وکیل مهریه خانم در مشهد

انواع مهریه در عقد دائم

فهرست مطالب

در ابتدای مقاله به جهت این که شما با این موضوع بهتر آشنا شوید در وهله اول مهریه را برای شما تعریف می کنیم. در ماده 1082 قانون مدنی مقرر شده است که زن بعد از جاری شدن صیغه عقد و محرمیت مستحق دریافت مبلغی به نام مهریه می باشد. مهریه در اسلام به عنوان نشانه، صداقت و مهر مرد آمده است. وکیل مهریه خانم در مشهد در سند ازدواج می تواند مهریه را به دو صورت عندالمطالبه یا عندالاستطاعه ثبت کند. زن در هر دو صورت می تواند مهریه را از شوهر خود طلب نماید.

در مهریه عندالاستطاعه روش پرداخت مهریه این گونه است که زن باید توان مالی همسر خود را به جهت پرداخت مهریه ثابت کند. در پرداخت مهریه به صورت عندالمطالبه اگر مرد توانایی پرداخت کل مهریه را به صورت یک جا نداشته باشد نیز باید مهریه را به صورت قسطی پرداخت کند

کاهش یا افزایش مهریه

مشاوره با وکیل مهریه خانم در مشهد برای قانون مهریه

در ماده 1080 تا 1087 قانون مدنی آمده است که زوجین باید از میزان مهریه راضی باشند. این مسئله به حدی جدی است که در صورت عدم رضایت مرد از مبلغ مهریه در مواردی که مهریه توسط خانواده‌ ها تعیین می‌ شود، مرد می‌ تواند از پرداخت مهریه سر باز بزند و مهریه را پرداخت نکند. در نتیجه هردوی آن ها باید از مقدار مهریه رضایت داشته باشند.

طبق قانون زن مالک شرعی و قانونی مهریه است و محدودیتی برای نوع مصرف آن ندارد و هر طور که بخواهد می‌ تواند از آن استفاده کند. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با تیم یسنا وکیل ارتباط برقرار کنید و از وکیل خانواده در مشهد درخواست مشاوره کنید.

شرایط انصراف از طلاق توافقی
مطالعه بیشتر

در چه صورت مهریه به زن تعلق نمی گیرد؟

جواب این سؤال نیز طبق نظر مراجع قانونی و تحقیقات وکیل خوب در مشهد، روشن است و مرد تنها با کمک وکیل امور خانواده باید به دنبال اثبات دلایل و مستندات باشد. طبق ماده 1092 قانون مدنی زن دوشیزه یا زن باکره حق گرفتن نصف مهریه را دارد و اگر قبل از طلاق بیشتر از نصف مهریه را دریافت کرده باشد مرد می تواند مابه التفاوت مهریه را به صورت نقدی یا غیر نقدی پس بگیرد.

در حالت دیگر اگر مهریه از سوی زن بخشیده شود مرد می تواند مهریه را پرداخت نکند. طلاق از طرف زن سخت‌ تر است و گرفتن مهریه اصول خاصی دارد که شما باید برای انجام این کار از وکیل در مشهد استفاده کنید. اگر زن بخشی از مهریه را در قبال حق طلاق خود به مرد ببخشد در این صورت طلاق به صورت توافقی انجام می شود.

عدم پرداخت مهریه

شما با مشاوره گرفتن از وکیل مهریه خانم در مشهد می توانید اطلاعات بیشتری کسب کنید و اقدامات لازم را انجام دهید. طبق قوانین کشور پرداخت مهریه در صورت خیانت زن به مرد، عدم تمکین، بیماری، اثبات خلافکار بودن زن و روابط نامشروع زن انجام نمی شود و مرد می تواند مهریه همسر خود را پرداخت نکند.

اگر در طول عقد موقت یا دائم زن و مرد با یک دیگر نزدیکی نداشته باشند، زن حق دریافت مهریه را ندارد و از نظر قانون مستحق دریافت مهریه نیست. اما اگر مرد مشکلات جنسی داشته باشد و نتواند رابطه جنسی برقرار کند باید نصف مبلغ مهریه را پرداخت کند. اکثر مردم اطلاعات کافی را درباره مهریه ندارند اگر شما هم قصد دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه را دارید باید با وکیل مهریه خانم در مشهد مشورت کنید.

زمان و مدت اعتبار رای طلاق در قوانین اسلامی
مطالعه بیشتر

روند ثبت دادخواست و دریافت مهریه سخت و طاقت فرسا می باشد و توصیه می شود که این کار را به تیم یسنا وکیل و وکلای متخصص ما واگذار کنید.

وکیل مهریه در مشهد

درخواست دریافت مهریه و مراحل ثبت درخواست

زن می تواند قبل از طلاق با به همراه داشتن سند ازدواج به مراجع ذیصلاح و قضایی مراجعه کند. سپس دادگاه بررسی می کند و اگر صلاحیت و تمکین زن توسط دادگاه تایید شد زن می تواند مهریه را از شوهر خود طلب نماید. برای تسریع در روند دریافت مهریه شما باید از وکیل مهریه خانم در مشهد استفاده کنید.

درخواست مهریه مراحل قانونی خاص خود را دارد و باید نامه نگاری های آن توسط وکیل مهریه خانم در مشهد انجام شود، اگر مهریه سکه، طلا یا پول‌ نقد باشد زن می تواند به همراه سند ازدواج با مراجعه به دادگاه فرم دادخواست مهریه را پر کند. سپس بعد از ثبت دادخواست و تایید آن مرد 10 روز وقت دارد تا مهریه را پرداخت کند، در صورت اتمام مهلت و عدم پرداخت مهریه از سوی مرد، زن می تواند دارایی شوهر خود را به دایره اجرایی ثبت معرفی کند و تقاضای توقیف اموال برای مهریه را نماید. همچنین اگر مرد توان پرداخت مهریه را نداشته باشد مهریه قسط بندی می شود و قانون 110 سکه اجرا می شود. محاسبه نرخ مهریه با قیمت روز انجام می شود.

ناشزه و احکام راجع به آن
مطالعه بیشتر

اهمیت داشتن وکیل مهریه خانم در مشهد

داشتن یک وکیل خوب به شما کمک بزرگی می کند تا مراحل دریافت مهریه را به خوبی پشت سر بگذارید، و این مورد بسیار حائز اهمیت است چون که یک وکیل خوب و متخصص می تواند اقدامات قانونی را برای دریافت مهریه در کوتاه ترین زمان ممکن انجام دهد. وکیل در کمترین زمان مهریه را وصول می کند و باعث صرفه جویی در زمان می شود.

داشتن یک وکیل مجرب باعث می شود به حضور زن نیازی نباشد و در صورتی که مرد از لحاظ مالی وضعیت مناسبی داشته باشد و اموالی داشته باشد وکیل در کمترین زمان اموال مرد را به صورت قانونی توقیف کند. اگر مرد مهریه را پرداخت نکرده باشد وکیل می تواند حکم جلب را از دادگاه بگیرد.

با توجه به این که وکیل مهریه خانم در مشهد قوانین و راه کارها را به‌ خوبی می‌ داند و نسبت به آن ها اشراف و تسلط کامل دارد، می تواند در سرعت بخشیدن  روند دادگاه بسیار موثر باشد و می تواند با سرعت بیشتری برای دریافت مهریه زن اقدام کند. به همین جهت توصیه می شود برای رسیدگی به پرونده ی خانواده از یک وکیل برای گرفتن مهریه در مشهد که با تجربه باشد، کمک بگیرید.

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

تماس و دریافت مشاوره

تماس با شعبه مرکزی

تماس با شعبه مشهد