وکیل حقوقی شارژ ساختمان

وکیل حقوقی شارژ ساختمان

فهرست مطالب

هر ساختمانی هزینه‌های جاری دارد که باید توسط افراد ساکن در ساختمان چه مستاجر و چه مالک پرداخت شود این هزینه ها، هزینه های جاری ساختمان موارد مختلفی را با توجه به نوع ساختمان و بخش­های مختلف آن شامل می­شوند که در اصطلاح به تمامی این موارد و هزینه­ های مرتبط با آن­ها شارژ ساختمان می­‌گویند.

در ارتباط با شارژ ساختمان و پرداخت آن همیشه همه چیز خوب پیش نمی­رود و برخی از اوقات مشکلاتی پیش می­آید، در این مواقع تنها راه حل کمک گرفتن از فردی است که مهارت و تسلط کافی در این امر داشته باشد و این فرد شخصی نیست به جز وکیل حقوقی شارژ ساختمان. ما در این مقاله از تیم یسنا وکیل در مشهد، به بررسی کامل این موضوع و انواع هزینه‌­های ساختمان می‌پردازیم. اگر شما هم ساکن آپارتمان هستید و با این مشکل روبرو هستید پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

وکیل حقوقی شارژ ساختمان

شارژ ساختمان چیست؟

ساکنان ساختمان­ها برای حفظ بخش‌های مشترک ساختمان مسئول پرداخت هزینه‌­هایی هستند که به آن شارژ ساختمان می­‌گویند. اغلب بخش‌های ساختمان توسط همه ساکنین مورد استفاده قرار نمی‌گیرند اما این دلیلی برای پرداخت هزینه نیست و حتی اگر واحد آپارتمان‌ها خالی است، اما مالک باید هزینه بخش مشترک آپارتمان را پرداخت کند. همه ساکنان، چه مالکان و چه مستاجر باید هزینه ساختمان را پرداخت کنند. یک وکیل خوب در مشهد می­تواند شما را در حل مشکلات مربوط به ساختمان و پرداخت شارژ کمک کند. اغلب افرادی که در مشکلات شارژ ساختمان دچار مشکل می­شوند به وکیل در مشهد مراجعه می­کنند.

شارژ ساختمان  شامل چه مواردی می شود؟

ساکنان آپارتمان‌ها برای حفظ بخش‌های مشترک ساختمان، شارژ پرداخت می‌کنند.

قوانین صدور چک از حساب مسدود
مطالعه بیشتر

هزینه قابل پرداخت ‌است به عنوان شارژ ساختمان برای موارد زیر در ساختمان صرف می­شود:

۱. هزینه های مربوط به سرایدار

۲. هزینه آب، گاز و برق

۳. هزینه‌های تعمیر بخش­های مختلف ساختمان

۴. هزینه‌های گل و باغچه­های ساختمان در صورت وجود

۵. هزینه‌های مواد مصرفی شامل مواد شوینده و لامپ

محروم شدن فردی که شارژ پرداخت نمی­کند از خدمات عمومی

اگر هر کدام از مالکان از پرداخت هزینه شارژ و هزینه‌های معمول آپارتمان خودداری کنند، مدیر ساختمان یا هیات‌ مدیره بدهی را در بیانیه‌ای تعیین خواهند کرد و آن را برای مالک ارسال خواهند کرد و مالک موظف است هزینه بدهی را پرداخت کند. در شرایطی که مدیر ساختمان صلاح بداند از وکیل حقوقی شارژ ساختمان برای نوشتن بیانیه و ارسال آن استفاده خواهد شد.

از زمان اعلام بدهی ­ها توسط  وکیل حقوقی شارژ ساختمان به صاحب،  فرد بدهکار۱۰ روز فرصت دارد تا بدهی و هزینه‌های باقیمانده را بپردازد. اگر مالک از پرداخت دوباره هزینه امتناع کند، مدیر یا هییت مدیره می‌تواند مالک را از استفاده از برخی از خدمات مانند آب و برق و گاز و موارد دیگر محروم کند. وکیل حقوقی شارژ ساختمان می­تواند به عنوان نماینده قانون برای قانونی بودن محرومیت فرد بدهکار انتخاب و تعیین شود. در صورتی که بدهکار هنوز مایل به پرداخت بدهی نباشد، مدیر یا هیات مدیران می‌توانند به اجرای ثبت مراجعه کنند و براساس اعلامیه درخواست صدور اجرائیه را بدهند.

وکیل حقوقی شارژ ساختمان

همچنین، اگر محرومیت از خدمات عمومی موثر و کارآمد نباشد، مدیر ساختمان می‌تواند به مراجع قضایی مراجعه کند و دادگاه این مساله را بدون نوبت در نظر می­گیرد و به آن رسیدگی خواهد کرد و علاوه بر محرومیت بدهکار از خدمات دولتی، محکوم به پرداخت دو برابر بدهی خواهد شد.

وکیل انحصار وراثت در مشهد |بررسی قوانین انحصار وراثت
مطالعه بیشتر

اگر نیاز به درخواست صدور اجراییه باشد باید به  کدام اداره ثبت برای درخواست مراجعه کرد؟

در صورت عدم پرداخت و تحویل اظهارنامه، مدیر یا هییت مدیره باید به دفتر ثبت مراجعه کنند که در آن ملک واقع شده است مراجعه کنند.

آیا واحدهای خالی در ساختمان هم باید شارژ پرداخت کنند ؟

طبق ماده ۴ قانون مالکیت آپارتمان، همه واحدهای آپارتمانی که زندگی می‌کنند یا خالی هستند باید شارژ ساختمان را پرداخت کنند.

اگر مدیر و هیئت مدیره ساختمان هزینه­ی اضافی دریافت کنند و ساکنان ناراضی باشند چه کاری باید انجام داد؟

اگر مدیر ساختمان هزینه‌های اضافی را از ساکنان دریافت کند، ساکنان می‌توانند با آماده کردن استشهادنامه از همسایگان به دلیل دریافت شارژ اضافی از مدیر ساختمان  شکایت کنند و به شورای حل اختلاف مراجعه کنند و عدم صلاحیت مدیر ساختمان را اثبات کنند و برای عزل مدیر ساختمان اقدام کنند.

انواع روش ­های محاسبه شارژ در ساختمان

۱. شارژ ثابت

۲. شارژ فردی

۳. شارژ ناحیه

۴. شارژ ترکیبی

۵. شارژ واحدی

۶. شارژ نفر متراژی

 

وکیل حقوقی شارژ ساختمان

وکیل حقوقی شارژ ساختمان فردی است که به تمام موارد حقوقی ساختمان، موارد مربوط به شارژ و امور مرتبط دیگر و قوانین آن آشنایی کامل دارد و می­تواند در موضوعات مختلف در این زمینه تصمیم درست را بگیرد..

با وکیل درخواست اجرای رای آشنا شوید
مطالعه بیشتر

معمولا در بین ساکنان ساختمان اختلافاتی در مورد اینکه آیا شارژ ساختمان را پرداخت کنند یا خیر، مشاهده می‌شود یا اینکه ساکنان از نوع فعالیت مدیر ساختمان شاکی هستند. این مسائل را می‌توان به راحتی با توصیه و راهنمایی یک وکیل حقوقی شارژ ساختمان حل کرد. وکیلی با تجربه در این زمینه می‌تواند به بهترین شکل شما را راهنمایی کند و از بروز هرگونه بحث و ناراحتی جلوگیری کند.

پرداخت شارژ بر عهده ­ی مالک ملک است یا مستاجر ساکن؟

پیش از تنظیم اجاره نامه، صاحب­خانه و مستاجر باید در مورد نحوه پرداخت هزینه شارژ به توافق برسند و مشخص شود که آیا پرداخت شارژ بر عهده ی مالک است یا مستاجر. اگر بنا بر قرارداد، مستاجر موظف به پرداخت اجاره ساختمان است و او حاضر به پرداخت آن نیست، مدیر ساختمان می‌تواند به هر دو مستاجر و صاحب­خانه برای دریافت حق شارژ مراجعه کند. اگر مالک مسئول پرداخت هزینه شارژ بر اساس قرارداد باشد و او از پرداخت مبلغ امتناع کند، مستاجر می‌تواند هزینه شارژ با کم کردن حق مال الاجاره پرداخت کند.

نتیجه­‌گیری

وکیل حقوقی شارژ ساختمان فردی است که به دعاوی و مشکلات ایجاد شده در حوزه ساختمان مسلط است و با توجه به تسلط به قوانین این حوزه در قانون می­تواند مشکلات ایجاد شده را به بهترین شکل حل و فصل کنند و آرامش را به ساختمان شما بازگردانند. علاوه بر شارژ در صورتی که شما از عملکرد مدیر و هیئت مدیره ساختمان هم ناراضی باشید وکیل حقوقی شارژ ساختمان می­تواند در امر ایجاد اختلاف به شما کمک کند.

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

تماس و دریافت مشاوره

تماس با شعبه مرکزی

تماس با شعبه مشهد