وکیل کلاهبرداری رایانه‎‌ای در مشهد و خدمات آن

وکیل کلاهبرداری رایانه‌‎ای در مشهد

فهرست مطالب

آیا انواع جرایم کلاهبرداری رایانه ‎ای و سایبری را می‎شناسید؟ آیا نحوه رسیدگی و مراجع مربوط به این قبیل جرم‎ها را می‎دانید؟ ما در این مقاله از تیم یسنا وکیل در مشهد، تمامی موارد مربوط به کلاهبرداری اینترنتی و سایبری را مورد بررسی قرار داده و و شما را با اهمیت نقش وکیل کلاهبرداری رایانه‌‎ای در مشهد، در این خصوص آشنا خواهیم کرد.

وکیل کلاهبرداری رایانه‌‎ای در مشهد

امروزه همراه با گسترش استفاده از فضای مجازی و اینترنت، درصد بالایی از پرونده‎های قضایی، مربوط به جرایم اینترنتی و همچنین جرایمی مانند جعل رایانه می‎باشد. همانطور که از نام کلاهبرداری اینترنتی مشخص است، این جرم در محدوده‌ای خاص قابل ارتکاب بوده و آن هم در بستر اینترنت و فضای مجازی و بین داده‌های رایانه‌ای و سامانه‌های کامپیوتری خواهد بود.

وکیل کلاهبرداری رایانه‌‎ای در مشهد

مجازات افراد کلاهبردار جزو جرایمی به شمار می‎رود که علیه اموال بوده و کلاهبرداران با استفاده از ابزار و وسایل گوناگون، مال شخص دیگری را به غارت خواهند برد.

به گفته وکیل کلاهبرداری رایانه ای در مشهد، جرم کلاهبرداری شامل انواع مختلفی بوده که امروزه با پیشرفت تکنولوژی، این جرایم هم پیچیده‎تر شده و همچنین افراد از ابزارهای پیچیده‎تری جهت این امر بهره خواهند برد.

تفاوت کلاهبرداری رایانه ‎ا‌ی و اینترنتی با کلاهبرداری سنتی

در کلاهبرداری سنتی جرم در دنیای حقیقی رخ خواهد داد و بزه دیده جرم، فریب خورده و مال خود را در اختیار کلاهبردار قرار می‎دهد. اما در کلاهبرداری اینترنتی، کلاهبردار از طریق فضای مجازی و با تغییر دادن داده ها و اطلاعات شخص، حتی بدون اطلاع بزه دیده، اموال او را صاحب خواهد شد.

روند رسیدگی پرونده در تعزیرات حکومتی
مطالعه بیشتر

راه‎های جلب اعتماد و دریافت اموال افراد توسط کلاهبرداران به صورت زیر می‎باشد:

 • فریب دادن اقشار جامعه به وجود شرکت‎ها و یا کارخانه‎‌ها
 • گمراه کردن افراد جامعه به داشتن مال و اختیارات واهی
 • امید دادن به مردم در کارهای غیر واقع
 • ایجاد رعب و وحشت در مردم از حوادث غیر واقع
 • جعل کردن اسم و رسم و یا عنوان برای خود
 • دیگر ابزارهای تقلبی

جرم رایانه‌‎ای و انواع آن

جرم رایانه‌ای به آن دسته از جرائمی گفته می‎شود که موضوع و هدف جرم رایانه بوده، یا جرم از طریق رایانه صورت پذیرد. اگر رایانه به شبکه اینترنت هم متصل باشد، بنابراین این جرم در این شرایط، مصداق اینترنتی پیدا می‌کند.

جرم اینترنتی به جرمی گفته می‎شود که در فضای مجازی صورت می‎گیرد. جرایم کامپوتری انواع بسیار زیادی دارد. اما می‎توان آن‎ها را در سه دسته کلی به شکل زیر تعریف کرد:

 • جرایم رایانه‎‌ای علیه دولت‎ها
 • جرایم رایانه‎‌ای علیه اموال و دارایی‎های افراد (جرایم اقتصادی)
 • جرایم رایانه‌‎ای علیه اشخاص

در تقسیم بندی جزئی‎تر و بر اساس گسترش جرایم رایانه‌‎ای، جرایمی به قرار زیر وجود دارند که بیشترین پرونده‌‎های اینترنتی را شامل می‎شود:

 • جرایم رایانه‎‌ای قدیمی: نظیر جاسوسی، جعل، کلاهبرداری، پولشویی
 • جرایم مرتبط با بحث مالکیت فکری و کپی رایت
 • جرایم در تجارت‎های الکترونیکی
 • جرایم رایانه‎‌ای مرتبط با بانکداری
با وکالت مقید و شرایط آن آشناشوید
مطالعه بیشتر

قوانین و مجازات کیفری جرایم رایانه‌‎‌ای در ایران

در حال حاضر نهادهای گوناگونی برای رسیدگی به جرایم سایبری بوجود آمده است، که در این خصوص می‎توان از پلیس فتا نام برد. در واقع پلیس فتا به آن بخشی از نیروی انتظامی می‎‌گویند که ماموریت پیشگیری و مقابله با جرایم سایبری بر عهده آن می‎باشد.قانون گذار جهت برقراری نظم و امنیت و تامین حقوق حاکمیت و شهروندان در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، در فضای سایبری اقدام به تنظیم و تعیین قانون جرایم رایانه‌‎ای نمود.

جرایم رایانه‎‌ای به سه بخش جرایم و مجازات‎ها ، آیین دادرسی و سایر مقررات تنظیم و در نظر گرفته شده است.با توجه به روند روبه رشد و همچنین پیچیده‌‎تر شدن شیوه‎های ارتکاب جرم در فضای مجازی، شناسایی نقاط ضعف و قوت مواد قانونی و انجام اصلاحات در این امور را خواهد طلبید.

وکیل کلاهبرداری رایانه‌‎ای در مشهد

در خصوص جرایم اینترنتی، مرتکب جرم کلاهبرداری اینترنتی به شرح زیر مجازات خواهد شد:

 • رد مال به صاحب آن
 • حبس از 1 تا 5 سال و در صورت تشدید جرم تا 10 سال
 • جزای نقدی از 2 میلیون تومان تا 10 میلیون تومان

اهمیت نقش وکیل کلاهبرداری رایانه‌‎ای در مشهد در جرایم سایبری

با توجه به گستردگی شاخه‎های حقوق و از سوی دیگر روی آوردن روز افزون مردم به اینترنت و فضای مجازی، جرایم مربوط به سایبری نیز بسیار مورد افزایش قرار گرفته است. معمولا در انواع بزه و جرم‎های واقع شدن در این فضای اینترنتی، به دلیل ماهیت فنی بودن و تخصصی بودن آن، جهت پیگیری نیاز به وکیل حقوقی در مشهد خواهد بود.

قوانین صدور چک از حساب مسدود
مطالعه بیشتر

 وکیل کلاهبرداری رایانه‎‌ای در مشهد به وکیلی اتلاق می‎شود که با توجه به مدارک کافی و موثق، و همچنین شواهد کافی بتواند اموال غارت شده موکل خود را برایش بازگردانده و با راهنمایی و مشاوره‎‌های مدام و پیاپی بهترین راه حل را به وی ارائه دهد.

همانطور که می‌‎دانید یک وکیل خوب برای فعالیت در زمینه حقوق باید تحصیلات مربوطه در این زمینه را پشت سر گذاشته و تجربه کافی مربوط در این خصوص را کسب کرده باشد. امروزه تعداد زیادی از وکلا دارای مهارت‎‌های بی نظیری از جمله سخنوری و نوشتاری می‎باشند، چرا که این استعدادها لازمه شروع شغل وکالت خواهد بود. توانایی تجزیه و تحلیل و داشتن اطلاعات کافی از دیگر الزامات این شغل محسوب خواهد شد.

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

تماس و دریافت مشاوره

تماس با شعبه مرکزی

تماس با شعبه مشهد