وکیل جرایم نوجوانان در مشهد

وکیل فرجام خواهی در مشهد

فهرست مطالب

آیا درباره­ی جرایم مربوط به کودکان و نوجوانان و حکم­‌هایی که برای آن­ها در دادگاه صادر می­شود آگاه هستید؟ آیا می­دانید وکیل جرایم نوجوانان در مشهد چه وظایفی در این میان دارد؟ در این مقاله از تیم یسنا وکیل، قصد داریم این موضوع را کامل و واضح بیان کنیم تا شما عزیزان هم از این مطالب مفید بهره مند شوید. پس تا پایان همراه ما باشید.

حکم نوجوانان کمتر از 18 سال

مطابق بررسی‌­ها و تحقیقات صورت گرفته و مشورت با وکیل جرایم نوجوانان در مشهد آگاه شدیم که در رده سنی زیر 18 سال که در اینجا سال شمسی مورد نظر است، در اکثر جرایم مرتکب شده مسئولیت عمل سر زده به طور کامل بر عهده آنان قرار نخواهد گرفت و حکم برای آن­ها بیشتر جنبه تربیت و تعلیم را دارد و جزای قانونی برای آن­ها صادر نخواهد شد. چرا که در این سنین این عمل با جنبه تعلیمی که بر انسان دارد بسیار اثر گذارتر از هر حکم دیگری است.

باید در نظر داشت که اگر نوجوانان در اين سنين وارد زندان بشوند بديهى است كه با انواع و اقسام خلاف­ها و اعمال ناشايست آشنا مي‌­شود پس ثابت مي­‌شود كه همين تعليم و تربيت در آينده­ی نوجوانان بسيار مفيد مي­‌باشد و شايد كه بعد از آزادى ديگر سراغ جنايت و خلاف نروند.

وکیل جرایم نظامی در مشهد

البته كه با نوجوانان برخورد خواهد شد و خيلي آسان و ساده از جرم آن ها به طور کامل گذشت نمی­کنند، اما بر آنيم كه مجازات را به طريقي انجام دهيم كه نوجوان ادامه زندگى خود را سالم طى كند.

آگاه هستيد كه داشتن وكيل جرايم نوجوانان در مشهد حين برگزارى دادگاه اسلامى لازم است.

جزاي كودكان  و نوجوانان

كودكان تا ٩ سالگى، شامل جزاء و اقدام براي تعاليم و تربيت نيز نمي­شود چرا كه طفل قدرت و توانايي تشخيص خوب را از بد ندارد و بالغ نشده و در اين مورد دختر و پسر بودن كودك فرقى براى قانون مجازات اسلامى ندارد.

گران فروشی و مجازات‌های مربوط به آن
مطالعه بیشتر

حال كودكانى كه سن آن­ها از ٩ سال بيشتر و از ١٥ سال كمتر است با بررسى و رجوع به ماده ٨٨ قانون مجازات­‌هاى اسلامى در صورت مجرم شناخته شدن به هيچ عنوان، حكمى كه براي انسان بالغ، جوانان و بزرگسالان صادر می­شود، براى آن­ها اجرا نخواهند شد و سخت‌ترين جرمى كه براي آن­ها در نظر گرفته خواهد شد، عاقبت بريدن يكسال زندان آن هم نه حبس بلكه در كانون اصلاح و تربيت قرار گرفته است.

همچنین نوجوانانى كه در رده سنى ١٥ الى ١٨ سال قرار دارند و مرتكب جرم مي­‌شوند طبق بررسي ماده ٨٩ قانون مجازات اسلامي در اين مورد هم مانند مورد قبل يعنى كودكان ٩ الى ١٥ سال، حكم اجرا مي­شود فقط در صورتى كه مجازات شديد تر باشد ٥ سال زندان در كانون اصلاح و تربيت براى وى در نظر گرفته مي­شود. شما  با كمك وكيل خوب در مشهد مي‌­توانید بهترين حكم را در دادگاه بدست آورید.

براى همه اين نوع موارد سن اعلام شده بر اساس سال شمسى مي­باشد و فقط در يك مورد سن براساس سن سال قمرى بررسي مي­كنند كه جرم مجرم از مجموعه جرم­‌هاي حدى است و يا حكم وى قصاص است.

تفاوت دختر و پسر در ضمانت

برای ضمانت در مورد دختر و پسر تفاوت وجود دارد که به شرح زیر است:

  • جرم مرتکب شده توسط مجرم، حدی باشد و یا به دلیل جرم حکم او قصاص باشد.
  • سن مجرم در بازه 9 تا 18 سال قمری باشد.
آشنایی با جرم و عناصر تشکیل دهنده آن
مطالعه بیشتر

دختران بین این بازه سنی 9 الی 18 سال قمری اگر جرم شامل جرم­‌های حدی و یا حکم وی قصاص بود در صورتیکه در بالغ و پخته بودن او شک و تردیدی باشد و به حقیقت جرم پی نبرده باشد مانند نوجوانان محکوم خواهند شد در غیر این صورت دختران مانند بقیه مجرمان جزای جرم خود را خواهند دید و در پسران این سن بین 15 الی 18 سال می­باشد.

ضمانت مالی و دیه پرداختی

در ضمانت مالی که در اینجا منظور دیه نمی­باشد، خود مجرم کودک یا نوجوان مسئول پرداخت جریمه نقدی از اموال شخصی خود خواهند شد اما در مورد پرداخت دیه به 2 حالت ایجاد خواهد شد که در ادامه آن­ها را بیان خواهیم کرد.

  • خود مجرم در صورتی که به بلوغ رسیده باشد مسئولیت پرداختن خون­‌بها بر عهده اوست و اگر اموالی داشته باشد از آن پرداخت خواهد شد که در این مورد مشورت با وکیل حقوقی در مشهد کمک­‌های شایانی می­کند.
  • مجرم بالغ نباشد و دیه از 5 درصد دیه کامل کمتر باشد توسط خود مجرم پرداخت می­شود و یا اگر اندازه موضحه و یا از آن بیشتر باشد فرد بالغ پرداخت خواهد کرد.

در این موارد وکیل جرایم نوجوانان در مشهد به طور کامل اطلاعات را در اختیار شما قرار می‌­دهد.

آیا امکان تخفیف حکم هست؟

با بررسی­های وکیل جرایم نوجوانان در مشهد در این مورد که بسیار حائز اهمیت است برای تخفیف حکم جرایم نوجوانان 3 مورد زیر بررسی خواهد شد:

  • اگر کودک و یا نوجوان مجرم، حداقل یک پنجم از زمان حکم شده را در کانون اصلاح و تربیت گذرانده باشد می­توان از دادگاه اسلامی درخواست بازنگری رای صادر شده را درخواست کرد تا زمان جزا را یک سوم کم کند و یا اینکه محافظت و مراقبت را به عهده قیم و یا کفیل کودک و یا نوجوان بگذارند و دادگاه محترم با درخواست وکیل جرایم نوجوانان در مشهد با ملاحظه و بررسی رفتار او در کانون اصلاح و وضعیت وی تنها یک مرتبه می­تواند در رای صادر شده نظر خود را تغیر دهد.
  • با بررسی و پیگیری­های وکیل در مشهد در صورتی می‌­توان اقدامات تعلیمی و بازپروری را تغییر داد و به کار دیگری تبدیل کرد که با دستیابی جنبه‌­های تخفیف تنبیه جزا را حداقل یک دوم کاهش دهد.
  • دادگاه محترم اسلامی در جرم‌­های تعزیری کودکان و نوجوانان توانایی این را دارد که حکم صادر شده را تعلیق کند ویا جزا را بلاتکلیف بگذارد.
وکیل ابطال وصیت نامه
مطالعه بیشتر

در چه مکان‌هایی به جرم­‌های نوجوانان رسیدگی می‌­شود؟

همانطور که برای رسیدگی و دفاع به جرایم کودکان و نوجوانان نیازمند وکیل جرایم نوجوانان در مشهد داریم نیازمند مراجع برای بررسی و دادرسی جرم­‌های کودکان و نوجوانان هستیم که مخصوص همین کار باشند. با تشویق و حمایت این ایده عملی شد و هم اکنون دو مرجع دارای صلاحیت با عناوین دادسرا مخصوص کودکان و دادسرا مخصوص کودکان و نوجوانان دارا هستیم.

و همچنین علاوه بر وکیل جرایم نوجوانان در مشهد این موارد نیازمند مشاور و متخصص روانشناختی می­باشند تا در دادگاه حضور داشته باشد و آشنا به کلیه موارد مربوط به کودکان و زندگی آنان باشد.

برای کمک بیشتر و بهتر در دادگاه و کمک به اطفال و نوجوانانی که شرایط زندگی آنان دستخوش سختی و مشکل شده است لازم است از وکیل جرایم نوجوانان در مشهد بهره مند شویم.

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

تماس و دریافت مشاوره

تماس با شعبه مرکزی

تماس با شعبه مشهد