وکیل طلاق توافقی در شیراز

وکیل طلاق توافقی در مشهد

فهرست مطالب

در این مقاله از تیم یسناوکیل، وکیل پاپه یک دادگستری در مشهد شمارا با بحث وکیل طلاق توافقی در شیراز، شرایط و قوانین مربوط به طلاق توافقی و نقش وکیل طلاق در این پروسه آشنا می‌کنیم.

طلاق توافقی در شیراز چیست؟

سوالی که ابتدا به ذهن می رسد این است که طلاق توافقی چیست؟ از دیدگاه وکیل خانواده در شیراز یکی از انواع طلاق که در آن زن و مرد هر دو موافق جدایی از یکدیگر می باشند طلاق توافقی در شیراز می باشد که به اصلاح عامیانه طلاق تفاهمی هم گفته می شود. در این نوع طلاق زوجین در مورد کلیه امور مربوط به رابطه زوجیت با یکدیگر به توافق می رسند. همانطور که از نامش پیداست به صورت توافقی  از یکدیگر جدا می شوند. چنانچه زوجین توافقات راجع به مهریه یا سایر حقوق مالی و غیر مالی را به دادگاه ارائه دهند آن توافقات عیناً در رای دادگاه منعکس میشود و طرفین ملزم به رعایت مفاد رای می باشند. بنابراین طلاق توافقی به عنوان سریعترین راه طلاق می باشد. در واقع در مواردی که زوجین هر دو به این نتیجه رسیده اند که امکان ادامه زندگی مشترک برای آنها وجود ندارد این نوع طلاق بهترین راه حل است.

وکیل طلاق غیابی در مشهد

مزیت طلاق توافقی توسط وکیل طلاق توافقی درشیراز

  • ظرف مدت سه تا هفت روز کاری انجام خواهد شد.
  • نیازی به حضور زن و مرد در دادگاه نمی باشد.
  • توافقات زن و مرد توسط وکیل طلاق توافقی در شیراز صورت جلسه و مطابق آن حکم صادر میشود.
  • اجرای صیغه طلاق هم بدون حضور زن و مرد و توسط وکیل میباشد.
  • نیازی به حضور زن و مرد در جلسات مشاوره نمیباشد و وکیل به جای آنها در جلسات مشاوره شرکت خواهد کرد.
شماره تماس وکیل طلاق در مشهد
مطالعه بیشتر

رضایت درطلاق توافقی در شیراز

همه ما می دانیم که طی کردن پروسه‌های مربوط به طلاق و هر نوع دعاوی دیگر در دادگاه‌ها، مسئله‌ای زمان‌بر است و باید با صبر و حوصله زیادی انجام شود. اما طلاق توافقی در شیراز مسئله‌ای است که به دلیل توافق کردن زوج و زوجه (زن و شوهر) در بسیاری از مسائل اش، وقت کمتری را از آن‌ها در دادگاه تلف خواهد کرد.

طلاق توافقی در شیراز و مهریه در دوران عقد

اگر طلاق توافقی در دوران عقد (قبل از رابطه زناشویی) اتفاق بیفتد، مهریه خانم نصف خواهد بود. که به علت توافقی بودن می توانند توافق کنند که همان مبلغ نصف را ببخشد یا قسمتی از آن را و یا کلاً طور دیگری توافق کنند.

طلاق توافقی و مهریه بعد از ازدواج

بعد از ازدواج تمام مهریه متعلّق به خانم است که در صورت طلاق توافقی چنانچه توافق کنند، می تواند آن را ببخشد تا زوج را راضی به طلاق کند.

تذکر:

حال باید بگویم که وکیل طلاق توافقی در شیراز از نوع طلاق بائن (غیر قابل رجوع) می باشد. امّا اگر زوجه رجوع به عوض کند. یعنی اگر بعد از طلاق از بخشیدن مهریه خود پشیمان شود و مهریه اش را مطالبه کند، حق رجوع نیز برای مرد فراهم می شود و دیگر طلاق حکم بائن را نخواهد داشت.

نحله
مطالعه بیشتر

مدت زمان طلاق توافقی توسط وکیل طلاق توافقی در شیراز چقدر است؟

در سریعترین زمان ممکن می توان در حدود ۲۰ روز کاری مراحل قانونی طلاق طلاق توافقی را انجام نمود اما این موضوع بستگی به شرایط موجود دارد. به عنوان مثال اگر گذراندن دوره مشاوره قبل از طلاق برای طلاق توافقی الزامی باشد مدت زمان بیشتری مورد نیاز است. برای طلاق توافقی در شیراز به صورت تضمینی توسط وکلای متخصص می توانید  یکی را انتخاب کرده و از او مشاوره بگیرید.

شرایط طلاق در مشهد

همان طور که به ویژگی‌های طلاق توافقی اشاره کردیم، سریع بودن آن از مزیت‌هایش محسوب می‌شد.

در صورتی که از وکیل حقوقی متخصص در زمینه طلاق توافقی استفاده کنید و در گواهی عدم بارداری صادر شود و مشکلی در توافقات بین دو طرف به وجود نیاید؛ وکیل طلاق توافقی می‌تواند در عرض سه هفته کاری از شروع قراردادی که بین وکیل و زوجین منعقد می‌شود، رأی عدم امکان سازش را بگیرد تا زوجین به دفتر ثبت ازدواج و طلاق مراجعه کنند.

بهره گیری از تجربیات وکیل متخصص طلاق توافقی در این جا بسیار اهمیت پیدا می‌کند؛ چرا که در صورت اشتباه در هر یک از مراحل و تنظیم دادخواست، مدت زمانی که برای انجام طلاق توافقی در نظر گرفته شده است، افزایش پیدا می‌کند.

قوانین مربوط به نحوه اثبات نشوز
مطالعه بیشتر

معمولاً کسانی که بدون داشتن وکیل طلاق توافقی اقدام به طلاق می‌کنند؛ صدور گواهی عدم سازش حدود سه الی چهار ماه زمان می‌برد.

شاید با خودتان بگویید در عوض داشتن وکیل طلاق توافقی در شیراز باعث بالا رفتن هزینه‌ها می‌شود ولی باید گفت که علاوه بر این که از تلف شده زمان شما جلوگیری می‌کند از بسیاری از هزینه‌های اضافه که ممکن است شما به خاطر نداشتن اطلاعات کافی متحمل شوید، جلوگیری می‌کند.

وکیل طلاق توافقی در شیراز برای ایرانیان خارج از کشور

چنانچه زوجین یا هر یک از آنان در خارج از کشور هستند و امکان مراجعه به ایران را ندارند  و میخواهند خیلی سریع کارهای طلاق خود را انجام دهند میبایست از طریق سفارت یا کنسولگری و در آمریکا از طریق حفاظت منافع به یکی از دوستان و آشنایان و حتی به وکیل پایه یک دادگستری وکالت برای طلاق تنظیم نمایند و کلیه ی مدارک مربوطه را به آدرس وکیل ارسال نمایند. وکیل میتواند با توجه به اختیارات مندرج در وکالت نامه گواهی عدم امکان سازش را از دادگاه اخذ و نهایتا چنانچه نسبت به ثبت طلاق وکالت داشته باشد آن را انجام دهد.

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

تماس و دریافت مشاوره

تماس با شعبه مرکزی

تماس با شعبه مشهد