وکیل رفع ممنوع الخروجی

وکیل ممنوع الخروجی در مشهد

فهرست مطالب

ابتدا باید عنوان کنیم که ممنوع الخروج بودن به چه معناست؟

ممنوع الخروجی یعنی شخصی به دلیل بدهکاری به دولت (مانند مالیات) و یا یک شخص یا شرکت و عدم پرداخت بدهی به دلیل عدم معرفی یا عدم دسترسی به اموال خود و یا عدم توانایی در پرداخت، طبق درخواست بستانکار بر اساس مقررات یا به دلایل حقوقی دیگر که در ادامه آن ‌ها را عنوان خواهیم کرد، قادر به خروج از کشور نباشد یعنی از خروج وی جلوگیری به عمل آید.

لازم به ذکر است که معمولا این افراد تا قبل از سفر از ممنوع الخروج بودن خود اطلاعی ندارند.

چه افرادی ممنوع الخروج می ‌شوند؟

پیش از این گفتیم که ممنوع الخروجی در پی عدم ارائه اموال رخ می‌ دهد اما شرایطی نیز وجود دارد که جنبه مالی ندارند و در پی آن فرد نمی ‌تواند خاک کشور را ترک کند. در نتیجه علل ممنوع الخروجی به دو دسته مالی و غیرمالی تقسیم می ‌شود اما لازم به ذکر است که مالی یا غیرمالی بودن علت ممنوع الخروجی در نحوه اجرای حکم ممنوع الخروج بودن یک شخص هیچ تاثیری ندارد. در ادامه زیرشاخه هر یک از تقسیم بندی‌ های ذکر شده را عنوان خواهیم کرد تا در صورت مراجعه به وکیل ممنوع الخروجی برای صورت حل مشکلات خود در این زمینه بتوانید به راحتی نوع ممنوع الخروجی خود را با وکیل در میان بگذارید و از طریق مطالعه این مقاله در این رابطه کمی اطلاعات کسب کنید.

 • علل مالی ممنوع الخروجی
  • بدهکاران قطعی مالیاتی
  • افرادی که بر اساس قانون طی صدور حکم قطعی یا صدور اجراییه بدهکار بودن آنان بررسی شده و به عنوان بدهکار شناخته می ‌شوند.

ممنوع الخروجی زن

 • علل غیر مالی ممنوع الخروجی
  • انجام کارهای غیرقانونی در خارج از کشور باعث سلب حق آنان در خصوص خروج از کشور می‌ گردد.
  • افرادی که به منظور دریافت پاسپورت نیازمند کسب اجازه از پدر یا همسر خود هستند.
  • اشخاصی که سفر خارجی آن‌ ها مطابق با مقررات جمهوری اسلامی ایران نیست.
با وکالت مقید و شرایط آن آشناشوید
مطالعه بیشتر

مدت اعتبار ممنوع الخروجی افراد

حکمی که در رابطه با ممنوع الخروج بودن فرد در دادگاه صادر می ‌شود ۶ ماه اعتبار دارد اما دادگاه قادر به تمدید مجدد آن است. این قرار قابل اعتراض است اما ۲۰ روز پس از ابلاغ و ارائه درخواست اعتراض در دادگاه تجدید نظر استان.

البته در این زمینه اگر خواهان مشورت با بهترین وکیل در مشهد باشید، تیم یسنا وکیل آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است.

مراجع قضایی که قادر به ممنوع الخروج کردن افراد هستند

از طریق مشورت با وکیل رفع ممنوع الخروجی یا مطالعه این مقاله و سایر مطالب موجود در گوگل در خصوص ممنوع الخروجی متوجه خواهید شد که اعمال ممنوع الخروجی تنها از طریق یک مرجع امکان پذیر نیست بلکه مراجع قضایی مختلفی در این زمینه فعالیت دارند که به تناسب علت ممنوع الخروجی اقدام به اجرای آن می‌ کنند. در نتیجه اینکه کدام مرجع حکم نهایی ممنوع الخروجی افراد را صادر می ‌کند وابسته به نوع عمل فرد است که مرتبط با کدام مرجع باشد. در ادامه به معرفی این مراجع قضایی می ‌پردازیم:

 • نخستین مرجع دادسرا است که بعد از بررسی اتهام وارد شده به شخص به منظور جلوگیری از خروج او، برای ممنوع الخروج کردن وی از طریق دادستانی کل کشور اقدام می ‌نماید.
 • مرجع دیگر دادگاه حقوقی است که تنها در هنگام اجرای حکم قادر به ممنوع الخروج کردن افراد است.
 • اداره ثبت مرجع دیگری است که در این زمینه فعالیت دارد و حوزه کاری آن در خصوص ممنوع الخروج کردن افرادی است که به موجب سند رسمی بدهکار شناخته شده ‌اند.
 • بانک مرکزی مرجعی است که تنها می ‌تواند بدهکاران بانکی را ممنوع الخروج کند.
 • سازمان تامین اجتماعی نیز قادر به ممنوع الخروج کردن بدهکاران بیمه است.
 • اداره دارایی مرجع دیگری است که بدهکاران مالیاتی را ممنوع الخروج می‌ کند.
آشنایی با وکیل رجوع از هبه
مطالعه بیشتر

نحوه اطلاع از ممنوع الخروجی

به منظور آگاهی از ممنوع الخروجی و در میان گذاشتن آن با وکیل رفع ممنوع الخروجی می ‌توانید از طریق اینترنت اقدام کنید که سامانه ‌ای تحت نظر سازمان ثبت اسناد و مدارک در این زمینه شکل گرفته است و هدف از ایجاد آن اطلاع سریع ‌تر از ممنوع الخروج بودن و اقدام برای رفع آن است.

وکیل ممنوع الخروجی در مشهد

همه چیز درباره ممنوع الخروجی بابت عدم پرداخت مهریه

زوجه در دو صورت می ‌تواند مهریه خود را از همسرش مطالبه کند. یکی زمانی است که از وی طلاق گرفته باشد و دیگری زمانی که مهریه عندالمطالبه باشد که در این صورت شخص موظف است در هر زمانی حتی بدون جاری شدن حکم طلاق، مهریه همسر خود را بپردازد. در شرایطی که همسر زوجه توان پرداخت مهریه را نداشته باشد یا به هر دلیلی از پرداخت آن سر باز زند زوجه می ‌تواند از دو طریق اقدام به ممنوع الخروج کردن همسر خود کند که در این صورت همسر زوجه بایستی برای لغو ممنوع الخروجی با وکیل رفع ممنوع الخروجی مشورت نماید. حال این دو طریق کدام است:

 • ممنوع الخروج کردن از طریق دادگاه: بر اساس ماده ۲۳ قانون محکومیت ‌های مالی اگر با درخواست زوجه، زوج ملزم به پرداخت مهریه شود و از پرداخت آن امتناع کند حال چه به صورت اقساطی و چه به صورت کامل، زوجه قادر خواهد بود اقدام به اخذ حکم ممنوع الخروجی مرد( از دادگاهی که حکم را صادر کرده) نماید. این حکم ممنوع الخروجی در سه حالت امکان لغو شدن نیز دارد:
  • اگر عدم توانایی زوج در پرداخت مهریه ثابت شود.
  • زوج تامین مناسبی بسپارد.
  • پرداخت به صورت اقساطی یا کامل صورت گیرد.
 • ممنوع الخروج کردن از طریق اداره ثبت: اگر زوجه برای دریافت مهریه از طریق اجرای ثبت اقدام کند باید به دفتر ازدواجی که نکاح در آنجا صورت گرفته مراجعه و درخواست صدور اجرائیه کند. پس از صدور اجرائیه اجرای حکم ممنوع الخروجی و توقیف اموال فرد میسر خواهد بود.
شرایط و قوانین ثبت شرکت‌ها
مطالعه بیشتر

اگر حکم مبنی بر عدم توانایی زوج در پرداخت مهریه قبلا صادر شده باشد و زوج قبلا مقداری از مهریه یا پیش پرداخت آن را پرداخت کرده باشد، حکم ممنوع الخروجی زوج در صورت درخواست وی لغو می ‌شود.

لازم به ذکر است به منظور آگاهی از شرایط و ضوابط رفع ممنوع الخروجی حتما به وکیل رفع ممنوع الخروجی مراجعه کنید و پیگیری ‌های مربوطه را به او بسپارید و یا اینکه حداقل با او مشورت کنید.

نحوه رفع ممنوع الخروجی

برای رفع این مشکل پیش از انجام هر گونه اقدامی شاید اولین کاری که شما ملزم به انجام آن باشید درخواست راهنمایی از وکیل رفع ممنوع الخروجی است. در ادامه شرایط و نحوه رفع ممنوع الخروجی بیان می ‌شود.

درخواست مبنی بر رفع ممنوع الخروجی از طریق دادگاهی که حکم مربوطه را صادر کرده امکان پذیر است.

شخص بدهکار به منظور لغو حکم از دو طریق می ‌تواند اقدام کند:

 • بدهی خود را بپردازد
 • رضایت طلبکار را جلب کند.

اگر حکم ممنوع الخروجی فرد در مرحله بازپرسی صادر شود، شخص می ‌تواند از طریق تامین وثیقه معتبر تقاضای رفع ممنوع الخروجی را از بازپرس مطرح نماید.

بدهکاران نیز مشابه افرادی که توانایی پرداخت مهریه را ندارند می ‌توانند با اقساطی کردن بدهی یا ارائه حکم اعسار (عدم توانایی در پرداخت بدهی)  خواستار لغو حکم ممنوع الخروجی شوند.

شرایط لغو ممنوع الخروجی با توجه به شغل افراد

اگر افرادی که ممنوع الخروج هستند شغل و حرفه آنان به گونه ‌ای باشد که حتما باید از کشور خارج شوند، در صورت اثبات نمودن شرایط خاص فرد امکان لغو ممنوع الخروجی وی امکان پذیر است.

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

تماس و دریافت مشاوره

تماس با شعبه مرکزی

تماس با شعبه مشهد