وکیل لایحه نویسی در مشهد

وکیل فک پلمپ در مشهد

فهرست مطالب

نخستین سوالی که ابتدا در اینجا مطرح می‌ شود این است که لایحه چیست؟

لایحه درخواست، اظهارات و مستندات متهم یا شاکی و یا خوانده یا خواهان است که به صورت نوشتاری توسط وکلا و مراجع تنظیم می‌ گردد و به دادگاه یا دادسرا ارائه می ‌شود. تنظیم لایحه در دو نوع کیفری و حقوقی صورت می ‌گیرد مثلا تنظیم لایحه برای درخواست ارجاع پرونده به کارشناس یا تجدیدنظر در پرونده.

لازم به ذکر است که امروزه تنظیم لایحه و ثبت آن به صورت آنلاین و اینترنتی انجام می ‌گیرد که در این خصوص وکیل لایحه نویسی در مشهد با تخصص کافی در این زمینه می‌ تواند لایحه ‌ای درست و اصولی را برای شما عزیزان تنظیم نماید.

وکیل دیه تصادف در مشهد

تنظیم لایحه کیفری و حقوقی از طریق وکیل لایحه نویسی در مشهد

در دعاوی کیفری پس از آن که شاکی درخواست خود را به دادسرا ارائه کرد پرونده در صورت تکمیل بودن شواهد و مدارک به بازپرسی ارجاع شده و جهت کف واقع و تفهیم اتهام، احضاریه ‌ای برای متهم ارسال می ‌گردد که متهم طی مدت ۵ روز موظف است جهت دفاع از خود با در دست داشتن شناسنامه به بازپرسی مراجعه کند حال در این مرحله متهم می ‌تواند به جای اینکه لفظا از خود در برابر اتهام انتسابی دفاع کند کتبا و از طریق تنظیم لایحه اقدام به دفاع از خود نماید. در دفاعیات دعاوی کیفری و جنایی آنچه نظر قضات و دادرسان را به خود جلب می ‌کند و باعث تاثیرگذاری در رای نهایی می ‌گردد لایحه دفاعیه است که به علت اهمیت آن بایستی کاملا تخصصی تنظیم گردد.

در دعاوی حقوقی نیز ساختار کلی پرونده با توجه به لایحه طرفین شکل می‌ گیرد در نتیجه تنظیم آن به نحو اصولی از امور ضروری و مهم تلقی می ‌شود.

وکیل سفته در مشهد | بررسی قوانین سفته
مطالعه بیشتر

لازم به ذکر است که دعاوی حقوقی یا کیفری باید در نهایت آرامش پیگیری شوند تا حق و حقوق طرفین به آن‌ها تعلق گیرد که یکی از بهترین و کم هزینه ‌ترین روش‌ های احقاق حق در آرامش کامل، تنظیم و ارائه لایحه دفاعیه به دادگاه است که حتی بدون حضور شاکی و متهم یا خواهان و خوانده نیز امکان پذیر است.

نکات تنظیم لایحه توسط وکیل لایحه نویسی در مشهد

تنظیم یک لایحه اصولی و تخصصی می ‌تواند نتیجه و رای نهایی دادگاه را مورد تاثیر قرار دهد. در نتیجه اگر جهت تنظیم لایحه به یک وکیل مراجعه می ‌کنید بایستی نکاتی از جانب او رعایت گردند که در ادامه آن ها را نام می بریم.

 • آگاهی وکیل تنظیم لایحه از جزئیات پرونده و تسلط کامل فنی و علمی بر پرونده که در نتیجه این موارد یک لایحه تخصصی تنظیم می ‌گردد که نتیجه مطلوب را به همراه خواهد داشت. معمولا تنظیم لایحه دفاعیه بعد از نگارش و طرح دادخواست و شکوائیه از جانب طرفین دعوی صورت می‌ گیرد.
 • ذکر دلایل قانونی و محکمه پسند با استناد به قانون و خودداری از طرح مسائل بی ارتباط با پرونده
 • توجه وکیل تنظیم لایحه دفاعیه به اظهارات طرف مقابل دعوا

به دلیل وجود دعاوی و پرونده ‌های حقوقی و کیفری مختلف، هزینه تنظیم لایحه دفاعیه در خصوص هر یک متفاوت خواهد بود. در صورتی که خواستار تنظیم لایحه دفاعیه معقول، مطمئن و به صرفه هستید تیم یسنا وکیل بهترین وکیل حقوقی در مشهد را در اختیارتان خواهد گذاشت.

جرم زنا و وکیل جرم زنا در مشهد
مطالعه بیشتر

شرایط انتخاب بهترین وکیل لایحه نویسی

همانطور که عنوان کردیم به دلیل اهمیت و تاثیر ویژه نحوه تنظیم لایحه دفاعیه بر نتیجه و رای نهایی دادگاه بایستی در انتخاب وکیل شرایطی از جانب مراجعه کنندگان رعایت شود. این شرایط شامل موارد زیر هستند.

 • تخصص وکیل در زمینه تنظیم لایحه دفاعیه
 • در نظر گرفتن هزینه مشاوره اولیه وکیل
 • بررسی قیمت ‌های وکلا برای تنظیم لایحه دفاعیه.

توجه داشته باشید که هزینه تنظیم لایحه دفاعیه مبلغی نیست که از جانب وکیل ارائه می‌ شود بلکه درصدی از آن است که با توافق طرفین تعیین می‌ گردد. در صورت عدم وجود قرارداد بین طرفین، هزینه لایحه نویسی متناسب با محتوای لایحه و اینکه لایحه در کدام‌ مرحله از دادرسی مورد استناد قرار می‌گیرد متغیر خواهد بود.

 • بررسی نمونه متن‌ های لایحه نویسی چندین وکیل
 • توجه به نکات دستوری، گرامری و نگارشی زبان و ادبیات فارسی در نگارش لایحه؛ زیرا استفاده نادرست از این نکات ممکن است منجر به حصول برعکس نتیجه دلخواه گردد.

به میزانی که تنظیم لایحه می ‌تواند مفید و اثربخش واقع شود با تنظیم غیراصولی آن نیز ممکن است شاهد تاثیر منفی در روند نتیجه گیری دلخواه از پرونده باشید. در نتیجه اگر تنها راه حل دفاعی شما تنظیم لایحه است با انتخاب بهترین وکیل در مشهد در وقت و هزینه خود صرفه جویی کنید.

رایج‌ترین انواع لایحه ‌های حقوقی و کیفری

لایحه‌ های مختلفی از جانب خود شخص یا وکیل تنظیم لایحه به دادگاه ارائه می ‌شوند که رایج ‌ترین انواع آن به صورت زیر می باشد.

 • لایحه دادخواست استرداد: منصرف شدن شاکی یا خواهان از شکایت یا خواسته خود
 • لایحه هزینه کارشناسی: ضمیمه کردن رسید پرداختی جهت کارشناسی که یکی از طرفین ملزم به پرداخت آن بوده ‌اند.
 • لایحه مطالعه پرونده: طرفین دعوی خواستار مطالعه پرونده قضایی خود باشند.
 • لایحه اعلام نشانی شاکی یا خوانده: اعلام نشانی و آدرس خوانده طی یک لایحه توسط خواهان باید به محضر دادگاه اعلام شود و در صورت نامشخص بودن نشانی، این نامشخص بودن نیز باید به دادگاه اعلام گردد.
 • لایحه استعفای وکیل: ابلاغ استعفای وکیل به موکل خود جهت تعیین وکیل دیگر توسط موکل
آشنایی با جرم و عناصر تشکیل دهنده آن
مطالعه بیشتر

مهارت ‌های لازم جهت تنظیم لایحه توسط وکیل لایحه نویسی در مشهد

در این بخش مهارت ‌های لازم و مهمی که بایستی نویسنده لایحه دفاعیه آن ‌ها را دارا باشد و به آن ‌ها توجه کند را بیان می ‌کنیم که تجمیع این مهارت ‌ها باعث تنظیم بی نقص یک لایحه و حاصل شدن نتیجه دلخواه می‌ گردد.

 • دارا بودن تحصیلات حقوقی در کنار قلم شیوا و روان
 • دقت به شرایط و موضوع پرونده
 • توجه و آگاهی از اینکه پرونده در چه مرحله‌ ای قرار دارد و چه مراحلی را طی کرده است.

تیم یسنا وکلای با تجربه ای را در زمینه تنظیم لایحه دفاعیه در اختیار شما عزیزان قرار می‌ دهد تا پرونده و دادخواست شما به دلیل سهل انگاری و عدم تجربه کافی با شکست روبرو نشود و به کمک وکیل خوب در مشهد بتوانید به حق و حقوقی که سزاوار آن هستید دست یابید و تجربه و تسلط حقوقی کافی حقوقدان معرفی شده را به واسطه قلم روان و شیوا که روی یک برگ کاغذ به نمایش درآمده است طی دستیابی به رای نهایی دلخواه مشاهده کنید.

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

تماس و دریافت مشاوره

تماس با شعبه مرکزی

تماس با شعبه مشهد