آشنایی با وکیل قاچاق کالا در مشهد

وکیل قاچاق کالا

فهرست مطالب

آیا با با جرم قاچاق کالا و مجازات‎های آن آشنایی دارید؟ آیا مراجع رسیدگی به این جرم را می‎شناسید؟ ما در این مقاله از تیم یسنا وکیل در مشهد، ضمن پرداختن به تمامی موارد و مواد قانونی در جرائم قاچاق کالا، شما را با اهمیت نقش وکیل قاچاق کالا در مشهد در این نوع پرونده‎ها آشنا خواهیم کرد. تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

وکیل قاچاق کالا

وکیل قاچاق کالا در مشهد

قاچاق کالا به معامله‎ای گفته خواهد شد که دولت آن را ممنوع کرده است و از نظر علم اقتصاد به هر چیزی که به طور مخفیانه از مرز کشور و بدون اجازه دولت عبور کند، جزو دسته کالای قاچاق محسوب خواهد شد.

قاچاقچی کالا به فرد یا افرادی می‎گویند که قاچاق کالا را انجام می‎دهند. قاچاق کالا جزو جرایم اقتصادی کشور به شمار آمده و باعث اختلال در نظام اقتصادی کشور خواهد شد.

زمانی که قیمت یک کالا در کشور با دستور مسئولین مربوطه کاهش پیدا می‎کند و ممکن است برخی از افراد برای اینکه سود بیشتری به دست آورند، کالا قاچاق را به مشتری با قیمت بالاتری ارائه کنند و با سودی که به دست خواهند آورد، به قاچاق کالا تمایل پیدا خواهند کرد.

یکی دیگر از دلایل قاچاق کالا تقاضا خریداران داخلی است که قصد دارند از کالاهای خارجی استفاده کرده و بالعکس در برخی از انواع کالاها بازارهای خارجی تمایل دارند از کالاهای ایرانی استفاده کنند، که این تقاضاها باعث خواهد شد که به صورت غیر قانونی و به اصطلاح قاچاقی کالا را در بازار عرضه کنند.

قوانین و مجازات‌های مربوط به پارتی مختلط
مطالعه بیشتر

مراجع رسیدگی به جرم قاچاق کالا در مشهد

قاچاق کالا با توجه به اینکه چه نوع کالایی باشد و توسط فرد دولتی یا عادی صورت گیرد در صلاحیت دادگاه کیفری، انقلاب یا تعزیرات خواهد بود که در ادامه صلاحیت هر کدام توسط وکیل کیفری در مشهد، بیان می‎شود.

  • جرم قاچاق انسان در دادگاه انقلاب
  • جرم قاچاق مواد مخدر، روان‎گردان و پیش سازهای آن در دادگاه انقلاب
  • جرم قاچاق اسلحه، مهمات و اقلام و مواد تحت کنترل در دادگاه انقلاب
  • جرم قاچاق کالا و ارز در سازمان تعزیرات حکومتی، وکیل تعزیرات
  • جرم قاچاق کالاهای ممنوعه در دادگاه انقلاب
  • جرم قاچاق کالا و ارزاق در صورتی که به نحو سازمان یافته و حرفه‎ای باشد و یا مستلزم حبس یا انفصال از خدمات دولتی باشد در دادگاه انقلاب
  • جرم قاچاق ( وارد نمودن مشروبات الکلی نه صادرکردن) در دادگاه‎های کیفری دو

وکیل قاچاق کالا

مجازات جرم کالای قاچاق

هر شخصی که اقدام به نگه‎داری کالای قاچاقی را که ممنوع است، کرده و یا حمل کند یا به فروش بگذارد، به جز ضبط کالای قاچاق طبق مواد ۲۳ و ۲۴ مجازات خواهد شد. البته با توجه به اینکه جرم قاچاق کالا از چه نوع باشد و در کدام دادگاه رسیدگی شود، مجازات مختلفی را در بر دارد.

مرور زمان کیفری به چه معناست؟
مطالعه بیشتر

الف) اگر کالای قاچاق ارزش ده میلیون (۰۰۰/۰۰۰/۱۰) ریال داشته باشد متهم محکوم به پرداخت جزای نقدی دو تا سه برابر ارزش کالای قاچاق می‎شود.

اگر کالای قاچاق ارزشی بین ده میلیون (۰۰۰/۰۰۰/۱۰) ریال تا یکصد میلیون (۰۰۰/۰۰۰/۱۰۰) ریال داشته باشد متهم محکوم به پرداخت جزای نقدی سه تا پنج برابر ارزش کالای قاچاق می‎شود.

پ) اگر کالای قاچاق ارزشی بین یکصد میلیون (۰۰۰/۰۰۰/۱۰۰) ریال تا یک میلیارد (۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰/۱) ریال داشته باشد متهم محکوم به پرداخت جزای نقدی پنج تا هفت برابر ارزش کالای قاچاق می‎شود و علاوه بر جزای نقدی به بیشتر از شش ماه تا دو سال حبس محکوم خواهد شد.

ت) اگر کالای قاچاق ارزشی بیشتر از یک میلیارد (۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰/۱) ریال داشته باشد متهم محکوم به پرداخت جزای نقدی هفت تا ده برابر ارزش کالای قاچاق می‎شود و علاوه بر جزای نقدی به بیشتر از ۲ تا ۵ سال حبس محکوم خواهد شد.

اهمیت نقش وکیل قاچاق کالا در مشهد

وکیل قاچاق کالا در مشهد، در پرونده‎های مربوط به تعزیرات و دادگاه انقلاب، بر اساس تجربه‎ای که در این زمینه دارد می‎تواند کمک بسزایی به متهم یا متهمان کند. با انتخاب وکیل دادگستری در زمینه قاچاق کالا و ارز، تا حد زیادی استرس روانی و دغدغه  ناشی از محکومیت کیفری افراد کاهش پیدا خواهد کرد.

وکیل سرقت مسلحانه در مشهد
مطالعه بیشتر

همانطور که می‎دانید اهمیت داشتن وکیل در مراجع قضایی برکسی پوشیده نیست و همچنین اهمیت حضور یک وکیل حرفه‎ای در جرایم کیفری از قبیل قاچاق کالای ممنوعه که مجازات سنگینی دارد، بسیار بیشتر می‎باشد. با در اختیار گرفتن یک وکیل برای پرونده ، اصولا نیازی به حضور خود شخص در مرجع رسیدگی نخواهد بود.

وکیل قاچاق کالا در مشهد با توجه به سابقه کاری‎اش، به همه ایرادات قانونی از جمله ایراد عدم صلاحیت دادگاه رسیدگی کننده و … تسلط کامل داشته و  به دنبال دفاع از حقوق موکل خود در چهار چوب قانون خواهد بود.

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

تماس و دریافت مشاوره

تماس با شعبه مرکزی

تماس با شعبه مشهد