وکیل سرقت مسلحانه در مشهد

وکیل سرقت مسلحانه

فهرست مطالب

آیا جرم سرقت مسلحانه و مجازات‎های آن آشنایی دارید؟ آیا وظایف وکیل سرقت مسلحانه در مشهد را در این گونه جرائم می‎دانید؟ ما در این مقاله از تیم یسنا وکیل در مشهد، ضمن پرداختن به وظایف وکیل سرقت مسلحانه در مشهد، شما را با تمامی مواد قانونی و شرایط تحقق این جرم آشنا خواهیم کرد. تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

وکیل سرقت مسلحانه در مشهد

سرقت در واقع به معنی دزدیدن و ربودن مال دیگری خواهد بود. اگر بخواهیم تعریف ساده‌ای از جرم سرقت بکنیم این‌گونه می‎توان بیان کرد که، سرقت یکی از جرائمی می‎باشد که علیه اموال و مالکیت اشخاص رخ داده و فرد اموالی که متعلق به خودش نمی‌باشد را بدون اذن و اجازه مالک می‌رباید. بنابراین فردی را که عمل سرقت را انجام داده است سارق نامیده می‌شود.

وکیل سرقت مسلحانه

سرقت می‌تواند انواع مختلفی داشته باشد که یکی از مصادیق آن سرقت مسلحانه می‎باشد که از انواع سرقت‎‌های مشدد محسوب شده که شرط تحقق آن این است که سارق حتما می‎بایست در ارتکاب آن از سلاح استفاده کند.

جرم سرقت مسلحانه جدا از آنکه جرم علیه مال است، جرم علیه امنیت داخلی نیز تلقی می‎‌شود چرا که در انواع دیگر سرقت، مال عموما به شکل مخفیانه ربوده خواهد شد. اما در سرقت مسلحانه، معمولا با زور، تهدید و ایجاد رعب و وحشت همراه است و حتی ممکن است منجر به ربایش مال نیز نشود.

جرم جعل اسناد سجلی
مطالعه بیشتر

زمانی که سرقتی رخ دهد و این سرقت از طریق استفاده از سلاح باشد موجب تشدید مجازات سارقین خواهد شد که مطابق با ماده ۶۵۱  قانون مجازات اسلامی مجازات آن حبس از پنج تا بیست سال و هفتاد و چهار ضربه شلاق می‌باشد.

ماده ۶۵۱  قانون مجازات اسلامی در باب سرقت مسلحانه

 • سرقت در شب واقع شده باشد.
 • سارقین دو نفر یا بیشتر باشند.
 • یک یا چند نفر از آن‎ها حامل سلاح ظاهر یا مخفی بوده باشند.
 • از دیوار بالا رفته یا حرز را شکسته یا کلید ساختگی به کار برده یا اینکه عنوان یا لباس مستخدم دولت را اختیار کرده یا بر خلاف حقیقت خود ‌را مامور دولتی قلمداد کرده یا در جایی که محل سکنی یا مهیا برای سکنی یا توابع آن است سرقت کرده باشند.
 • در ضمن سرقت کسی را آزار یا تهدید کرده باشند.

دلایل تحقق و اثبات سرقت مسلحانه

به گفته وکیل کیفری در مشهد، ادله تحقق اثبات سرقت مسلحانه به شرح زیر است:

 • یک بار اقرار سارق در سرقت تعزیری و دوبار اقرار سارق در سرقت حدی
 • شهادت دو مرد
 • علم قاضی

سرقت مسلحانه از منزل

سرقت مسلحانه از منزل با توجه به جزئیات می‎تواند مجازات آن هم متفاوت باشد، که وکیل سرقت مسلحانه در مشهد به این موضوع خواهد پرداخت.

آشنایی با ضرر و زیان ناشی از جرم | بررسی جدیدترین قوانین
مطالعه بیشتر

بر اساس ماده ۶۵۶ قانون مجازات اسلامی، در صورتی که سرقت جامع شرایط حد نباشد و مقرون به یکی از شرایط زیر باشد، مرتکب به مجازات حبس از شش ماه تا سه سال و تا 74 ضربه شلاق محکوم خواهد شد.

 • سرقت در جایی که محل سکنی یا مهیا برای سکنی یا در توابع آن یا در محل‌های عمومی از قبیل مسجد و حمام و غیر آن واقع شده باشد.
 • سرقت در جایی واقع شده باشد که به واسطه درخت و یا بوته یا پرچین یا نرده محرز بوده و سارق حرز را شکسته باشد.
 • در صورتی که سرقت در شب واقع شده باشد.
 • سارقین دو نفر یا بیشتر باشند.
 • سارق مستخدم بوده و مال مخدوم خود را دزدیده یا مال دیگری را در منزل مخدوم خود یا منزل دیگری که به اتفاق مخدوم به آن‎جا رفته یا ‌شاگرد یا کارگر بوده و یا در محلی که معمولا محل کار وی بوده از قبیل خانه، دکان، کارگاه، کارخانه و انبار سرقت نموده باشد.
 • هر گاه اداره‌ کنندگان هتل و مسافرخانه و کاروانسرا و کاروان و به طور کلی کسانی که به اقتضای شغل اموالی در دسترس آنان است تمام یا‌ قسمتی از آن را مورد دستبرد قرار دهند.

وکیل سرقت مسلحانه در مشهد

از این رو ‌که سرقت یکی از جرائم کیفری می‎باشد و قانون‌گذار برای آن مجازات‎هایی در نظر گرفته است و همچنین درصورتی‌که سرقت به‌ صورت مسلحانه انجام پذیرد، از مصادیق تشدید مجازات سرقت به شمار خواهد رفت و مجازات‌های سنگینی را در بر خواهد داشت.

وکیل اخاذی در مشهد، مجازات جرم اخاذی
مطالعه بیشتر

ممکن است بعضی افراد به طور بی‌گناه مجرم شناخته شوند و همچنین افراد مال‌ باخته ضررهای سنگینی را متحمل شوند، پس برای اثبات این موارد نیاز می‌باشد که مدارک و ادله کافی را داشته باشید و با استفاده از وکیل سرقت مسلحانه در مشهد که تخصص در این زمینه دارد بهترین نتیجه را بدست آورید.

این قبیل جرائم معمولا توسط گروهی از سارقان انجام می‌شود. استرداد اموال مسروقه و جبران مادی جراحت‌های احتمالی که بر مال‌ باختگان وارد شده است، موضوعی است که نیاز به پیگیری دقیق قانونی داشته، بنابراین راهنمایی گرفتن و مشاوره با یک وکیل سرقت مسلحانه در مشهد، می‎تواند کمک بسزایی به شما کند.

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

تماس و دریافت مشاوره

تماس با شعبه مرکزی

تماس با شعبه مشهد