وکیل کیفری در قم

وکیل کیفری در مشهد

فهرست مطالب

آیا می‎دانید نحوه رسیدگی به جرائم کیفری چگونه است؟ آیا وظایف وکیل کیفری در قم و نقش وی در دعاوی کیفری را می‎دانید؟ ما در این مقاله از تیم یسنا وکیل در مشهد، ضمن بررسی تمامی شرایط و قوانین در خصوص مراحلشکایت در دعاوی کیفری، شما را با نقش وکیل کیفری در قم آشنا خواهیم کرد.

معرفی وکیل کیفری در قم و خدماتش

در دعوی قضایی حقوقی احکام شامل مجازات نمی­باشد اما در دعوی قضایی کیفری احکام صادر شده شامل مجازات خواهد بود. بنابراین از همین رو تمامی شکایات مربوط به جرایمی مانند دزدی، خیانت در امانت، تسخیر مال، ضرب و شتم، تهدید، قتل و بسیاری موارد دیگر، در زمره­ی دعاوی کیفری قرار خواهند گرفت. همچنین بسیاری از مسائل هستند که می­توانند هم در دادگاه‎­های حقوقی و هم در دادگاه­های کیفری مطرح شوند، از قبیل دعاوی چک و تصرف عدوانی.

دادگاه حقوقی و کیفری

دادگاه‎ها و پرونده‎های حوزه کیفری از موارد حساس و بسیار حیاتی در وکالت محسوب می‎شوند و حتی کوچک‎ترین جزییات و تجربیات سرنوشت ساز و بسیار مهم خواهند بود.

در صورتی که در روند رسیدگی به این گونه پرونده‎ها دچار مشکل و اشتباهی شوید، به طبع آن خسارت زیادی به شما وارد خواهد شد. چنانچه درگیر پرونده‎های کیفری هستید توصیه می‎شود از وکیل متخصص این حوزه کمک گرفته و مشاوره بگیرید.

مهم­ترین مسئله در خصوص دعاوی کیفری این است که افراد تنها در طی یک دوره دادرسی امکان اثبات و طرح دعوی را خواهند داشت و اگر نتوانند در دادگاه ‎ها به صورت مطلوب از حق خود دفاع کنند و ابعاد متفاوت و درست قضیه را در دفاع از خود چه در مقام شاکی و چه در مقام متشکی عنه ( اصطلاحا متشاکی) بیان کنند، بعد از آمدن حکم نهایی دیگر امکان دفاع از خود و یا طرح مجدد دعوی را نخواهند داشت و دادگاه بیش از یک بار به آن رسیدگی نخواهد کرد. از این روی داشتن وکیلی مجرب در دادگاه به آن‎ها نیز کمک بسیار بسزایی خواهد کرد.

بررسی قوانین جدید اسید پاشی
مطالعه بیشتر

وظایف وکیل کیفری در قم

در صورتی که شما قصد دارید تا دعوی کیفری خود را در دادگاه مطرح کرده و ارائه کنید، قطعا نیاز به  مشورت با وکیل کیفری خواهید داشت. از آن­ رو که طرح درست دعوی بسیار حائز اهمیت است، وکیل کیفری در قم از ابتدای شروع روند طرح دعوی و تنظیم شکوائیه به شما کمک می­کند و همچنین شما را برای جمع آوری مدارک مورد نیاز برای اثبات دعوی راهنمایی خواهد کرد.

یکی از مهم­ترین مسائل که در صورت داشتن پرونده­ی قضایی یا مراجعه به مراکز قضایی می‎بایست مد نظر داشته باشید، این است که دعاوی قضایی به طور کلی به دو دسته کلی تقسیم می‎شود که عیارت است از:

  • دعوی قضایی حقوقی
  • دعوی قضایی کیفری

پیشنهاد طرح هر دعوایی توسط بهترین وکیل قم، باید متناسب با اسناد و مدارک اثباتی دعوی بوده و با ضریب اطمینان پیشرفت بالایی همراه باشد. بنابراین انتخاب نوع دعوى و قالب حقوقی مربوط به آن، اثر عدم پیشرفت دعوی در قالب انتخاب شده به تفصیل برای موکل بازگو خواهد شد تا در صورت پذیرش از سوی او، بهترین وکیل کیفری در قم نسبت به انجام تمهیدات و اقدامات مرتبط با دعوی مزبور به صورتی که در ماده ۶۲ قانون آیین دادرسی مدنی پیش بینی و بیان شده است، مبادرت کند.

قوانین و مجازات‌های مربوط به حمل و استفاده از شوکر
مطالعه بیشتر

شکایت توسط وکیل کیفری

همان طور که در قوانین مشخص است، می‎توان از کسی که مرتکب جرم شده است اقدام به شکایت کرد. این شکایت بهتر است توسط وکیل کیفری انجام پذیرد تا در دادگاه کیفری به آن پرداخته شود. شکواییه کیفری برخلاف شکواییه حقوقی در هر فرمی می‎تواند به مراجع قانونی ارائه شده و در نظر داشته باشید که هیچ محدودیتی در این خصوص وجود نخواهد داشت.

در اکثر دعواهای کیفری حتی با رضایت فرد شاکی، پرونده مربوطه مختومه و بسته نخواهد شد. مانند مواردی از قبیل قتل، زنا، رشوه و … که همین مسئله لزوم داشتن یک وکیل کیفری در قم، با تخصص و با تجربه بالا را بیش از پیش ضروری خواهد کرد.

دادگاه حقوقی و کیفری

برای فردی که بر علیه او شکایت تنظیم شده است یا به عبارت دیگر متهم، برای حضور در دادگستری یک برگه تحت عنوان احضاریه از طرف دادگاه ارسال خواهد شد. در صورتی که متهم از حضور در دادگاه در وقت معین و مقرر شده امتنا کند، بنابراین حکم جلب کیفری او صادر شده و به اجبار او را به دادگستری خواهند برد.

اهمیت نقش وکیل کیفری در قم

وکیل کیفری مدافع، به تمامی امور دادگاهی آگاهی کامل داشته و پیش از اقدام به انجام هر گونه دعوی یا شکایت، آن موضوع را تحلیل و مورد بررسی قرار خواهد داد، و این موضوعات را با شما در میان خواهد گذاشت، پس از آن نسبت به گرفتن حکم جلب کیفری متهم اقدام به عمل خواهد کرد.

آشنایی با اصلی حقوقی ماده 48 آئین دادرسی کیفری
مطالعه بیشتر

همچنین وکیل کیفری در تمام روند کار پیگیر پرونده شما بوده و در تلاش خواهد بود که بهترین دفاع برای پرونده شما را نیز داشته باشد. وی بدون نیاز به حضور شما نیز می‎تواند تمامی کارهای شما را انجام داده و علاوه بر آن سبب آسودگی خاطر قوت قلب شما خواهد شد.

از مزایای دیگر داشتن وکیل کیفری در قم، صرفه جویی در وقت و هزینه شما خواهد بود. چرا که آگاهی به روند کلی پرونده‎های کیفری، همچنین تخصص در مواد و تبصر‎ه‎های قانون، می‎تواند در نتیجه پرونده شما بسیار سرنوشت ساز بوده و در وقت و هزینه‎های شما به میزان بسیار چشمگیری صرفه جویی کند.

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

تماس و دریافت مشاوره

تماس با شعبه مرکزی

تماس با شعبه مشهد