شد که انجام این عمل به یکی از دو روش زیر امکان پذیر است.

جعل و تزویر چیست و چه شرایطی دارد؟ جعل امضای اشخاص چه مجازاتی دارد؟
مطالعه بیشتر

روش اول:

۱. مراجعه به روانپزشک دارای صلاحیت

۲. طی کردن دوره روان درمانی

۳. اخذ تاییدیه مبنی بر ترنس بودن از پزشک مربوطه

۴. برای آگاهی از عدم ابتلای فرد به اختلالات هورمونی یا کروموزومی بایستی آزمایش ‌های تشخیص سطح هورمون صورت گیرد.

۵. مراجعه به دادگاه به منظور ارائه دادخواست مبنی بر تغییر جنسیت و همچنین تغییر نام در شناسنامه

۶. به منظور تایید شدن و اطمینان از صحت مدارک، بیمار تراجنسی از سوی دادگاه به پزشکی قانونی ارجاع داده می‌ شود.

۷. تایید بیماری توسط پزشکی قانونی و ارجاع به قاضی

۸. اخذ مجوز از قاضی جهت تغییر جنسیت و تغییر نام شناسنامه.

روش دوم:

۱. ارائه دادخواست تغییر نام شناسنامه و تغییر جنسیت به دادگاه خانواده

۲. ارجاع فرد توسط دادگاه به پزشکی قانونی

۳. به منظور طی دوره روان درمانی فرد از سوی دادگاه به روانشناس معتبر و دارای صلاحیت معرفی می ‌شود.

۴. جهت اطمینان از ابتلای فرد به اختلالات هورمونی یا کروموزومی از او آزمایش مربوط تشخیص سطح هورمون گرفته می‌ شود.

۵. تایید بیماری فرد و ارجاع وی به پزشکی قانونی

۶. تایید از جانب پزشکی قانونی و سپس ارجاع به قاضی

۷. اخذ مجوز تغییر جنسیت و تغییر نام شناسنامه بر اساس حکم قاضی.

در رابطه با آگاهی بیشتر از مراحل و پیشبرد بهتر پرونده خود می‌ توانید اقدام به مشورت با وکیل تغییر جنسیت در مشهد کنید که تیم یسنا وکیل این امکان را با کادری مجرب از بهترین و معتبرترین وکلا در اختیار شما قرار می ‌دهد و لازم نیست شما برای یافتن وکیل متخصص و حرفه ‌ای دچار زحمت فراوان شوید. تنها کافی است مشکلتان را با ما درمیان بگذارید و با خیال آسوده مشکلتان را حل شده بدانید.

تاثیرات فردی و اجتماعی تغییر جنسیت

تغییر جنسیت افراد باعث تغییراتی در جایگاه فردی و اجتماعی آنان می ‌شود. در رابطه با جایگاه اجتماعی ممکن است فرد از برخی حقوق خود منع شود مانند اخذ جایگاه قضات و ریاست جمهوری که مخصوص آقایان است و برخی از اعتبار هویتی و حقوقی اون بدون تغییر باقی بماند.

وکیل قصور پزشکی در مشهد
مطالعه بیشتر

در رابطه با جایگاه فردی کلیه حقوق انتسابی و اکتسابی فرد از این موضوع تاثیر می ‌پذیرد. این حقوق عبارتند از:

 1. بقای ازدواج: با تغییر جنسیت، ازدواج قانونی اسلامی باطل می ‌شود؛ زیرا ازدواج در جایگاه اسلام به معنی زوجیت بین مرد و زن است. حال اگر زوجین با فاصله زمانی اقدام به انجام تغییر جنسیت کنند نکاح میان آن دو باطل است. حالت دیگری نیز وجود دارد که اگر زوجین به شکل همزمان اقدام به انجام تغییر جنسیت کنند که در رابطه با حالت اختلاف نظر وجود دارد که به شکل زیر است:
 • نکاح سابق پابرجاست؛ زیرا مهم اختلاف جنسیت است.
 • نکاح سابق باطل است و باید تجدید نکاح صورت گیرد؛ زیرا جایگاه زن و مرد عوض شده است.
 1. ولایت بر فرزند: حق سرپرستی فرزندان فقط در اختیار پدر است که اگر وی تغییر جنسیت دهد جد پدری و در صورت نبود او حاکم، سفیه، مجنون یا ولی صغیر می ‌شود، ولی اگر مادر خانواده تغییر جنسیت بدهد در اختیارات او تغییری ایجاد نمی ‌شود؛ یعنی نه می‌ تواند سرپرستی کامل فرزندان را برعهده بگیرد و نه حق سابق او یعنی حق حضانت فرزند تا ۷ سالگی از بین می ‌رود و دلیل این امر این است که فرزند حاصل تخمک مادر و رشد یافته در شکم او است.
 2. مهریه: مهریه حق قانونی زن است و هیچ قانون و اتفاقی نمی‌ تواند این حق را از بین ببرد مگر در صورت تغییر جنسیت زن که در این صورت نیز اگر تغییر قبل از رابطه زناشویی صورت گیرد هیچگونه حق و حقوقی در خصوص مهریه به زن تعلق نمی ‌گیرد و حتی اگر مهریه به صورت عندالمطالبه دریافت شده باشد باید بازگردانده شود. اما اگر شوهر تغییر جنسیت داده باشد یا خودش اجازه تغییر جنسیت به زنش را داده باشد نصف مهریه را باید پرداخت نماید.

اگر پس از انجام رابطه زناشویی تغییر جنسیت صورت گیرد شوهر باید کل مهریه را پرداخت نماید کارشناسان معتقدند در صورتی که این تغییر بدون رضایت همسر یعنی شوهر صورت گیرد زن نمی‌تواند درخواست دریافت مهریه کند.

 1. عده: اگر تغییر جنسیت از سوی مرد باشد زن بایستی مانند حکم طلاق یا مرگ همسرش عمل کند و عده نگه دارد تا مشکلی از جهت تداخل نسل و حرمت شرعی ایجاد نشود، اما در صورتی که این تغییر از سوی زن صورت گیرد به صورت خودبه خود این مسئله منتفی است؛ زیرا جنسیت زن از مونث به مذکر تغییر یافته است و مسئله عده حکم خود را از دست می ‌دهد.
 2. ارث: در خصوص تغییر جنسیت و اخذ سهم الارث دو حالت وجود دارد:
 • با فوت پدر و مادر اگر فرزند تغییر جنسیت داده باشد بر اساس جنسیت جدیدش سهم الارث دریافت می ‌کند.
 • اگر فرزند قبل از پدر و مادر خود فوت کند و والدین از اموال او سهم ببرند با توجه به جنسیت قبلی پدر و مادر این تقسیم ارث صورت می‌ گیرد.
وکیل سقط جنین در مشهد و خدمات آن
مطالعه بیشتر

توجه داشته باشید کلیه نسبت ‌های فامیلی به جز مورد دومی که ذکر کردیم اگر تغییر جنسیت دهند با توجه به جنسیت جدید خود از ارث سهم می‌ برند.

اگر قصد انجام‌چنین کاری را دارید برای اینکه بتوانید راحت ‌تر و بهتر روابط و شرایط موجود در خصوص چنین پرونده‌ هایی را درک کنید فرصت مشورت با وکیل تغییر جنسیت در مشهد را از دست ندهید و در این راستا هوشمندانه عمل کنید.

وکیل کیفری در مشهد

وکیل کیفری، وکیلی است که باید مجرم را پیدا کند و اتهام او را بررسی کرده و او را به مجازات برساند و اگر خلاف اتهامات ثابت شود و فرد بی گناه باشد تنها راه نجات او ارائه مدارک مستدل توسط وکیل کیفری است.

مشورت با وکیل تغییر جنسیت در مشهد تنها یکی از خدماتی است که مجموعه ما به شما عزیزان ارائه می‌دهد شما می‌ توانید در خصوص طرح دعاوی حقوقی خود در هر زمینه ‌ای که باشند با ما در ارتباط باشید.

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

تماس و دریافت مشاوره

تماس با شعبه مرکزی

تماس با شعبه مشهد