وکیل نفی نسب در مشهد

وکیل نفی نسب در مشهد

فهرست مطالب

وكيل نفي نسب  در مشهد

تفاوت بين نفي نسب با نفي ولد چيست؟ اماره فراش چيست و در چه مواردي استفاده مي­شود؟ لعان چيست و چه آثاري دارد؟ چه كساني مي­توانند ادعاي نفي نسب كنند؟ آيا مي­توان فرزند خوانده­اي را از ارث محروم كرد؟ ما در اين مقاله با كمك بهترين وكيل در مشهد تلاش مي­كنيم هرگونه ابهامي كه در زمينه نفي نسب در ذهن شما بوجود آماده برطرف شود. پس اين مقاله را از دست ندهيد و تا انتها همراه تيم يسنا وكيل باشيد.

وکیل نفی نسب در مشهد

نفي نسب چيست؟

يكي از مسائلي كه در دادگاه خانواده مطرح مي­شود دعواي نفي نسب است. نسب در اصطلاح به معناي داشتن هرگونه نسبت و رابطه­ي خوني با يكديگر مي­باشد. بنابراين نفي نسب به اين معناست كه وجود اين ارتباط خوني و نسب ميان دو شخص را انكار كنند. معمولا در زمان فوت يكي از والدين يا هنگام تقسيم ارثيه اين مباحث پيش مي ­آيد.

نسبت بين دو شخص ممكن است در خط مستقيم باشد مثل پدر فرزندي و يا مادر فرزندي. حتي ممكن است كه در خط اطراف باشد مثل خواهر برادري يا خويشاوندان نزديك. در هر صورت با انتخاب يك وكيل خوب مي­توانيد نسبت به نفي نسب اقدام كنيد. ما به شما بهترين وكيل خانواده در مشهد را معرفي مي­كنيم كه در حيطه دعواي نفي نسب تخصص و تجربه بالايي دارد.

دادخواست نفي نسب در مشهد

هر شخصي مي­‌تواند دادخواست نفي نسب صادر كند و اختصاص به فرد خاصي ندارد. همانطور كه گفتيم معمولا در زمان فوت فردي، ورثه براي تصاحب مال بيشتر از دادخواست نفي نسب استفاده مي­كنند تا خواهر يا برادر ناتني و يا فرزند خوانده­اي را از سهم ارث محروم كنند. طرح اين دادخواست زمان محدودي ندارد و ذينفع در هر زماني مي­تواند براي طرح دعوي اقدام كند.

وکیل مهریه در مشهد | قوانین دریافت مهریه
مطالعه بیشتر

دادخواست نفي نسب علاوه بر موضوعات موروثي، در مبحث ازدواج موقت هم مطرح مي­شود. زماني كه در ازدواج موقت زن و مرد صاحب فرزند مي­شوند و مرد براي عدم قبول مسئوليت فرزند و حضانت و نفقه­ي او، دعواي نفي نسب طرح مي­كند تا ثابت كند كودك تازه متولد شده فرزند او نمي­باشد.

به گفته­ي يك وكيل نفي نسب در مشهد دعواي نفي نسب زماني مطرح مي­شود كه نام فرزند خوانده يا فرزند ناتني در سند سهم الارث وارثان ذكر شده باشد. براي مثال مي­توان گفت زماني كه مردي در ازدواج دومش با زني كه فرزند داشته نام اين فرزند را در شناسنامه­ي خود ثبت كند، در صورت فوت مرد فرزندان حاصل از ازدواج اول كه از خون مرد مي ­باشند

مي­ توانند با طرح دادخواست نفي نسب، فرزند زن دوم را از ارث محروم كنند. پس با داشتن برگه­ي انحصار وراثت و اثبات فرزند خواندگي او كه از خون پدرشان نبوده، مي­توانند او را از سهم الارث ساقط كنند. براي آگاهي بيشتر از شرايط انحصار وراثت و مدارك مورد نياز براي صدور گواهي مي­توانيد به مقاله‌­ي وكيل ارث در مشهد مراجعه كنيد.

همچنين در صورت پذيرفتن سرپرستي كودكي به فرزند خواندگي، بعد از فوت مرد و زن بقيه فرزندانشان يا خويشان نزديك مي توانند با طرح دعواي نفي نسب منكر نسبت او و بهره از ارث شوند.

وکیل نفی نسب در مشهد

پرونده شما نفي نسب است يا نفي ولد؟

هنگامي كه نسب فرزندي توسط پدر انكار شود به آن نفي ولد گفته مي­شود. در نفي ولد برخلاف نفي نسب، فقط پدر مي­تواند دادخواست نفي ولد بدهد و طبق قانون 1162 قانون مدني طرح دادخواست زمان مشخصي دارد و مرد فقط دوماه از تاريخي كه از تولد فرزند مطلع مي­شود فرصت دارد تا به طرح اين دعوي اقدام كند. چنانچه مهلت دوماهه به پايان برسد ارائه دادخواست نفي ولد براي دادگاه مورد قبول نمي­باشد.

آشنایی با وکیل حضانت در مشهد | بررسی قوانین حضانت
مطالعه بیشتر

يكي از راه­هاي نفي ولد از طريق آزمايش DNA مي­باشد كه مي­توان راحتتر ثابت كرد كه فرزند متولد شده از خون پدر است يا خير. اما در صورت اجتناب مادر يا فرزند از اين آزمايش، مي­توان از طريق رد اماره فراش يا از طريق لعان نسبت ولد را انكاركرد.

در قانون مدني اماره فراش يعني فرزندي كه از يك زن و مرد متولد شود، فرزند شوهر مي­باشد. چنانچه فرزند 6ماه بعد از عقد نكاح يا 10 ماه بعد از آخرين نزديكي به دنيا بيايد، شوهر مي­تواند نسبت به اجراي اماره فراش اقدام كند و دعوي نفي ولد مطرح كند. در صورت تولد فرزند بعد از طلاق نيز قوانين و شرايط مختلفي وجود دارد.

شما مي­توانيد با انتخاب بهترين وكيل نفي نسب در مشهد تمام سوالات خود را مطرح كنيد تا با استفاده از تجربه و آگاهي كه در زمينه مسائل خانوادگي و نسب دارند، مشكل شما را بيابند و شما را به بهترين نحو راهنمايي كنند.

وکیل دیوان عدالت اداری
 

انكار نسب از طريق لعان

يكي ديگر از راه­هايي كه مرد مي­تواند نسبت خود را با فرزند متولد شده انكار كند، نفي ولد از طريق لعان است. لعان در لغت به معناي لعن و نفرين كردن يكديگر است. اما در اصطلاح حقوقي نوعي سوگند است و درصورتي كه مرد به زن خود نسبت زنا دهد و يا فرزندي كه زن به دنيا آورده را از خود نمي­ داند، استفاده مي­‌شود.

آشنایی با وکیل استرداد جهیزیه در مشهد
مطالعه بیشتر

بنابراين اگر مرد به زن تهمت زنا بزند يا بيان كند كه فرزند نامشروع متولد شده و براي اثبات حرف خود دليل و سندي نداشته باشد، مجازات خواهد شد. اما براي رهايي از مجازات بايد با كمك وكيل نفي نسب در مشهد آداب و رسوم سوگند لعان را به جا آورد تا رابطه پدر فرزندي نفي شود. اما نسبت مادر فرزندي از بين نمي­رود زيرا با توجه به دوره بارداري و زمان زايمان به سختي مي­توان منكر آن شد.

تاثيرات لعان

هرگاه نفي نسب از طريق لعان طبق آداب و رسوم مخصوص پيش برود تاثيراتي برجاي خواهد گذاشت كه در ادامه بيان خواهيم كرد:

  • زن و مرد از نكاح هم خارج مي­شود و نكاح بينشان باطل مي­شود.
  • زن و مردي كه از طريق سوگند لعان از هم جدا شوند ديگر نمي­توانند با هم ازدواج كنند و تا ابد بر يكديگر نامحرم مي­باشند.
  • فرزندي كه از طريق سوگند لعان با پدرش نفي نسب شود، براي هميشه نسبتي با پدر و اقوام پدري نخواهد داشت. اما كماكان با مادر و اقوام مادري نسبت دارد.

درسته كه خواندن اين مقالات اطلاعات و دانش شما را در مبحث نفي نسب بالا مي­برد اما باز هم تاكيد مي­كنيم كه انتخاب يك وكيل خوب در مشهد با تخصص و تجربه زياد، بهترين راه براي صرفه­جويي در زمان و هزينه و انرژي خود شماست. علاوه بر آن طبق تجربه بالايي كه در طي چند سال بدست آوردند مي­توانند كاملا تخصصي در پرونده­هاي خاص تصميم­گيري كنند و با تنظيم دادخواست نفي نسب و ارائه آن به قاضي پرونده شما را به نتيجه مطلوبي برسانند.

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

تماس و دریافت مشاوره

تماس با شعبه مرکزی

تماس با شعبه مشهد