وکیل خانواده در بیرجند

وکیل فرزندخواندگی

فهرست مطالب

آیا با نقش وکیل خانواده در بیرجند و وظایف او آشنایی دارید؟ ویژه‎گی‎های یک وکیل خانواده خوب چیست؟ ما در این مقاله از تیم یسنا وکیل در مشهد، تمامی خصوصیات یک وکیل خانواده خوب در بیرجند را مورد بررسی قرار خواهیم داد و شما را با اهمیت نقش آن در دعاوی خانواده آشنا خواهیم کرد. تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

وکیل خانواده در بیرجند

قبل از هرچیزی بهتر است بدانید که علم حقوق به شاخه‎ های مختلفی تقسیم خواهد شد که از مهم‎ترین آن‎ها حقوق خانواده می‎باشد. در اهمیت خانواده و حفظ بنیان‎ های آن و تاثیر در شخص و جامعه بحث‎ ها و سخن ‎های بسیاری گفته شده است.

وکیل خانواده در مشهد

در دعاوی خانوادگی ممکن است نیاز به برگزاری چندین جلسه بین موکل و همسرش باشد. بدیهی است در صورت عدم برگزاری جلسات و مشاوره‎های هر دو طرف امکان برقراری صلح غیر ممکن خواهد بود.

در واقع باید گفت که نمی‎توان پرونده‎های خانواده به عنوان یک پرونده حقوقی معمول در نظر داشت، چرا که با توجه به عدم برقراری صلح، ممکن است آسیب‎های جبران ناپذیری به فرزندان مشترک و حتی خود طرفین وارد شود.

وکیل خانواده در بیرجند به وکیلی گفته می‎شود که در زمینه رسیدگی به دعاوی خانوادگی دارای تجربه و سابقه باشد. به عنوان مثال می‌توان گفت اگر یک وکیل در سوابقش حجم زیادی از پرونده‌های مربوط به طلاق، مهریه، نفقه، حضانت و … باشد، بنابراین وی یک وکیل خانواده محسوب خواهد شد.

وکیل نسب در مشهد
مطالعه بیشتر

ویژه‎گی‌‎های وکیل خانواده در بیرجند

یک وکیل خانواده خوب باید دارای صفات گوناگونی باشد تا بتوان به او اعتماد کرد و برای انجام کارهای حقوقی با اطمینان خاطر به او وکالت داد. حال در ادامه به چند ویژگی‌ از وکیل خانواده در بیرجند خواهیم پرداخت:

  • علم و تجربه

یک وکیل خانواده خوب می‎بایست از لحاظ علمی‌کاملا پخته بوده و در رده‌های بالایی قرار داشته باشد. البته قطعا تنها داشتن مدارک علمی بالا مهم نخواهد بود. به عبارت دیگر منظور از دانش بیش‌تر همان دانش عملی و نظری می‎باشد که شاید بتوان آن را تحت عنوان تجربه در نظر گرفت.

  • رعایت انصاف در عمل

وکیل خانواده در بیرجند، باید فردی منصف باشد. در واقع باید فردی دارای حسن سابقه بوده، و از پرونده‌های چیشین او نیز این موضوع که رعایت عدالت برای او مهم‎ترین اصل است، کاملا مشخص شود.

  • رزومه قوی

به طور مسلم یک وکیل خانواده خوب قطعا از سابقه درخشانی نیز بهره مند می‎باشد. هر چند که هیچ وکیلی موظف نیست از موفقیت در پرونده‌های قبلی‌اش برای مشتریانش بگوید، اما شاید موکلین وی بتوانند با یک جستجوی کلی، موفقیت یا عدم موفقیت او را در پرونده‌های قبلی‌اش بررسی کرده و با اطمینان خاطر بیشتری بهترین وکیل خانواده در بیرجند را انتخاب نمایند.

همچنین از مهم‎ترین وظایف یک وکیل خانواده می‎توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • ارائه مشاوره حقوقی خانواده تخصصی با توجه به شرایط موکل خود و تلاش برای صلح و مدارا میان زوجین
  • حضور به موقع وکیل در جلسات دادرسی که نشان از وقت شناسی وی دارد
  • مطالعه و ارزیابی پرونده های مشابه، جهت سرعت بخشیدن در روند پیگیری پرونده و ارائه آن در زمان تعیین شده به دادگاه
  • تحقیق و جمع آوری اطلاعات کافی به جهت دفاع از موکل
  • تعقیب و ردجویی دقیق مراحل دادرسی پرونده و آگاه نمودن موکل خود در هر کدام از مراحل
فرزندخواندگی و شرایط قانونی آن
مطالعه بیشتر

وکیل خانواده در مشهد

  اهمیت نقش وکیل خانواده در بیرجند

گاهی در مواردی خاص امکان دارد یکی از زوجین صرفا تمایل داشته باشد که طرف مقابل از جدیت او به خود بیاید و تغییراتی در زندگی ایجاد کند، بدیهی است عملکرد و رویکرد وکیل خانواده در این مورد متفاوت خواهد بود.

در صورتی که تمایل موکل به طلاق و جدایی قطعی باشد دعاوی مطرح شده باید بسیار قاطع و جدی و سریع انجام پذیرد، به طوری که یا دادگاه خانواده به راحتی رای طلاق را صادر کند و یا طرف مقابل توافق به حل و فصل موضوع کند.

در نقطه مقابل چنانچه هدف موکل، فقط تهدید و بیان تذکری به همسرش باشد، بنابراین حتی المقدور باید از اقامه دعوا جلوگیری کرد و با تماس‎های تلفنی و در صورت امکان برقراری جلسه مشترک جدیت همسر در تغییر زندگی به طرف دیگر اعلام شود.

بدیهی است دیده شده است که در اکثر موارد، زوجین به یکدیگر علاقه بسیار داشته و زندگی علاقه زیادی به زندگی مشترکشان دارند، اما به دلیل برخی از مشکلات به وجود آمده و اختلافات، زندگی آن‎ها دچار چالش‌های جدی شده است .

وکیل خانواده در بیرجند با تخصص، تبهر و تجربه در این خصوص و ارجاع زوجین به مشاور خانواده و همچنین گوشزد کردن حقوق متقابل طرفین نسبت به یکدیگر، می‎تواند کمک بسیار زیادی برای ادامه زندگی مشترک و بهبود شرایط باشد.

ماهیت و مفهوم حجب از ارث
مطالعه بیشتر

بر اساس قانون وکالت، اولین اقدام یک وکیل پخته و با تجربه برقراری صلح و سازش خواهد بود، بنابراین می‎بایست وکیل خانواده در گام اول و پیش از هر اقدامی راه مذاکره و صلح و سازش را پیگیری کرده و در صورت عدم به نتیجه رسیدن، اقدامات دیگری را جهت روند پرونده انجام دهد.

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

تماس و دریافت مشاوره

تماس با شعبه مرکزی

تماس با شعبه مشهد