وکیل طلاق توافقی در اصفهان

طلاق غیابی

فهرست مطالب

آیا از مراحل طلاق توافقی و روند آن اطلاع دارید؟ آیا وظایف وکیل طلاق توافقی در اصفهان را می‎دانید؟ ما در این مقاله از تیم یسنا وکیل در مشهد، ضمن بررسی تمامی موارد در زمینه طلاق توافقی، شما را با اهمیت نقش وکیل طلاق توافقی در اصفهان آشنا خواهیم کرد. تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

وکیل طلاق توافقی در اصفهان

طلاق توافقی به عنوان یکی از مرسوم‎ترین انواع طلاق شناخته شده است، که زوجین با توجه به دشواری مسیر طلاق‎های یک طرفه به این نتیجه خواهند رسید که بهتر است هرچه زودتر و بدون هیچ دغدغه‎ای از یکدیگر جدا شوند.

وکیل طلاق توافقی در مشهد

نحوه طلاق توافقی به این صورت خواهد بود که زوجین در خصوص مهریه، نفقه، اجرت المثل ایام زوجیت و حضانت فرزند به توافق خواهند رسید که معمولا در این نوع از طلاق زن با بخشیدن بخشی از مهریه‎اش اقدام به امر طلاق خواهد کرد.

مراحل این نوع از طلاق به این صورت است که بعد از درخواست، توافقات که در داوری ثبت شده است در نمونه رای طلاق توافقی، منعکس خواهد شد و پس از مطالعه آن، طرفین باید ظهر دادنامه حق تجدید نظرخواهی و فرجام خواهی را از خود سلب کرده و ساقط کنند تا رای نمونه طلاق توافقی قطعی و لازم الاجرا شود.

قوانین حذف نام همسر از شناسنامه
مطالعه بیشتر

طلاق توافقی از متعددترین پرونده‎های دادگستری در دادگاه خانواده محسوب می‎شود. لازم به ذکر است در قانون نامی با عنوان طلاق توافقی وجود ندارد، بلکه انواع و اقسام طلاق به عنوان مثال طلاق خلع و مبارات و بائن و رجعی و… ذکر شده است.

اصطلاح طلاق توافقی، بر اساس توافقات طرفین است که به این عنوان نامگذاری شده است. در واقع طلاق توافقی نوعی از طلاق با عنوان خلع بوده که در آن زوجه از مهریه یا مال خویش بذل کرده و زوج در قبال اجرای صیغه طلاق این بذل را خواهد پذیرفت.

مدارک مورد نیاز برای طلاق توافقی در اصفهان

طلاق توافقی در اصفهان درست همانند هر شهر دیگری، ملزم به ارائه مدارکی می‎باشد که باید به طور کامل ارائه شود. چراکه نقص در این مدارک، می‎تواند روند رسیدگی به پرونده را مختل کرده و موجب طولانی‎تر شدن آن شود، که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

 • اصل سند ازدواج (در صورت فقدان اصل عقدنامه، ارائه رونوشت آن از دفترخانه محل انعقاد عقد نکاح)
 • اصل شناسنامه زوجین و کپی کارت ملی زن و مرد
 • صورت جلسه توافق مبنی بر نحوه پرداخت یا بذل مهریه، نفقه و تعیین تکلیف حضانت فرزند مشترک
 • نظر واحد مشاوره خانواده در دادگاه
 • امضای وکالت نامه محضری طلاق توسط زوجین (در صورت اعطای وکالت در طلاق)
 • گواهی عدم بارداری زوجه
وکیل مهریه در مشهد | قوانین دریافت مهریه
مطالعه بیشتر

 مراحل طلاق توافقی در اصفهان

 • ثبت درخواست در سامانه طلاق توافقی
 • شرکت در جلسات مشاوره پیش از طلاق
 • حضور زوجین در دادگاه برای امضاء صورت جلسه
 • صدور رای عدم امکان سازش و تایید آن
 • مراجعه به دفتر طلاق
 • ارائه گواهی عدم بارداری زوجه
 • جاری شدن صیغه طلاق

وکیل طلاق توافقی در مشهد

اعتبار رای طلاق توافقی در اصفهان

بعد از اینکه بر اساس نمونه رای طلاق توافقی، دادنامه صادر شد، این موضوع به طرفین ابلاغ خواهد شد و از تاریخ ابلاغ دارای اعتبار ۳ ماه خواهد بود که در صورتی که طرفین در این مدت یعنی ظرف ۳ ماه اقدام به اجرای صیغه طلاق نکنند، دادنامه اعتبار خود را از دست خواهد داد.

بنابراین می‎بایست در این مدت با در دست داشتن شناسنامه و سند نکاح به یکی از دفترخانه‎های ثبت ازدواج و طلاق مراجعه و اقدام به اجرای دادنامه و صیغه طلاق کنند. البته در نظر داشته باشید که این امکان برای زوجین فراهم است که جهت طلاق توافقی سریع این موارد را به یک وکیل طلاق توافقی در اصفهان سپرده تا بر اساس تجربه‎ای که دارند ظرف یک روز همه این اقدامات را انجام دهند.

مزایای داشتن وکیل طلاق توافقی در اصفهان

واضح است که در اختیار گرفتن وکیل مزایای فراوانی را خواهد داشت، که از جمله آن می‎توان به سرعت در کار و جلوگیری از تنش و درگیری اشاره کرد.

تدلیس در ازدواج و شرایط مربوط به آن
مطالعه بیشتر

عمدتا زوجینی که در مراحل طلاق توافقی، بدون حضور وکیل اقدام به این امر می‎‌کنند، ممکن است توافقاتی را به عمل آورند که موجب دردسر و گرفتاری ایشان در اجرای تعهدات هریک از زوجین در دادنامه طلاق شود، و در پی همین امر مجبور شوند پس از ثبت طلاق، مجددا جهت احیای حقوق قانونی خود دعاوی مختلفی را در مراجع قضایی، مطرح و پیگیری کنند که گاهی اوقات منجر به بروز حوادث ناگوار و درماندگی زوجین خواهد شد، مثل اختلاف در حضانت فرزند مشترک یا نفقه او یا میزان ملاقات یا نحوه وصول مابقی مهریه و امثالهم.

بنابراین با سپردن مراحل کار خود به وکیل طلاق توافقی در اصفهان، می‎توانید با تکیه بر دانش و تخصص وی در این زمینه از تحمیل هزینه‎های اضافی و گرفتاری‎های حقوقی بعدی به خود کمک بسزایی کنید.

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

تماس و دریافت مشاوره

تماس با شعبه مرکزی

تماس با شعبه مشهد