وکیل جعل رایانه‌ای در مشهد

وکیل جعل رایانه‌­ای در مشهد

فهرست مطالب

با گسترش فضای اینترنت و رفتن کسب و کارها به سمت کسب و کارهای آنلاین، بیشترین پرونده­های قضایی ثبت شده در کشور خصوصا شهر مشهد مربوط به جرایم رایانه‌­ای خصوصا جعل رایانه‌­ای هستند، اگر بخواهید در این پرونده­ها پیروز باشید باید وکیل جعل رایانه‌­ای در مشهد پیدا کنید که تخصص، مهارت و دانش کافی در ارتباط با انواع پرونده­های قضائی جرایم رایانه‌­ای داشته باشد. در ادامه­ی مقاله انواع جعل رایانه‌­ای و ضرورت استفاده از وکیل خوب در مشهد برای جرم اینترنتی را بررسی خواهیم کرد. اگر شما هم قصد شکایت به دلایل جرایم رایانه‌­ای را دارید در ادامه­ی مقاله همراه ما باشید.

وکیل جعل رایانه‌­ای در مشهد

جرایم رایانه‌­ای

در سال­‌های اخیر استفاده از اینترنت در جهان افزایش چشم­گیری داشته است در ایران نیز اغلب کسب و کارها و خدمات به سمت آنلاین شدن رفته­‌اند. علاوه بر تمام مزایایی که آنلاین شدن کسب و کارها و گسترش اینترنت با خود به همراه داشته، فضای اینرنت سبب افزایش وقوع جرایم رایانه­‌ای شده است. افزایش استفاده مردم و نهاد­های دولتی و خصوصی از اینترنت سبب شده است تا افراد سودجو اقدامات مختلفی را برای کلاهبرداری از مردم در این فضا به کار بگیرند.

وکیل اینترنتی در مشهد

وکیل جعل رایانه‌­ای در مشهد مانند سایر وکلا در شهرهای ایران عقیده دارد که دسترسی اغلب افراد به تجهیزات مورد نیاز استفاده از اینترنت و سهولت ارائه خدمات با اینترنت سبب شده است تا افراد به سمت فضای اینترنت سوق پیدا کنند، وکیل جعل رایانه­‌ای در مشهد همین­طور عقیده دارد که این استقبال مردم سبب شده است تا افراد سودجو با هک و یا ایجاد درگاه­های پرداخت تقلبی در فرآیند خرید، اقدام به کلاهبرداری از مردم کنند. علاوه بر این برخی از افراد در بستر شبکه­های اجتماعی اقدام به ایجاد صفحات و فروشگاه­های آنلاین می­کنند در حالی که کلاهبردار هستند و در عمل هیچ جنسی از سوی آنان ارسال نخواهد شد.

وکیل حجر در مشهد، شرایط اثبات حجر
مطالعه بیشتر

وکیل جعل رایانه‌­ای در مشهد عقیده دارد که فضای اینترنت بر خلاف فضای واقعی گستره­ی وسیعی را شامل می­شود لذا نمی­توان تمام جرایم اینترنتی را نام برد و برای آنان مثال آورد. وکیل حقوقی در مشهد باید تمام موارد جرایم اینترنتی را بشناسد تا بتواند در پروندهای مختلف به خوبی از شما دفاع کند. در حال حاضر شایع­ترین جرایم اینترنتی در فضای اینترنت عبارتند از:

سرقت اطلاعات مهم مانند اطلاعات حساب، هک کردن سیستم سازمان­های دولتی و ادارات غیردولتی، ساخت نرم­‌افزار­های هک و بد افزار­ها با هدف نفوذ به اطلاعات ثبت شده در اسناد و شرکت‌­ها برای سرقت اطلاعات مانند مشخصات فردی و اطلاعات حساب و مواردی از این دست.

ضرورت استفاده از وکلای جرایم رایانه­‌ای

جرایم رایانه‌­ای در ابتدا شامل مواردی می‌­شدند که رایانه در ارتکاب آن جرایم نقش داشت مانند جعل سند، کپی کردن اسناد و مواردی از این دست به همین دلیل است که در تعریف جرایم رایانه­‌ای هر نوع جرمی که رایانه در ایجاد آن دخیل باشد جرایم رایانه نامیده می­شوند. جرایم رایانه­‌ای دیگر مانند گذشته نیستند و روز به روز بر تعداد آن ها افزوده می­‌شود متاسفانه افراد سودجو در هر بار راه جدیدی را برای دسترسی به پول و اطلاعات مردم پیدا می­‌کنند.وکیل جعل رایانه‌­ای در مشهد

همانطور که اشاره شد، با گسترش اینترنت در زندگی و فضاهای کسب و کار، موجب شد تا فضای خصوصی که در گذشته مردم در زندگی خودشان داشتند بی­معنا شود و جرایمی منطبق بر این امکانات نیز بوجود بیاید. از همین رو جرایم اینترنتی اگرچه از مدت­ها پیش وجود داشته­است اما به دلیل تغییر و تحولات در آن، سواستفاده از اطلاعات و اموال مردم روز به روز بیشتر شده و حجم پرونده­ها در اینگونه جرایم افزایش داشته­است و تعاریف متعددی برای وکیل جرم اینترنتی در مشهد بوجود آمده است. وکیل جعل رایانه‌ای در مشهد باید هر نوع عمل خلاف قانون که به نیت سواستفاده از افراد به کمک کامپیوتر انجام می­شود را به خوبی بشناسد.

آشنایی با وکیل حقوقی در شیراز
مطالعه بیشتر

انواع جرایم رایانه‌­ای

جرایم رایانه­­ای به جرایمی اشاره دارد که موضوع و هدف یک جرم رایانه باشد یا جرم مرتکب شده از طریق رایانه انجام شده باشد. جرایم اینترنتی جرایمی هستند که در فضای مجازی اتفاق می‌افتد. انواع زیادی از جرایم رایانه‌ای وجود دارد. اما آن‌ها می‌توانند در سه مقوله کلی به صورت زیر تعریف شوند:

  • جرایم رایانه­ای علیه دولت‌ها
  • جرایم رایانه­ای علیه اموال (جرایم اقتصادی)
  • جرایم رایانه­ای علیه افراد

در یک بخش­بندی دقیق­تر و براساس شیوع جرایم رایانه‌ای، جرایم زیر وجود دارند که اکثر موارد اینترنت را پوشش می‌دهند.

جرایم رایانه‌­ای قدیمی: مانند جاسوسی، جعل، تقلب، پول­شویی

  • جرایم مربوط به مالکیت معنوی و مسایل حق تکثیر
  • جرایم مربوط به تجارت الکترونیک

وکیل جعل رایانه‌ای در مشهد باید در شناخت و انواع مصادیق تمام موارد ذکر شده در بالا تخصص و مهارت کافی داشته باشد.

جرائم رایانه‌­ای علیه دولت

تهدید، اخاذی و حتی کشتن مقامات یا اعضای خانواده آن‌ها از جمله جرایمی است که در سال‌های اخیر با استفاده از اینترنت و استفاده از ابزارهای کامپیوتری صورت‌گرفته است. با این حال، رایانه‌ها و اینترنت برای مجرمان امکان نفوذ به مقامات عالی رتبه در هر کشوری را فراهم کرده‌اند. بنابراین تهدید گروگان‌گیری و اخاذی گسترده چیزی است که نباید نادیده گرفته شود. رایانه ها و ابزارهای مرتبط نیز نقش مهمی در بحث جاسوسی دارند. امروزه حفظ اسناد هر سازمان و نهاد شامل نهاده‌ای نظامی و غیرنظامی توسط کامپیوتر انجام می‌شود. راه‌های نفوذ این اسناد و اطلاعات گاهی خسارات جبران‌ناپذیری بر بدن هر نهاد و سازمان وارد می‌کند. استفاده از جاسوس­افزار و هک سیستم‌های ذخیره اطلاعات چیزی است که امروزه به شکل جنگی به نام جنگ الکترونیک در جریان است. نمونه‌های بسیاری از این تجربیات در سال‌های اخیر در جهان رخ داده‌اند. امروزه حتی بسیاری از سیاستمداران مانند روسای جمهور کشورهای مختلف به همین فضای در مقابل آن‌ها متوسل می‌شوند تا سخنرانی‌های سیاسی خود را انجام دهند و حتی جنگ را تهدید یا اعلام کنند.

وکیل درخواست اجرای رای
مطالعه بیشتر

جرایم رایانه­‌ای علیه اموال

همانطور که اشاره شد، امروزه بسیاری از کسب وکارها به صورت آنلاین توسط افراد انجام می‌شوند. این مساله از نظر سودجویان ایمن نیست و آن‌ها سعی در انجام برخی سرقت‌های بزرگ از طریق کامپیوتر و اینترنت به روش‌های جدید دارند. جرایم رایانه‌­ای یکی از اقداماتی است که مجرمان علیه افراد و فعالیت‌های اقتصادی آن‌ها انجام می‌دهند. به عنوان مثال، شرکت‌های رقیب گاهی در فعالیت‌های جنایی با هدف از بین بردن اطلاعات و داده‌ها به منظور حذف سایر شرکت‌ها درگیر می‌شوند. وجود هکرها و نفوذ اطلاعات مهم سایر شرکت‌ها و از بین بردن این اطلاعات گاهی باعث آسیب جبران‌ناپذیر به بدن اقتصادی آن‌ها می‌شود. هک کردن حساب‌های مالی مردم از طریق هک کردن سیستم‌های بانکی یکی از گسترده‌ترین جرایم رایانه‌ای است. وجود بنادر خرید آنلاین و هک شدن توسط افراد زمینه را برای بسیاری از سو استفاده‌ها فراهم کرده‌است که به همین دلیل در ایران یکی از مواردی است که در طول این سرقت‌ها از حساب‌های افراد وجود دارد.

نتیجه گیری

وکیل جعل رایانه‌­ای در مشهد فردی است که تخصص و مهارت کافی در زمینه­ی شناخت انواع جرایم رایانه­‌ای و نحوه­ی دفاع درست از پرونده و ارائه مدارک را داشته باشد. جرایم رایانه‌­ای مانند سایر جرایم نیاز به تخصص دارند و هر فردی نمی تواند و کیل خوبی در این زمینه باشد. یسنا وکیل در این حوزه علاوه بر داشتن تسلط کامل بر قوانین و مجازات­های جعل رایانه، به شما در پیشبرد سریع و موفقیت­آمیز پرونده­های حقوقی­تان کمک شایانی خواهد کرد.

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

تماس و دریافت مشاوره

تماس با شعبه مرکزی

تماس با شعبه مشهد