وکیل خانواده در مشهد

با توجه به افزایش میزان نارضایتی‌های زن و مرد از زندگی، فشارهای مالی و اقتصادی، امروزه شاهد پرونده‌های بیشتری در حوزه دعاوی خانوادگی در مشهد هستیم. همین امر دلیلی محکم بر لزوم مشاوره گرفتن از یک وکیل خانواده در مشهد را آشکار می‌کند.

وکیل خانواده در مشهد کیست؟

وکیل خانواده به کسی گفته می‌شود که ابتدای امر دارای تاییدیه و پروانه وکالت بوده و در وهله دوم، توانایی و تخصص کافی و بروز در زمینه دعاوی خانوادگی ایجاد شده بین همسر و فرزندان باشد. دعاوی مالی ناشی از نکاح، مطالبات زوجه از مهریه و نفقه، اجرت المثل، طلاقی توافقی و … را می‌توان از این دسته دانست.

وکیل حرفه ای خانواده در مشهد کیست؟

همانطور که در ابتدای مقاله عنوان کردیم، افزایش میزان امور حقوقی و بخصوص دعاوی خانوادگی، وکیل پایه یک دادگستری در مشهد به صورت حرفه ای و تخصصی به قبول این پرونده‌ها می‌پردازند. پیچیدگی در دعاوی خانوادگی مهم‌ترین دلیل برای اخذ مشاوره از یک وکیل حرفه ای خانواده در مشهد است.

وکیل خوب خانواده در مشهد:

همانطور که می‌دانید در قوانین مجازات اسلامی، اقدامات و مجازات‌های تربیتی برای مجرمین این دسته تعیین شده است که در ادامه مقاله وکیل کیفری به معرفی و ارائه توضیحاتی درباره هر یک می‌پردازیم:

حضور قاضی زن در دادگاه خانواده:

با بررسی قوانین جدید اتخاذ شده برای حمایت از خانواده، ساختار دادگاه‌های خانواده تغییر کرده و حضور مشاور زن در کنار قضات الزامی شده است. برابر ماده 2 قانون جدید “دادگاه خانواده با حضور رئیس یا دادرس علی البدل وقاضی مشاور زن تشکیل می گردد.

قاضی مشاور باید ظرف 3روز از ختم دادرسی بطور مکتوب و مستدل در مورد موضوع اظهارنظر و مراتب را در پرونده درج کند.قاضی انشا کننده ی رای باید در دادنامه به نظر قاضی مشاور اشاره و چنانچه با نظر وی مخالف باشد با ذکر دلیل نظریه وی را رد کند.”

لازم به ذکر است در دادگاه‌های رسیدگی به امور خانواده، تصمیم گیرنده نهایی قاضی مرد بوده اما حضور قاضی زن به منظور مشاوره در تصمیم نهایی از سوی قانون گذار الزامی شده است.

بررسی ویژگی‌های وکیل خانواده در مشهد

از ویژگی‌های بازر یک وکیل خانواده در مشهد این است که علاوه بر ارائه مشاوره جامع و کامل به طرفین دعوا، به صورت رسمی و تخصصی در دعاوی خانوادگی مطرح شده در مجتمع قضای شهید مطهری مشهد اعلام وکالت کرده و در راستای کسب بهترین نتایج برای پرونده از تمامی اطلاعات و توانی خود استفاده کند.

صلاحیت دادگاه‌های خانواده

با توجه به ماده 4 مطرح شده در قانون جدید حمایت از خانواده، دادگاه‌های خانواده صلاحیت رسیدگی به امور زیر را دارند:
نامزدی و خسارت ناشی از برهم زدن آن
نکاح دائم و موقت
شروط ضمن عقد
ازدواج مجدد
جهیزیه
مهریه
نفقه
اجرت المثل
تمکین و نشوز
نسب
طلاق رجوع فسخ و انفساخ نکاح بذل مدت
رشد حجر و رفع ان
حضانت و ملاقات طفل
اهدا جنین
تغییر جنسیت
نفقه اقارب
سرپرستی کودکان بی سرپرست

وکیل دعاوی خانوادگی ایرانیان مقیم خارج از کشور در مشهد

ایرانیان مقیم خارج می توانند دعاوی خانوادگی خود را در محاکم و مراجع صلاحیتدار محل اقامت خود مطرح کنند برابر ماده15قانون حمایت از خانواده ” هرگاه ایرانیان مقیم خارج از کشور امور و دعاوی خانوادگی خود را در محاکم و مراجع صلاحیتدارمحل خویش مطرح کنند احکام این محاکم یا مراجع در ایران اجرا نمی شود مگر انکه دادگاه صلاحیت‌دار ایرانی احکام را بررسی و حکم تنفیذ صادر کند.”

شرایط رسیدگی به دعاوی خانوادگی

با توجه به ماده 8 قانون جدید حمایت از خانواده، رسیدگی به پرونده‌ها در دعاوی خانوادگی، با ارائه دادخواست و بدون رعایت تشریفات کلی آیین دادرسی مدنی انجام می‌شود.

وکیل اعتراض به آرای در دادگاه خانواده در مشهد

آرای اتخاذ شده در دادگاه‌های خانواده اصولا طبق مقررات اسلامی آیین دادرسی مدنی مصوب شده در سایت 1379 است. لازم به ذکر است در ماده 32 قانون جدید”حکم طلاق اجرای صیغه و ثبت ان حسب مورد منوط به انقضا مهلت فرجام خواهی یا ابلاغ رای فرجامی است” برابر مواد 331و 334ق.ا.د.م.احکام دادگاه عمومی قابل تجدید نظر در دادگاه تجدیدنظر استان است و به موجب ماده 368همان قانون فقط احکام راجع به اصل نکاح و فسخ وقوع یا عدم وقوع و صحت یا بطلان نکاح و فسخ است. منبع تخلیص مطلب کتاب مختصر حقوق خانواده تالیف دکتر سید حسین صفایی و دکتر سید اسدالله امامی می باشد.

حق الوکاله وکیل خانواده در مشهد

فاکتور‌های زیادی در میزان حق الوکاله وکیل خانواده در مشهد تاثیر دارد. یکی از مهم‌ترین آن‌ها میزان پیچیدگی و اهمیت پرونده‌ای است که از سوی موکلین به وکیل خانواده ارائه می‌شود. اما به صورت کلی پس از ارائه توضیحات راجع به شرایط پرونده و دریافت مشاوره از سوی وکیل خانواده در مشهد، طرفین به صورت توافقی بر سر مبلغ حق الوکاله صحبت کرده و به توافق می‌‌رسند.

ثبت زمان ملاقات حضوری و دریافت مشاوره تلفنی از طریق شماره 09157720001