وکیل شناسنامه جعلی در مشهد

وکیل شناسنامه در مشهد

فهرست مطالب

در ابتدای این مقاله توضیحات مختصری را درباره شناسنامه به شما ارائه می کنیم تا تسلط بیشتری به مطلب وکیل شناسنامه جعلی در مشهد پیدا کنید، شناسنامه در لغت به معنای ورقه یا دفترچه ای است که در آن نام و نام خانوادگی، نام پدر و دیگر خصوصیات شخص ثبت می شود، شناسنامه توسط اداره ثبت احوال صادر می شود و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران شناسنامه یک سند رسمی است. بعد از تولد باید برای کودک اوراق هویتی صادر شود که شناسنامه اولین اوراق هویتی هر فرد می باشد.

اگر یک فرد شناسنامه مشخص نداشته باید از لحاظ قانونی هویت مشخصی ندارد. مطالعه کردن این مقاله می تواند در زمینه شناسنامه جعلی کمک زیادی به شما کند پس لطفا تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

جعل شناسنامه توسط اشخاص مختلف

بعضی از مواقع افراد مختلف که کارمند نیستند و مسئولیت دولتی ندارند بنا به دلایل مختلف اقدام به جعل شناسنامه می کنند، جعل شناسنامه جرم است و مجازات های خاص خود را دارد. فرد اگر جعل شناسنامه اش اثبات شود علاوه بر خسارت وارده، به حبس شش ماه تا سه سال زندان و سه تا هجده میلیون ریال جزای نقدی محکوم می شود. حال افرادی وجود دارند که اوراق هویتی جعلی تولید می کنند، جرم این افراد به مراتب بالاتر و سنگین تر است. این افراد به حبس دوسال تا پنج سال محکوم می شوند.

وکیل شناسنامه در مشهد

وکیل حقوقی در مشهد توانایی تشخیص شناسنامه جعلی را دارد و شما باید در این زمینه از یک وکیل متخصص کمک بگیرید. خراشیدن یا خط زدن بر روی شناسنامه بدون داشتن هدف خاص فقط دارای جزای نقدی است و مجازات نسبتا کمتری دارد. مشاوره با وکیل خوب در مشهد می تواند شما را از نگرانی ها و دغدغه هایتان نجات دهد.

جرم زنا و وکیل جرم زنا در مشهد
مطالعه بیشتر

تعیین مجازات جعل شناسنامه و اوراق هویتی مختلف

با استناد به مواد قانونی 523 و 542 قانون مجازات اسلامی بخش تعزیرات به جرم استفاده از سند و اوراق هویتی جعلی می توان پی برد که تنها راه حل این موارد کیفری استفاده از وکیل شناسنامه جعلی در مشهد است و شما باید با استفاده و مشورت از بهترین وکیل ها مشکلات خود را حل و فصل کنید. تجربیات یک وکیل خوب می تواند در این زمینه به شما کمک شایانی نماید.

ماده قانونی 532، 533 و 534 قانون مجازات اسلامی مقرر می کند که هر یک از مسئولان و کارکنان دولت که در اجرای وظایف خود در ارائه و احکام اوراق رسمی و اسناد و سجلات کار اشتباهی انجام دهند یا امضا، مهر یا شناسنامه ای را جعل کنند مجرم شناخته می شوند، از کار و مسئولیت عزل می شوند و باید پس از جبران خسارت های وارده، یک تا پنج سال حبس را هم پشت سر بگذارند.

تشخیص شناسنامه جعلی توسط وکیل شناسنامه جعلی در مشهد

عمل جعل شناسنامه به منزله ساخت یا تغییر آگاهانه در شناسنامه یا سند هویتی یک جرم است و کاری غیر قانونی می باشد و باید از انجام آن به شدت خودداری کرد. به طور قطع جعل شناسنامه با انجام کارهای حرفه ای بر روی شناسنامه انجام می شود. جعل کاران به قدری حرفه ای هستند که شناسنامه جعلی آن ها با اصل به راحتی قابل تشخیص نیست.

پیامک بدحجابی و آثار حقوقی آن
مطالعه بیشتر

پس برای تشخیص شناسنامه اصل و تقلبی باید توسط افراد متخصص مانند وکیل ها انجام شود. پس در صورتی که در جعلی بودن شناسنامه ای شک کردید لازم است اقدام به طرح دعوای کیفری کنید و پس از طی مراحل دادرسی کارشناس رسمی دادگستری که متخصص در این حوزه است با اعمال روش های تشخیص اصالت یا جعلیت اسناد، قضیه را برای شما و دادگاه روشن می نماید.

جعل شناسنامه و شناسنامه المثنی

جعل شناسنامه جدا از جرم استفاده ی شناسنامه جعلی است. در نتیجه هر کس که از شناسنامه جعلی استفاده کند مرتکب جرم شده است و محکوم به مجازات دو جرم می باشد. هم جعل شناسنامه و هم استفاده از شناسنامه جعلی جرم است. طبق قانون هر کس اسناد هویتی را مانند شناسنامه با علم به تزویر و تقلبی بودن آن مورد استفاده قرار بدهد علاوه بر جبران خسارت به حبس از ۶ ماه تا ۳ سال محکوم می‌ شود.

شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که صدور شناسنامه المثنی در صورت داشتن شناسنامه اصلی جرم است؟ وکیل باتجربه در این حوزه می‌گوید که اگر شخصی دارای شناسنامه اصلی باشد و اقدام به درخواست صدور شناسنامه المثنی کند مسلما مرتکب جرم شده است و مجرم شناخته می‌ شود.

شناسنامه جعلی و بازار سیاه

همان طور که می دانید در دنیای امروزی، انواع جرائم تنها مربوط به جرائم عمد و غیر عمد نمی شوند. جرائمی مانند جعل شناسنامه و کارت ملی هم جز جرائمی به شمار می آیند که امروزه به وفور آن ها را مشاهده می کنیم و همان طور که مشخص است این جرائم مجازاتی را نیز به همراه دارند که در این بخش از مقاله به بررسی آن ها خواهیم پرداخت. گفته می شود که امروزه در جامعه افراد بسیار زیادی در بازارهای سیاه اقدام به جعل شناسنامه می‌ کنند.

آشنایی با افزایش یا کاهش خواسته
مطالعه بیشتر

وکیل شناسنامه در مشهد

نیاز است بدانید که جعل شناسنامه یکی از جرائم عمد حساب می شود و برای این که از این کار جلوگیری شود مجازات های سنگین برای افراد جامعه در نظر گرفته می شود. مجازات های سنگین باعث درس عبرتی برای افراد جاعل و سودجو می شود.

در آخر

همان‌طور که در ابتدای مقاله بیان کردیم شناسنامه سندی رسمی است. بر اساس اصول و قواعد حقوقی نسبت به اسناد رسمی در دعاوی و دادگاه نمی‌ توان ادعای انکار و تردید کرد، تنها راه اعلام مخالفت با شناسنامه، ادعای جعل آن می باشد. جعل شناسنامه به دلیل تاثیر منفی آن در روابط حقوقی اشخاص و همچنین تاثیر آن در امنیت و نظم کشور، هم جنبه خصوصی و هم جنبه عمومی دارد.

لذا نسبت به این جرم هم مدعی خصوصی می تواند شکایت کند و هم مدعی عمومی یعنی دادستان یا مسئولان اداره ثبت احوال. همچنین توصیه می شود تا همه مردم از انجام جعل شناسنامه به شدت خودداری کنند چون جعل شناسنامه و دیگر اسناد هویتی مجازات بسیار سنگینی در پی دارد. اگر شما دچار مشکل جعل شناسنامه شدید یا شناسنامه شما توسط افراد سودجو جعل شده می‌توانید با مشاوره و کمک وکیل در مشهد ثبت شکایت خود را به آسانی انجام دهید. از همراهی شما سروران گرامی بی نهایت ممنونیم.

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

تماس و دریافت مشاوره

تماس با شعبه مرکزی

تماس با شعبه مشهد