وکیل ممنوع الخروجی در مشهد

وکیل ممنوع الخروجی در مشهد

فهرست مطالب

آیا می‌دانید چه افرادی شامل ممنوع‌الخروجی می‌شوند؟ آیا مراحل رفع ممنوع‌الخروجی در مشهد را می‌دانید؟ آیا از اهمیت در اختیار گرفتن یک وکیل ممنوع‌الخروجی در مشهد اطلاع دارید؟ ما در این مقاله از تیم یسنا وکیل در مشهد شما را با صفر تا صد مقوله ممنوع‌الخروجی و همچنین نقش غیر قابل انکار یک وکیل ممنوع‌الخروجی در مشهد در این زمینه آشنا خواهیم کرد.

وکیل ممنوع‌الخروجی در مشهد کیست؟

ممنوع‌الخروجی زمانی رخ خواهد داد که مثلا شخصی در فرودگاه و در هنگام سفر، اجازه عبور از گیت به او داده نخواهد شد، که این موضوع می‌تواند تمامی برنامه سفر وی را بر هم بزند. گاهی ممکن است خود شخص از ممنوع‌الخروج بودن خود اطلاع نداشته باشد و در فرودگاه غافلگیر شود.

وکیل ممنوع الخروجی در مشهد
این موضوع در شرایطی که محل اقامت از قبل در مقصد مورد نظر رزرو شده باشد، ممکن است با خسارات مالی بسیاری همراه باشد. بنابراین اگر در این شرایط قرار گرفتید بهتر است حتما از یک وکیل ممنوع‌الخروجی در مشهد و یا وکیل حقوقی در مشهد مشاوره و کمک بگیرید، چرا که رفع ممنوع‌الخروجی از امور پیچیده کیفری و خانواده است که نیازمند مشورت با وکیل متخصص است.

استعلام ممنوع‌الخروجی در مشهد

در گذشته افراد از روش‌های گوناگونی از قبیل تلفن، اینترنت و…  از وضعیت ممنوع الخروجی خود اطلاع کسب می‌کردند، و همچنین این امکان که از طریق اداره گذرنامه هم فراهم شده بود. به این صورت که این امکان را به افراد می‌داد تا قبل از سفر، از وضعیت ممنوع‌الخروجی خود استعلام گرفته و اطمینان حاصل کنند و بتوانند با توجه به آن به ادامه برنامه‌های سفر خود رسیدگی کنند.

اما امروزه با توجه به قوانین جدیدی که به تازگی به تصویب رسیده است، این امکان برای افراد فراهم آمده است که افراد بتوانند از طریق اینترنت به سامانه استعلام در سازمان ثبت اسناد مراجعه کرده و به صورت غیرحضوری از وضعیت ممنوع الخروجی خود اطلاعات کافی را کسب نمایند.

افراد ممنوع‌الخروج

لازم است بدانید که تنها ۴ گروه هستند که در زمان خروج از کشور با مشکل ممنوع‌الخروجی مواجه خواهند شد، که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

  • دسته اول بدهکاران قطعی مالیاتی هستند که با توجه به قانون افرادی که با صدور حکم قطعی دادگاه و یا صدور اجرائیه در سازمان ثبت اسناد و املاک بدهکار قلمداد شده‌اند و بدهی آن‌ها محرز شده‌ است، امکان خروج از کشور را نخواهند داشت.وکیل ممنوع الخروجی در مشهد
    دسته دوم شامل افرادی است که خارج از ایران دارای سوء شهرت باشند. سوء شهرت این افراد به خاطر تکدی‌گری، دزدی، کلاهبرداری، ولگردی و… تعیین می‌شود.
  • دسته سوم افرادی هستند که مسافرت آن‌ها به خارج از کشور بر خلاف مصلحت جمهوری اسلامی ‌ایران باشد. بر طبق قانون و با توجه به تشخیص مقامات قضایی کشور از خروج برخی از افراد جلوگیری خواهد شد. عموما ممنوع الخروج بودن این دست از افراد به صورت کتبی از سوی مقامات قضایی کشور اعلام می‌شود.
  • دسته چهارم شامل اشخاصی می‌شود که اجازه خروج از کشور و دریافت گذرنامه آن‌ها به شخص دیگری سپرده شده ‌است. (پدر، همسر و…)، بدون دریافت رضایت اجازه سفر به خارج از کشور را نخواهند داشت.

افرادی که جزو هر کدام از این 4 دسته هستند، پیشنهاد می‌شود در خصوص رفع این مشکل حتما با در اختیار گرفتن یک وکیل ممنوع‌الخروجی در مشهد، این امر را از راه‌های قانونی و با سهولت بیشتری به سر انجام برسانند.

بنابراین یسنا وکیل به عنوان یک وکیل خوب در مشهد در حوزه حقوقی، کیفری و خانواده آماده ارائه خدمات به شما خواهد بود.

لازم به ذکر است در خصوص ممنوع‌الخروجی ماده۱۷ قانون گذرنامه اعلام داشته است که: «دولت می‌تواند از صدور گذرنامه و خروج بدهکاران قطعی مالیاتی و اجرای دادگستری و ثبت اسناد و متخلفان از انجام تعهدات ارزی طبق ضوابط و مقرراتی که در آیین نامه تعیین می‌شود جلوگیری کند.»

ممنوع‌الخروجی زوج

در اینجا ممکن است سوالاتی برای افراد پیش آید که اگر زوجه از طریق اداره ثبت جهت ممنوع‌الخروجی زوج اقدام کرده باشد، چه راهکارهایی برای رفع این امر وجود خواهد داشت؟

لازم است بدانید اداره ثبت از 3 راه می‌تواند رفع ممنوع‌الخروجی نماید:

  • زوج بدهی را پرداخت کند.
  • زوجه از تقاضای ممنوع‌الخروجی همسرش انصراف دهد.
  • دادگاه و مراجع قضایی قرار یا حکمی مبنی بر رفع ممنوع‌الخروجی کنند. لازم به ذکر است اگر زوج وثیقه‌ای جهت رفع ممنوع الخروجی ارائه نماید اداره‌ی ثبت اختیار اخذ وثیقه را نخواهد داشت.

وکیل ممنوع الخروجی در مشهد
بعضی از افراد باتوجه به شغلی که دارند لازم است که به خارج از کشور سفر کنند، به طوری که  این سفر امری ضروری و اجتناب ناپذیر است. بنابراین در این صورت تقاضای رفع ممنوع‌الخروجی می‌دهند که در این مورد این امکان وجود دارد که به استناد رای و مدت رویه و همچنین با توجه به شغل او پس از احراز شرایط خاص بدهکار، ممنوع‌الخروجی وی رفع ‌گردد.

اما اگر افراد به قصد فرار و امتناع از پرداخت بدهی خود قصد خروج از کشور را داشته باشند، و با خروج آن‌ها وصول طلب غیر ممکن شود، در این صورت تا بدهی خود را پرداخت نمایند ممنوع‌الخروج خواهند شد.

وضعیت بدهکاران مهریه در مورد مردانی خواهد بود که به علت نپرداختن مهریه همسر خود، از طریق مراجع ثبتی ممنوع‌الخروج می‌گردند. از آن‌جا که اجراییه صادر شده بر علیه مرد به نشانی که در زمان ثبت ازدواج در عقد نامه او قید شده است ابلاغ می‌شود، ممکن است.

در بسیاری از موارد به علت تغییر نشانی و اعلام نکردن نشانی جدید به دفترخانه ازدواج، ابلاغ اجراییه در محل سابق ارسال شده و مرد از صدور این اجراییه اطلاع پیدا نمی‌کند، و زمانی که ناچار به خروج از کشور می‌شود در فرودگاه از ممنوع‌الخروجی خود مطلع خواهد شد.

مدت زمان و مدت ممنوع‌الخروجی

بر طبق آیین دادرسی و بر اساس ماده ۱۳۳ دادرسی کیفری، دادگاه تنها ۶ ماه می‌تواند شخص را ممنوع‌الخروج کند.  لازم به ذکر است در هر دوره نیز این رای  برای یک دوره 6 ماهه دیگر قابل تمدید خواهد بود.

قوانین رفع ممنوع الخروجی

برای رفع ممنوع‌الخروجی فرد متهم به این امر تنها 20 روز فرصت اعتراض به رای دادگاه و همچنین اثبات بی‌گناهی و برائت خود را خواهد داشت. در صورتی که بی‌گناهی وی به اثبات برسد، دادگاه باید بلافاصله به سازمان مرتبط اطلاع دهد تا حکم لغو شود. پیشنهاد می‌کنیم برای رفع ممنوع الخروجی، قرارداد وکالت با یک وکیل پایه یک دادگستری در مشهد امضا کرده و از راهنمایی ها و تجربیات ایشان استفاده کنید.

وکیل توقیف اموال در مشهد
مطالعه بیشتر

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

تماس و دریافت مشاوره

تماس با شعبه مرکزی

تماس با شعبه مشهد