وکیل ورود به عنف در مشهد

وکیل ورود به عنف در مشهد

فهرست مطالب

آیا با مفهوم جرایمی چون ورود به عنف و شرایط تحقق آن آشنا هستید؟ آیا ارکان‎‌ها و روند قضایی آن را می‌‎دانید؟ ما در این مقاله از تیم یسنا وکیل در مشهد، ضمن پرداختن به تمامی شرایط و قوانین وضع شده در زمینه ورود به عنف، شما را با اهمیت نقش وکیل ورود به عنف در مشهد در این گونه دعاوی آشنا خواهیم کرد. تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

وکیل ورود به عنف در مشهد

عنف در لغت به معنی زور و اجبار و خشونت بوده، که در تعریف موضوع ورود به عنف باید گفت در صوری که افرادی بدون اجازه صاحب خانه قصد وارد شدن به حریم منزل او را داشته باشند، و در این راه از اقداماتی که نشانه اعمال زور و فشار باشد، از قبیل شکستن در یا پنجره، شکستن قفل در و یا هرگونه اقدامی از این دست، به عنوان ورود به عنف شناخته شده و شامل مجازات از سوی قانون­گذار نیز خواهد بود.

وکیل ورود به عنف در مشهد

ورود به عنف از انواع بسیار گوناگونی برخوردار است، که در این خصوص تشخیص قاضی در این مسئله دارای اهمیت بسیار بالایی می‎باشد و همچنین شدت احکام با توجه شدت اقدام، همراه داشتن سلاح از جمله سرد یا گرم و اقدامات دیگر یا تهدید متفاوت خواهد بود. البته در نظر داشته باشید که یک پرونده می­تواند شامل چندین مورد برای شکایت باشد که یکی از این اقدامات صورت گرفته ورود به عنف نیز می‎باشد.

دلایل اثبات شرب خمر و راه های گریز از مجازات آن
مطالعه بیشتر

بر اساس ماده ۶۹۱  قانون مجازات اسلامی که در آن بیان شده است: «هر کس به قهر و غلبه داخل ملکی شود که در تصرف دیگری است اعم از آن که محصور باشد یا نباشد، یا در ابتدای ورود، به قهر و غلبه‌ نبوده اما بعد از اخطار متصرف به قهر و غلبه مانده باشد، مرتکب جرم ورود به عنف شده است‌.»

جرم ورود به عنف

همانطور که قبلا هم ذکر شد، جرم ورود به عنف به معنی ورود فردی به صورت غیر قانونی و بدون اجازه و رضایت مالک به ملک می‎باشد. به گفته وکیل ورود به عنف در مشهد، در این زمینه ممکن است که موانعی وجود داشته باشد، بنابراین در صورتی که شخص برای برداشتن این موانع از راه‎های غیر عادی و خشونت آمیز استفاده نماید، در این حالت نیز جرم ورود به عنف رخ خواهد داد.

ارکان معنوی جرم ورود به عنف و شرایط تحقق این جرم

  • از مسکونی بودن مکانی که قصد ورود به آن را دارد، آگاهی داشته باشد.
  • از متعلق بودن منزل به شخص دیگر آگاه باشد.
  • قصد ورود به منزل شخص دیگری را داشته باشد.

در این خصوص چه بسا ممکن است مشکلاتی در روند پرونده به وقوع بپیوندد، که بهتر است پروند‎های خود را به وکیل ورود به عنف در مشهد سپرده تا وی با توجه به تجربه و مهارت‎های خود در این موضوع بتواند کمک بسزایی برای شما باشد.

جعل مهر و استفاده غیر مجاز از لوگوی ادارات دولتی، شهرداری ها و شرکت های خصوصی
مطالعه بیشتر

همچنین مواردی که باعث تحقق جرم ورود به عنف می‎باشد به شرح زیر می‎باشد:

  • جرم ورود به عنف حتما باید با سوء نیت انجام شود.
  • برای تحقق جرم ورود به عنف حتما نیازی به حضور مالک در منزل نیست.
  • خشونت و تهدید فرد مجرم بر مقاومت مجنی علیه یا مانع آن، غلبه داشته باشد، به عنوان مثال زمانی که در یا پنجره را بشکند و یا خراب کند، از روی دیوار بپرد، اشیایی مثل نردبان را جلوی در خانه بگذارد و به صورت غیر عادی به خانه وارد شود.
  • اگر هنگام ورود به ملک، فرد رضایت مالک را جلب کرده باشد اما زمانی که در ملک است، مالک به او اخطار دهد که از ملک بیرون رود و تخلیه ملک کند، فرد بیرون نرود و در آن مکان بماند، جرم ورود به عنف تحقق می‎یابد.

روند قضایی جرم ورود به عنف

در صورتی که فردی با اعمال زور، وارد ملک فرد دیگری شده، یا به زور در ملک کسی بماند، و با اخطار صاحب ملک از آن جا خارج نشده، در این شرایط فرد شاکی می خواهد توانست شخصا یا توسط وکیل ورود به عنف در مشهد، به دادسرای محل وقوع جرم در مشهد مراجعه کرده و و شکواییه خود را در خصوص ورود به عنف، مطرح نماید.

مجازات و مسئولیت کیفری فرد مجنون
مطالعه بیشتر

سپس در دادسرا بازپرس یا دادیار بعد از رسیدگی‎های اولیه و کافی بودن ادله علیه متهم و همچنینی تایید مجرمیت متهم، پرونده را به دادگاه کیفری دو مشهد، ارسال کرده و قاضی دادگاه در صورت محرز شدن جرم و در نظر گرفتن سایر شرایط، و اوضاع و احوال جرم، می‎تواند مرتکب را به مجازات در نظر گرفته شده در این خصوص برساند.

وکیل ورود به عنف در مشهد

نقش وکیل ورود به عنف در مشهد

در جرایمی از این قبیل، وکیل ورود به عنف در مشهد، به صورت تخصصی در این نوع دعاوی، مشاوره و وکالت خواهد نمود.

با توجه به عدم آگاهی کافی افراد از قوانین، موجب پرداخت هزینه‎‌های مادی و معنوی بسیاری برای آن‎ها شده و به این دلیل که طرح دعوا و دفاع از آن، موضوعی پیچیده و تخصصی بوده، در اکثر مواقع افراد نیز به هدف و مقصود خود نخواهند رسید. از همین روی سپردن امور پرونده به   وکیل ورود به عنف در مشهد، چندین برابر ضرورت پیدا خواهد کرد.

مشاوره با وکیل ورود به عنف در مشهد به افراد این امکان را خواهد داد تا از قوانینی که جهت حل اختلافات یا بر طرف نمودن این گونه مسائل تعیین شده است، به صورت درست و صحیح آگاهی داشته و استفاده کنند، همچنین به جمع آوری ادله و ارائه آن به محکمه، نقس مفیدی ایفا خواهد کرد.

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

تماس و دریافت مشاوره

تماس با شعبه مرکزی

تماس با شعبه مشهد